Microsoft Surface

Όχι απλά εντυπωσιακό, μένεις με το στόμα ανοικτό!!!!!!

Πραγματικά απίστευτο!

Φαντάζεσαι να παίζεις το αγαπημένο σου RTS σε τέτοιο σύστημα; Ακόμα κι εγώ παρατάω τα FPS με κάτι τέτοιο!!!!!!!!!

P.S. Αναμένεται κύμα Linux fanboyz για να αρχίσει το γνωστό παραμύθι για άλλη μία φορά....... :diablotin: :diablotin: :diablotin: :diablotin:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
WOW!

βλέπω δεν αργεί να έχουμε computers όπως αυτά που βλέπουμε στις ταινίες .... απλά ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΌ !
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το γνωστο παραμυθι Pooky ? δεν χορτασες παραμυθια με αυτα που ειδες στα clipακια ?

Η τεχνολογια αφης ειναι περιπου 20 ετων (εμπορικα) - η τελευταια υλοποιηση της βρισκεται ηδη αναμεσα μας στο iphone - εντελως τυχαια η επιλογη δισκου και η τοποθετηση του στον player που ειδαμε στο clip ειναι ακριβως ιδια στο iphone. Οπως και η διαχειριση φωτογραφιων και albums.

Που ειναι το επαναστατικο ? τι σε εντυπωσιασε ? το πινελο ?...

Οσο για τα σχολια του Bill για 5 χρονια μετα κλπ κλπ - θυμηθειτε οτι εκανε 16 χρονια να περιορισει τις "μπλε" οθονες στο λειτουργικο του - εδω και 6 χρονια σχεδιαζε το "καινουριο" του λειτουργικο (vista) το οποιο ειναι το ιδιο με το παλιο και ως εκ θαυματος δεν δουλευει και σωστα, αλλά σε 5 χρονια θα δουλευουμε ολοι με τραπεζακια αφης...

Το ποιος ειναι καλος στα παραμυθια ειναι γνωστο , χρονια τωρα. Καλου κακου μην πεταξεις ακομα το ξυλινο τραπεζακι στο σαλονι σου...
 
telamona δεν μπορώ να καταλάβω τώρα γιατί είσαι τόσο αρνητικός!!! Γενικά ότι έχει σχέση με bill και microsoft σε πιάνει κάτι..Δεν βρίσκεις εντυπωσιακό αυτό το πράμα???Εαν δούλευε Linux θα σου άρεσε όμως έτσι δεν είναι?Και πάλι θα το πω μην φανατίζεστε...και να σας πω την αλήθεια ρε παιδιά αυτό το πράμα έχει αρχίσει να γίνεται κουραστικό..

Wally βλέπω να μπαίνουμε σε μια καινούρια τάξη πραγμάτων..η επανάσταση έχει αρχίσει!!!!:animeek:
 
Για να γινω λιγο πιο κακος απο οτι συνηθως,ο Τελ θεωρει το wirelesss χειρηστηριο-διακοπτη(ουσιαστικα) του Wii ως καινοτομια...

Εγω παντως αυτα που ειδα,τα ειχα δει μονο σε scifi ταινιες...καιρος ειναι να βλεπουμε αντιπροτασεις του ποντικιου,των "κλικ",των πληκτρολογιων...
 
@telamonas

Έγινες και fanboy.

@akmaka

Η τεχνολογία αυτή έχει

από άλλους και με επιπλέον χαρακτηριστικά όπως pressure control.Το Reactable θα το ξέρουν όσοι χρησιμοποιούν synthesizers, υπάρχει αρκετό καιρό στην πιάτσα και το χρησιμοποιεί η bjork στις συναυλίες της.

@pooky

για άλλη μια φορά ένα απίστευτο post.

και τέλος

@wally

δε βαρέθηκες τα φυτίλια; Πάνω που ισιώνουμε από τις ...... που ακούμε, βρίσκεις κάτι άλλο για να ξεκινήσει νέος γύρος. Εγώ προσωπικά βαρέθηκα οπότε περιμένω το καμπανάκι.
 
Εγω το φυτιλιασα παλι?

Σχολιασα την αποψη του Ηρακλη οτι δεν του κανει καμια εντυπωση(οπως και σε εσενα εντελως τυχαια,μπουαχαχαχαχα) και οτι ειναι παλια τεχνολογια...απο τη μια γουσταρουμε το "innovative control schmema"(??) και απο την αλλη το θεωρουμε ξαναζεσταμενο φαγητο (!!!!)...διεκρινα μια αντιφαση και την εγραψα...που κολλησες τωρα?
 
ΧΑ ΧΑ ρε μάγκες δώστε και καμιά σημασία στο διαβολάκι, ( :diablotin: :diablotin: ) απαντάτε με τόσο σοβαρό ύφος λες και το παίρνετε προσωπικά το όλο θέμα!!!!!!

Αλλά, σοβαρά τώρα, αν έτρεχε Linux θα γράφατε διθύραμβους έτσι δεν είναι; Να είμασε και δίκαιοι δηλαδή. :) :)

@Shock: Δεν καταλαβαίνω που το είδες το "απίστευτο post". Τη γνώμη μου λέω όπως πάντα, όπως λες κι εσύ τη δική σου. Ποτέ δεν αναφέρθηκα κατά του Linux, απλά είπα πως δεν καλύπτει την βασικότερη "ανάγκη", τρέλλα πες το, το gaming. Από εχτές το gaming rig τρέχει Vista 64bit και μπορώ να πω ότι το αποτέλεσμα με έχει ενθουσιάσει ως προς τα παιχνίδια πάντοτε.

Να έβαζα Linux; Για ποιό λόγο; HALO 3 με DX 10 δεν παίζει οπότε, what's the use? (Ναι δεν με ενδιαφέρει ποσώς το Halo 3, απλά θέλω να θαυμάσω τα γραφικά και να φανταστώ τι μας περιμένει στο εγγύς μέλλον). Ειδικά από χτες που το μηχανάκι μου έφτασε αισίως τα 4 giga και πήρε και δεύτερο σκληρό για dual boot, αν και βλέπω τα XP να παίρνουν πόδι ΑΜΕΣΑ!!!!

@Tel. Ρε τελαμονάκο ηρέμησε λίγο. Δεν έγραψα για το Wii αποκλειστικά και μόνο για το λόγο ότι το post μου το έριχνε στην πλάκα και περίμενα "κόντρα" για χαβαλέ. Το ανέφερε ο Wally, εδώ θα συμφωνήσω μαζί του. Δεν μπορεί να μην θεωρείς έστω εντυπωσιακό αυτό που είδες στο videάκι!!!!!!!

Σεβαστές οι απόψεις και των δυό σας Linux guys, αλλά simply Vista rulezzz!!!! :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude:
 
τεσπα...παντως ειναι εντυπωσιακο...
 
telamonas.stokos είπε:
Οσο για τα σχολια του Bill για 5 χρονια μετα κλπ κλπ - θυμηθειτε οτι εκανε 16 χρονια να περιορισει τις "μπλε" οθονες στο λειτουργικο του - εδω και 6 χρονια σχεδιαζε το "καινουριο" του λειτουργικο (vista) το οποιο ειναι το ιδιο με το παλιο και ως εκ θαυματος δεν δουλευει και σωστα, αλλά σε 5 χρονια θα δουλευουμε ολοι με τραπεζακια αφης...

Το ποιος ειναι καλος στα παραμυθια ειναι γνωστο , χρονια τωρα. Καλου κακου μην πεταξεις ακομα το ξυλινο τραπεζακι στο σαλονι σου...

Εξαρτάται. Αν είχες ένα σωστά στημένο μηχανάκι οι μπλέ οθόνες δεν υφίσταντο και τόσο συχνά στα 98. ΑΛΛΑ, εγώ δεν δούλεψα 95 παρά ελάχιστα, μπήκα κατευθείαν στα 98, τα οποία όντως ήταν ασταθή και αμέσως πέρασα σε περιβάλλον 2000. Οπότε οι μπλε οθόνες δεν με συντροφεύουν εδώ και 7 περίπου συναπτά έτη.

Όσο για τα Vista τώρα, δεν γράφω τίποτε ο καθένας ας τα βάλει σε σωστά στημένο υπολογιστή και ας βγάλει τα συμπεράσματά του. Θα αναφέρω ένα πράγμα μόνο. Δουλεύουν άψογα, και δεν καταλαβαίνω που στο καλό είδαν ότι κάποια παιχνίδια στην 64bit version δεν λειτουργούν. FUD??? Μάλλον. Φυσικά κάποια παλιότερα πράγματα δεν λειτουργούν, όπως συνέβη και στα XP, όπως πάντοτε θα συμβαίνει με μηχανήματα νέας γενιάς. Αλλά κι εδώ τα πράγματα θα βρουν τη λύση τους.

Φυσικά, όπως μόλις ανέφερα, όποιος θέλει να έχει άποψη ας μιλήσει από πρώτο χέρι. Εμένα μου άρεσαν τρελά, κάποιοι θα τα μισήσουν, that's life.

P.S.

To πρώτο mini flame του retromaniax.gr είναι γεγονός!!!!!!!!! :) :) :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
shock είπε:
@akmaka

Η τεχνολογία αυτή έχει

Δεν με νοιάζει βρε Shock εάν χρησιμοποιήθηκε αυτή η τεχνολογία στο διάστημα η πριν από 50 χρόνια..Αυτό που μας ενδιαφέρει είναι κατά πόσο σας αρέσει..σας αρέσει καλώς δεν σας αρέσει και αυτό πάλι είναι δικαίωμα του κάθε ενός...Αλλά να μην σας αρέσει τίποτα από bill και microsoft κάτι δεν πάει καλά!Κατακρίνεται τα πάντα ξεκολλήστε λίγο, μεγάλα παιδιά είστε! Βαρέθηκα να τρώω το ίδιο φαγητό κάθε μέρα... :)
 
Για να τελειωνουμε μια και καλη με αυτο το θεμα.

Δεν εγραψα τιποτα ουτε για Wii ουτε για Linux στο post μου. Απο οτι ειδα ουτε ο Shock.

Τι νοημα βγαζει κανεις απο τις απαντησεις σας δεν μπορω να καταλαβω.

Σας εγραψα γιατι δεν μου ειναι εντυπωσιακο το τραπεζακι (τεχνολογια 20ετιας, iphone) και σεις μου απαντησατε για τον διακοπτη του Wii και για το Linux.

Και με την επισημανση μαλιστα του ποσο κουραστικος εχω γινει τελευταια.

Απο αυτο μπορω να σας γλυτωσω δεν υπαρχει προβλημα - το κανω απο αυτη τη στιγμη κιολας - καμια απαντηση τις προκοπης ομως για αυτα που εγραψα δεν εδωσε κανεις.

Btw Akmaka οποιαδηποτε κριση σχετικα με το γραψιμο και τη σταση μου στο GRM , μονο με pm απο δω και περα - οπως ακριβως αναφερεται στους "κανονισμους" λειτουργιας.
 
Πάντως για να ρίξουμε τους τόνους και να ελαφρώσουμε λίγο, το τραπεζάκι μοιάζει με τα coin-ops της δεκαετίας του 80, ποδοσφαιράκια και τα λοιπά. Αν είχαν και δύο κλασσικά χειριστήρια στις άκρες θα ήταν τέλειο το αποτέλεσμα και φυσικά με αρκετή δόση......retro!!!!!!!

Μπορεί να αποτελέσει μια πρώτης τάξεως πλατφόρμα για coin-ops του μέλλοντος, δεν νομίζετε; Αν και στο μέλλον δεν βλέπω να υπάρχουν coin-ops όπως πάμε, βεβαίως - βεβαίως!!!!!!!!
 
To "κουραστικος" ηταν προφανως ατυχες και εκ παραδρομης απο τα παιδια και εχεις δικιο οτι δεν αναφερθηκες σε Wii και Linux αλλα μονο σε Windows...

Eγω εκανα τον επισης ατυχη ισως παραλληλισμο με το Wii διοτι θεωρησα(ω) καπως οξυμορη την απαντηση σου...

Τελαμονα ξερεις οτι χαιρεις απειρου respect εδω μεσα...μην ταπηροκρανιαζεσαι (αλλα και "εμεις" :D να ειμαστε λιγο πιο μετρημενοι...)

κουβεντα να γινεται φιλτατοι
 
Με λίγα λόγια για να επανέλθουμε στο θέμα του Wally..Πολύ εντυπωσιακή η οθονούλα...Αλλά θα προτιμούσα να έτρεχε ubuntu :D

Πιστεύω να είναι όλοι ευχαριστημένοι τώρα! :)
 
Wally είπε:
Τελαμονα ξερεις οτι χαιρεις απειρου respect εδω μεσα...μην ταπηροκρανιαζεσαι (αλλα και "εμεις" :D να ειμαστε λιγο πιο μετρημενοι...)

κουβεντα να γινεται φιλτατοι

Αναφορικά με το ultimate respect, ομοίως και απο εμένα! Σε θεωρώ από τους καλύτερους φίλους που είχα ποτέ (εεε, βοηθάει το γεγονός ότι είσαι Ninty fan!!!!! ). :) :)

Wally, Σε ψάχνει ο Μπαμπινιώτης. :) :) :diablotin: :diablotin:

Οπωσδήποτε κουβέντα να γίνεται, όλα τα posts μας πιστεύω έχουν σαν στόχο το χαβαλέ και να περνάμε ωραία!!!!!!
 
εμένα η βλακεία αυτή μου θυμίζει το γλυκό μου το DS στο πιο μεγάλο του...έλεος ρε παιδιά σιγά την τεχνολογία..

telamonas +1
 
Σιγά την τεχνολογία?????Τι περιμένεις να δεις για να θαυμάσεις??Χμμ Μια Amiga 5000 από την Commodore!!!!!!!!!!! :D
 
Πίσω
Μπλουζα