MyIDE+1Mbit Flash Cartridge

Rygar

Apple Lover
Joined
14 Ιουλ 2006
Μηνύματα
8.286
Αντιδράσεις
3.333
Λοιπόν κύριοι, δεν έχω 8μπιτο ακόμα. Ομως βρήκα αυτό. Δε θέλω να μπω σε αναλυτικές λεπτομέρειες περί τουτου, παρά μόνο ότι μπορείτε να συνδέσετε σκληρό δίσκο ή Compact Flash μέσω IDE2CF, να φτιάξετε partitions μέσα από το BIOS του, και να παίξετε από εκεί. Και αυτό σε όλα τα 8μπιτα Atari πλην XEGS που θέλει άλλη πατέντα. Στο λινκ θα βρείτε τα πάντα. Κοστος; 37 ευρώ + μεταφορικά. Ξεφτίλα δηλαδή. Το μόνο που θέλω να σας τονίσω είναι ότι μπορείτε να το παραγγείλετε μέχρι τις 29/2/2008. Σκοπεύω μέχρι το Πάσχα να αγοράσω οπωσδήποτε και ένα 800XL. Ηδη ο τεφλον κι εγώ παραγγείλαμε το συγκεκριμένο cartridge. Μας διαβεβαίωσαν ότι δε θα περάσει τελωνείο γιατί θα έρθει με ταχυδρομείο.
 
Το μεγάλο ΜΠΑΜ! :diablotin: :diablotin:

Σιγά μην περίμενα μέχρι το Πάσχα!
 
" ΣΤΑ ΟΠΛΑ, ΣΤΑ ΟΠΛΑΑΑΑΑΑΑ !!!!!!!

:wow:
 
ΗΜΑΡΤΟΝ!!!!

Μου έστειλε πμ ο τύπος ότι έκανε λάθος και ειναι 600XL, οχι 800. Η πλάκα είναι ότι είναι η πρώτη φορά που κάνω συναλλαγή με Ελληνα του εξωτερικού μεσω ΕΒΑΥ!!! :mad:
 
Με τα ΜΠΑΜ που κάνουν μερικοί, μερικοί εδω μέσα, εγώ σιγά-σιγά άρχισα να χρωστάω της Μιχαλούς........:eek:

:D :D:D
 
Ελα που έχεις και παράπονο!!!
 
Κυρίες & κύριοι, μετά από 2 μέρες πολύωρης και επίπονης εργασίας, για το σετάρισμα του σκληρού δίσκου στο ATARI 800XE που διαθέτω, μπορώ να πω οτι για ακόμη μία φορά..........

SHIT.GIF


:biglaugh::biglaugh:

Πάρτε μία μικρή γεύση....

p2290002nd7.jpg


p3020007ji8.jpg


p3020009pc9.jpg


@Rygar:

Τελικά δε θα χρειαστούμε τα υπόλοιπα ...... ;)
 
Σοβαρά;;;; Έπαιξε ρε:;;;;; Τέλεια!!!!!

Βγάλε τώρα το Myide απο την υπογραφή σου και βάλε το IDE64 :biglaugh:

Α δε μου λες, με τί καλώδιο το συνέδεσες στην TFT;
 
teflon βρε συ φίλε...τι να πω!

Υποκλίνομαι!!!
 
Δημήτρη η υπόκλιση σε μένα που του το πήρα, αυτός ήταν γκάβακας και αδαής. :D :D :D :D
 
Πραγματικά χωρίς τον Rygar, εγώ θα έπαιζα ακόμα παιχνίδια στον άβακα.... :D :D:D

Boulier1.JPG


Αλλά, όπως και να έχει το πράμα......:animrolleyes:

@Rygar:

Ζήλεια, ζήλεια.......!!! :tease: :diablotin:

Πάλι εγώ πρώτος............... :diablotin: :diablotin:

ΥΓ: Το σύνδεσα μέσω RF στο TVtuner. Προσεχώς θα κάνω και το καλώδιο. Δε με λετε όμως, Το Commodore 1901 μπορω να το χρησιμοποιήσω για να συνδέσω το Atari???? Θα χρειαστώ άλλο monitor???
 
Rygar είπε:
Δημήτρη η υπόκλιση σε μένα που του το πήρα, αυτός ήταν γκάβακας και αδαής. :D

teflon είπε:
Πραγματικά χωρίς τον Rygar, εγώ θα έπαιζα ακόμα παιχνίδια στον άβακα.... :D
Boulier1.JPG


Αλλά, όπως και να έχει το πράμα......:animrolleyes:

@Rygar:

Ζήλεια, ζήλεια.......!!! :tease: :diablotin:

Πάλι εγώ πρώτος............... :diablotin:

ΥΓ: Το σύνδεσα μέσω RF στο TVtuner. Προσεχώς θα κάνω και το καλώδιο. Δε με λετε όμως, Το Commodore 1901 μπορω να το χρησιμοποιήσω για να συνδέσω το Atari???? Θα χρειαστώ άλλο monitor???
Βρε θα με τρελάνετε εσείς οι δύο!!!!!! :rofl: :rofl:

Έχω χάσει γεγονότα!!!!!
 
Δημητρη, παραγγέλνω πράματα για μενα και τον τεφλον, αλλά για κακή μου τύχη, ο τεφλον τα παραλαμβάνει πρώτος ή έχει το hardware να τα δοκιμάσει ενώ εγώ όχι, ή παραγγέλνω και το hardware αλλά για ακόμα μια κακή μου τύχη καταλήγει στα χέρια του τεφλον. Παράδειγμα, αυτή την καρτούλα την παρήγγειλα εις διπλούν για μενα και τον ακατανόμαστο. Επειδή δεν είχα 8μπιτο ατάρι, βρήκα ένα από Γερμανία, το οποίο και χτύπησα, αλλά αποδείχτηκε ότι ηταν 600XL και ο πωλητής το είπε εκ των υστέρων. Το πήρε ο ακατανόμαστος κυρίως γιατί χρειαζόταν το τροφοδοτικό που του έλλειπε για τον 800 του, αλλά του έμεινε βεβαίως το 600 και το κασσετόφωνο που τον συνόδευε. Ετσι οταν πηρε την καρτούλα είχε και το τροφοδοτικό, οπότε και ποστάρισε πρώτος φωτογραφίες. Εχουμε μια κόντρα ξέρεις. Ποιός θα ανακαλύψει πρώτος τις δυνατότητες από τέτοια γκατζετάκια και ποιός θα ποστάρει πρώτος φωτογραφίες.

Τώρα ό,τι 800 εχω δει στο ΕΒΑΥ, συνοδεύεται και από έναν Ντρούκα:mad: (drucker=εκτυπωτής στα γερμανικά)
 
Rygar είπε:
Δημητρη, παραγγέλνω πράματα για μενα και τον τεφλον, αλλά για κακή μου τύχη, ο τεφλον τα παραλαμβάνει πρώτος ή έχει το hardware να τα δοκιμάσει ενώ εγώ όχι, ή παραγγέλνω και το hardware αλλά για ακόμα μια κακή μου τύχη καταλήγει στα χέρια του τεφλον. Παράδειγμα, αυτή την καρτούλα την παρήγγειλα εις διπλούν για μενα και τον ακατανόμαστο. Επειδή δεν είχα 8μπιτο ατάρι, βρήκα ένα από Γερμανία, το οποίο και χτύπησα, αλλά αποδείχτηκε ότι ηταν 600XL και ο πωλητής το είπε εκ των υστέρων. Το πήρε ο ακατανόμαστος κυρίως γιατί χρειαζόταν το τροφοδοτικό που του έλλειπε για τον 800 του, αλλά του έμεινε βεβαίως το 600 και το κασσετόφωνο που τον συνόδευε. Ετσι οταν πηρε την καρτούλα είχε και το τροφοδοτικό, οπότε και ποστάρισε πρώτος φωτογραφίες. Εχουμε μια κόντρα ξέρεις. Ποιός θα ανακαλύψει πρώτος τις δυνατότητες από τέτοια γκατζετάκια και ποιός θα ποστάρει πρώτος φωτογραφίες.
Τώρα ό,τι 800 εχω δει στο ΕΒΑΥ, συνοδεύεται και από έναν Ντρούκα:mad: (drucker=εκτυπωτής στα γερμανικά)
Αυτό ακούγεται τρομακτικό!!!! Τι είδους συμβίωση είναι αυτή; Δουλεύετε σαν RAID 1!

Εξαιρετικό επίπεδο ασφάλειας! :rolleyes:
 
θέλετε να κάνουμε διαγωνισμό με amiga-hardware?

:p
 
και άλλοι έχουν κρυφούς άσσους στο μανίκι αλλα τους φυλάνε για το τέλος.. :biglaugh:
 
Τoν keropi τον έχουμε για πλάκα πλέον, έχουν πλήρη καταγραφή της αποθήκης του. Εσύ για λέγε.... :nervous:
 
Τι έχετε κάνει εδώ μέσα ρε μαστόρια; :eek:

Σήμερα είδα το thread!
 
Πίσω
Μπλουζα