Munch Bunch (Μαντς Μπαντς) [Reed Giles]

kouikaras

Retro Member
Joined
31 Αύγ 2010
Μηνύματα
158
Αντιδράσεις
13
...ή Μαντς Μπαντς όπως κυκλοφορούσαν στην Ελλάδα.

9780002340175.jpg
b19708.jpg
243301.jpg
243302.jpg
b19716.jpg
9789602344804.jpg
b19719.jpg
b19721.jpg
b19724.jpg
b19726.jpg
243310.jpg


Άμα βρει κανένας το νο5 ας ποστάρει το εξώφυλλο (τίτλος Μπάτον και τάϋνι, τα μανιτάρια)

[edit by D@re] album link
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Tον Πητ τον Πιπερι τον θυμηθηκα απευθειας - τη φατσα του, δηλαδη! Σαν μια παλια αναμνηση που την ειχα να κοιμαται χροοοοοοονια και ξυπνησε ξαφνικα - όπως όταν ειχα δει το παιδικο με τα γιαπωνεζικα παραμυθια, και το παιδακι που πετουσε πανω σε εναν πρασινο δρακο!

Επισης θυμαμαι και τον Ολλυ τον Κρεμμυδα, χα!

Thanks!
 
xxaxaxaxaxa είχα και εγώ αρκετά από αυτά!
 
Peter Pan είπε:
Τι είναι τούτα...;
Αυτά είναι η αιτία που έκανε πολλά παιδιά να δουν με άλλο μάτι τα φρούτα και τα λαχανικά. Τα έκαναν πιο cool βρε παιδί μου.
 
Πλάκα έχουν! Απλά δεν έχω καταλάβει περί τίνος πρόκειται! Για παράδειγμα, ήταν καρτούλες, τεύχη, συμμορία λαχανικών...;;; :p
 
Ήταν ολιγοσέλιδα τεύχη με αυτοτελής ιστορίες. Η κάθεμια ιστορία αφορούσε ένα συγκεκριμένο φρούτο-λαχανικο-πρωταγωνιστή.
 
Ειχα και εγώ μερικά, το κρεμμυδάκι, τον κρεμμύδα και το πράσο (ολα της ιδιας οικογένειας!). Ειχα και την φράουλα αλλά θυμάμαι πολύ λίγα απο το τι γινόταν μου αρεσε ομως η εικονογράφηση. Επηρεασμένη μαλιστα απο τα ανθρωπόμορφα ζαρζαβατικά ειχα ντυσει μια φορά διάφορα λαχανικά και ρούχα με ρουχαλάκια Μπιμπιμπο που τα στερέωσα με καρφιτσες, τους ειχα φτιαξει και ποδαρακια με χαρτονια και τους ειχα και παπουτσάκια. Κριμα να μην εχω ουτε μια φωτογραφια.
 
Τα είχα όλα πολύ μικρή, περισσότερο μου άρεσε αυτό με τις μπανάνες. ΑΛΛΑ, εκείνη την εποχή έτυχε οι δασκάλες του μπαλέτου καί του νημπιαγωγείου λες και ήταν συννενοημένες μας έβαζαν η μία για χορό και η άλλη για τραγούδι το παραμυθάκι με την μελιτζάνα και το καρότο που ήταν ερωτευμένα και η κακιά νοικοκυρά πήγε να τα βράσει μαζί με τους φίλους τους...κι εκεί που πέθαιναν σιγοβράζοντας κόπηκε το ρεύμα κι άρχισαν να τρέχουν ευτυχισμένα στον κήπο που γλίτωσαν και έγινε ο γάμος. Τα βιβλιαράκια μπορεί να μην είχαν σχέση μ' αυτό το παραμύθι αλλα μου 'δωσαν την χαριστική βολή. Δεν ήθελα για κανενα μηνα να φάω λαχανικά γιατί σκεφτόμουν ότι ζουν ευτυχισμένα κι εξ' αιτίας μου πεθαίνουν και κλαίνε. Πλήρης παραλογισμός.
 
Πίσω
Μπλουζα