N.I.N.J.A. Mites by PANOSH

Panayiotis

Retro Member
Joined
31 Δεκ 2009
Μηνύματα
164
Αντιδράσεις
10
Και ειδού μερικοί από τους N.I.N.J.A. που μου απέμειναν :)

NINJA = "Nasty Indestructible Ninjas Jumping About"

Πωλούνταν μαζί με τα μικρά τα εξωγηινάκια (όπως τα λέγαμε μικροί :) ) a.k.a. exos a.k.a. Cosmix

Πολύαγαπημένη σειρά :)

fetch


fetch


fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Hi Panayiotis, are not ninja mites from Panosh, but are ninja by El Greco.... are copy by El Greco
 
I know!yes my friend, Greek ninjas are copy as exogini.....I love the Grrek copy :)

these are the original!they have a white painted part!

[edit] Dead ImageShack photo [edit]

 


[edit] Dead ImageShack photo [edit]


 


[edit] Dead ImageShack photo [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ah, those certainly do look more quality...
 
estuka είπε:
I know!yes my friend, Greek ninjas are copy as exogini.....I love the Grrek copy :) these are the original!they have a white painted part!

[edit] Dead ImageShack photo [edit]

 


[edit] Dead ImageShack photo [edit]


 


[edit] Dead ImageShack photo [edit]
Looks great :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
indeed panosh is written on them and they where produced by el greco in Greece. I still have them! Πάνο αλήθεια που έχεις βρεί τέτοια χρώματα (μπλε,κόκκινα); εγω μόνο λευκούς έχω, μαύρους και πορτοκαλί διάφανους. Νομίζω αυτά τα χρώματα που έχεις δεν έχουν παραχθεί στην Ελλάδα, γιατί τα χω βρει μόνο εξωτερικό. Εδώ τα έκανε διανομή η Ψιλικόκο θυμάμαι.
 
βρε θελω κι εγω

τα ειχα παλια

τι μυαλο ειχα και δεν τα κρατησα?????
 
Καλημέρα.Ελιωνα εχθες κοιτωντας παλιά παιχνίδια-θυσαυρούς μέχρι που έπεσα εδω. Ο αδερφός μου είχε δώσει παλιά του παιχνίδια στον γιο μου και τα λέγαμε τερατάκα (αμνησια βλέπετε για το πως πραγματικά είναι). Μου είχε φάει τα αυτιά αν υπάρχουν κι αλλα.Λοιπόν αυτά είναι τα δικά μας

2.jpg

1.jpg
 
Καλημέρα.Ελιωνα εχθες κοιτωντας παλιά παιχνίδια-θυσαυρούς μέχρι που έπεσα εδω. Ο αδερφός μου είχε δώσει παλιά του παιχνίδια στον γιο μου και τα λέγαμε τερατάκα (αμνησια βλέπετε για το πως πραγματικά είναι). Μου είχε φάει τα αυτιά αν υπάρχουν κι αλλα.Λοιπόν αυτά είναι τα δικά μας.Το ένα γράφει Hasbro και το άλλο Panosh. Εψαξα στο ebay να του αγοράσω κανένα αλλά είναι πανάκριβα :what:

[edit] Dead ImageShack photo [edit]

 


[edit] Dead ImageShack photo [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ο γαλαζιος νίντζα είναι τη Panosh και είναι της σειράς αυτής NINJA Mites, ο πορτοκαλί που έχεις δεν είναι της σειράς αυτής και δεν ξέρω από ποια σειρά είναι. Μήπως είναι από εξωτερικό; Και ο Νίντζα που έχεις πάντως με το χρώμα αυτό δεν παραγόταν στην Ελλάδα. Η Ψιλικοκό τα κυκλοφόρησε απ'όσο γνωρίζω σε άσπρο, μαύρο και πορτοκαλί όπως γράφω πιο πάνω.
 
Δεν ξέρω τι να πω.Αλλά σίγουρα είναι αγορασμένα από Ελλάδα.Οσο για το άλλο θα συνεχίσω να ψάχνω για το τι είναι.Ευχαριστώ!
 
το πορτοκαλι ειναι αρμυ αντς το γαλαζιο ειναι κοσμικ ..
 
niiiiiiiiiiiiiiice!!!! οι ninja είχαν βγει μέτα τους εξωγήινους??? δεν έίχα ιδέα πως υπήρχαν
 
Ναι είχαν κυκλοφορήσει αρκετά μετά, αλλά και μαζί αργότερα σε σακουλάκια των 2 που τα έλεγαν cosmix,

αυτοί ήταν οι ίδιοι και από τις 2 σειρές αλλά με διαφορετικά χρώματα όπως ο γαλάζιος επάνω.

Ο πορτοκαλί σωστά είναι από την σειρά ARMY ANTS που είχε κυκλοφορήσει μετά τους τερατομάχους στην Ελλάδα με τον τίτλο Υπογήινοι.

Είχαν όλοι ουρές που έπρεπε να τις ενώσεις και το υλικό τους μύριζε έντονα, συνέχεια θυμάμαι τον πατέρα μου να διαμαρτύρεται ότι βρωμούσαν.

Είχα μεγάλη τρέλα με όλα αυτά τα φακελάκια μικρός και τα μάζευα μανιωδώς!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Cosmix είναι ο τίτλος που κυκλοφορούσαν οι εξωγήινοι στην Γαλλία και Ολλανδία τότε...Οι NINJA είναι η δεύτερη σειρά των εξωγήινων (!) και υπήρξε και τρίτη σειρά με κάτι άσχημα τερατάκια πραγματικοί εξωγήινοι χαχαχα!
 
Άντε να δούμε πού θα πάει με αυτήν μας την τρέλα.....

Είχαμε που είχαμε τους εξωγήινους, είχαν έρθει μετά και οι νίντζα εξωγήινοι κι έδεσε το όλο θέμα.....

Δεν ήμουν βέβαια ποτέ λάτρης των συγκεκριμένων φιγούρων, πλην όμως είχα τσιμπήσει μερικές από αυτές, μόνο και μόνο επειδή ήταν η φυσική συνέχεια των εξωγήινων κλπ.....

Ιδού λοιπόν, 5 κλειστά πακετάκια ninja mites by panosh, με φιγούρες με όπλα που φωσφωρίζουν στο σκοτάδι + 8 ξεχωριστές φιγούρες, εκ των οποίων οι 4 με όπλα που φωσφωρίζουν στο σκοτάδι....











ninja 1.jpg

ninja 2.jpg

ninja 3.jpg

ninja 4.jpg

ninja 5.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραίος ρε άρχοντα!!! Από τις αγαπημένες μου φιγούρες μαζί με τους εξωγήινους αλλά δεν τους συμπλήρωσα ποτέ. Μου λείπουν καμια δεκαριά. Θέλω να πάρω από δημοπρασίες αλλά οι περισσότεροι νίντζα είναι δίχρωμοι όπως η πρώτη φωτό που παρουσιάζεις, ή χρώματα που δεν κυκλοφόρησαν Ελλάδα π.χ. κίτρινο και δεν μου αρέσουν! Νομίζω αυτοί που είναι δίχρωμοι είναι Ιταλικοί.
 
Πίσω
Μπλουζα