Nατασα η αεροσυνοδος

georgeikos

RetroAdept
Joined
24 Mαϊ 2008
Μηνύματα
829
Αντιδράσεις
99
καλησπερα σε ολους..ανοιξα το θεματακι για ενα παλιο περιοδικο εποχης περιπου 83-84..δεν θυμαμαι καλα..λεγοταν " νατασα η αεροσυνοδος" και την αποδοση εκανε η ελενα ακριτα..πρεπει να ειχαν βγει εξι τευχη μονο..τουλαχιστον αυτα εδειχνε στο οπισθοφυλο..εχω τα τρια πρωτα τα οποια ειχα βρει παλια στο μοναστηρακι..ξερει καποιος κατι για αυτο το περιοδικο? ηταν οι περιπετειες μιας αεροσυνοδου..καταδιωξεις που εμπλεκε κτλ..βγηκαν οντως εξι τευχη..?
 
Βαλε μας καμια φωτογραφιουλα Georgeikos! :)

Εγω ημουν πολυ μικρη τοτε, δεν θυμαμαι! :eek: Ομως μπορει να την εχω δει!
 
Ηταν μερος της σειρας "Τα Χρυσα Κομικς" με διαφορους χαρακτηρες της δεκαετιας του 70 απο τις εκδοσεις Dupuis (δεν ξερω αν ειχαν συγχωνευτει με την Dargaud τοτε)

Αλλοι τιτλοι εκεινης της σειρας ηταν: Πικος ο Τρομερος, Ζιλ Ζορνταν, Τον και Τιφ, Σάμμυ και ισως και καποια αλλα
 
Δεν υπηρξε ακριβως συγχωνευση - η εταιρεια που εχει την Dargaud, αγορασε και τη Dupuis, το 2004. Οσο για την Dupuis εχει εκδοσει μεταξυ πολλων πολλων αλλων - τον Λουκυ Λουκ, τα Στρουμφακια, το Σπυρου & Φανταζιο και τον Παπυρους.
 
νατασα η αεροσυνοδος

να και δυο εξωφυλα..

[edit] dead pics [/edit]

 


[edit] dead pics [/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ειναι πολυ ομορφα!!! :) Αλλα εγω δυστυχως δεν μπορω να βοηθησω... :xm: Αφηνω στους ειδικους!!! :D
 
Paspartoo είπε:
Δεν υπηρξε ακριβως συγχωνευση - η εταιρεια που εχει την Dargaud, αγορασε και τη Dupuis, το 2004. Οσο για την Dupuis εχει εκδοσει μεταξυ πολλων πολλων αλλων - τον Λουκυ Λουκ, τα Στρουμφακια, το Σπυρου & Φανταζιο και τον Παπυρους.
Οντως ετσι ειναι, αλλα απο πιο παλια, υπηρξε καποιο "μπερδεμα" που δεν εχω ξεκαθαρισει ακομα.

Τι εννοω: ειχα δει καποιους τιτλους της Dupuis να ειναι σε λιστα της Dargaud, και το αναποδο. Δεν ξερω αν η μεν ειχε κανει επανεκδοσεις καποιους τιτλους της δε. Μια πιθανη εξηγηση ειναι οτι ισως η Dargaud εκανε εισαγωγη στη Γαλλια καποιους τιτλους της Βελγικης Dupuis

Παντως το οτι υπηρξε καποιο νταραβερι μεταξυ των δυο (εννοω πριν την αγορα τους το 2004), ειναι σιγουρο :)

ΥΓ. Ο Λουκυ Λουκ πχ που αναφερεις οτι ειναι της Dupuis, εγω ξερω οτι ειναι της Dargaud. Αν το εχεις δει να ειναι της Dupuis, προκειται για το προαναφερθεν μπερδεμα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα