Nέος κάτοχος ps3

A1200

RetroActive
Joined
18 Φεβ 2008
Μηνύματα
345
Αντιδράσεις
2
Να ξεκαθαρίσω πως είμαι κάτοχος xbox360 και κολλημένος με το μηχάνημα-οχι fanboy,απλα κολλημένος.Ειδα στο γερμανο το ps3 με 250 ευρω,εχω και περηπου 30-40 τιτλους δημοσιογραφικους promo only-not for sale,και ειπα δε βαριεσε,ας το παρω να υπαρχει.

Ετσι λοιπον πηρα τον δρομο χωρις επιστροφή,επαθα πλακα με τα γραφικα,με το στησιμο της κονσολας,με το ps network,το εργαλειο ειναι το κατι αλλο,εχω λιωσει.

Πλεον στο xbox μονο exclusive τιτλους θα παιζω,gears of war,halo etc etc

Ολα τα υπολοιπα στο playstation και μόνο.Απορω πως ζουσα τοσο καιρο χωρις αυτο :D
 
Μια από τα ίδια και εδώ.

Δοκίμασε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ τα Uncharted, Motorstorm, Killzone, GT5, δεν θα ξεκολλάς από τη κονσόλα.
 
Επίσης, ένας πραγματικά next gen τίτλος, είναι το Little Big Planet. Αν το βρεις, θα το βρείς σε πολύ καλή τιμή... Μη διστάσεις ούτε στιγμή, να το πάρεις...

Επίσης κυκλοφορεί και το LBP 2, το οποίο είναι ακόμα πιο επαναστατικό!
 
Χμ, αυτό δεν το έχω ακόμα. Να το δοκιμάσω;
 
Χωρίς κανένα ενδοιασμό!

Δίνει άλλη διάσταση στα platform παιχνίδια...

Διαμάντι! Masterpiece! Revolution!
 
Eίναι must το LBP για όσους έχουν Ps3. Mετά είναι τα Uncharted φυσικά, εγώ βάζω στη λίστα και το Heavy Rain μιάς και δέν υπάρχει αλλού και είναι μοναδικό στο είδος του.
 
Εχω λιωσει παιδες αυριο παω πλαισio για LBP,gt5,resistance 2,
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν δεν παίξεις Demon's Souls δεν έχεις παίξει τίποτα στο ps3... :p

Μετά θα συμφωνήσω με τους προηγούμενους: Uncharted 1 + 2 , God of War III , Killzone, LBP's, Infamous ...
 
Και δεν ξεχνάμε ότι στο Public έχει μεταχειρισμένα με τα δισκάκια να λάμπουν σε τιμές άφταστες!!!!!!
 
pooky(1) είπε:
Και δεν ξεχνάμε ότι στο Public έχει μεταχειρισμένα με τα δισκάκια να λάμπουν σε τιμές άφταστες!!!!!!
Δέν ξέρω για ποιό Public μιλάς, πάντως στου Συντάγματος και του Mall οι τιμές είναι πραγματικά άφταστες. Τα έχουν πιό ακριβά και απο τα καινούργια !!! Σκέτη κοροιδία, μιλάμε για τρελό υπερκέρδος, ειδικά άν ακούσεις τις εξευτελιστικές τιμές που αγοράζουν απο τους ιδιώτες. Απο τα συγκεκριμένα καταστήματα δέν ψωνίζω πλέον με τίποτα games γιατί εκ των προτέρων γνωρίζω ότι θα πληρώσω +40% της αξίας τους. Κανα βινύλιο μόνο απο εκεί, μιάς και φέρνουν πού και πού κάτι καλά σε όντως καλές τιμές.
 
Buzz Παγκόσμιο Κουίζ. :)
 
Heavy Rain + Χαμηλός φωτισμός + Προβολέας + καλό ηχοσύστημα = Απίστευτη εμπειρία.
 
Ηeavy Rain & Batman: Arkham Asylum οπωσδηποτε και πριν απο οτιδηποτε!!!!!!!
 
Μπράβο...για μένα είναι η δευτερη κονσόλα που πήρα..(μετά το Atari 2600). Λοιπόν τα παιδιά έχουν αναφέρει ήδη εξαιρετικούς τίτλους αλλά γράψε και αυτά που για μένα κάνουν το PS3 ξεχωριστό και είναι Must Have:

Uncharted 2 (το καλύτερο game του μηχανήματος)

Red Dead Redemption

Little big planet (απιστευτο, το 2ο δεν το έχω δει ακομη αλλά εχω ακούσει τα καλύτερα)

Heavy Rain

BUZZ world quiz

Batman: Arkham Asylum

Burnout Paradise

Valkyria Chronicles (διαμαντάκι άγνωστο, αν σου αρεσουν τα RPG με turn base στοιχεία, θα πάθεις πλάκα)

Επίσης, αν δεν τα έχεις ήδη στο XBOX ή ακομα καλύτερα στο PC να δεις οπωσδήποτε τα Fallout kai Dragon Age

Από το PSN τα:

Revenge of the wooden dragons

Wipeout HD

Vandal hearts

ΑΠο το PSN
 
To vandal hearts το εχω τερματισει περιπου 20 φορες,ευκολα το κατεβαζω,λατρευω τα turned based rpg.

fall out kai dragon age τα εχω στο xbox κια για να πω τον πονο μου στo dragon age εχω το τελέυταιο save στο δρακο και δεν εχω καθολου poisons(!) και οπως ειναι φυσικο χανω και ας εχω συμμαχους νανους ξωτικα και μαγους.Το mass effect 2 ομως θα το παιξω συγουρα στο ps,το εχω για xbox σφραγισμενο και οπως το κοβω θα μεινει για παντα στη ζελατινα του.
 
Απ'ότι φαίνεται έχουμε ολική επαναφορά για το Playstation!

Το 2011, προβλέπεται μια συναρπαστική χρονιά και σίγουρα και οι επόμενες!!!
 
Τώρα που έχει 250 ευρώ, κάτι γίνεται... :p
 
Με 250 ευρώ πως βγάζουν τα έξοδα εκεί στη sony (ΔΕΗ, ΟΤΕ, ΕΥΔΑΠ)... απορώ... :p
 
Wally πόσα accounts εχεις?
 
Killzone 2 κ ξερω ψωμι!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα