NBA JAM μια μικρή συλλογή

johnny19818

Retromaniax Thread Excavator!
Joined
18 Απρ 2010
Μηνύματα
7.711
Αντιδράσεις
1.924
Μια άλλη συλλογή ενός πολύ αγαπημένου μου παιχνιδιού, του NBA JAM συμπλήρωσα σήμερα για τις κονσόλες μου μικρότερη αυτή τη φορά καθώς τα παιχνίδια στο Ν64 δεν τα έχω ούτε σκοπεύω να αγοράσω καθώς δεν τα έχω παίξει καν.

Η συλλογή.

104570.jpg

Για τα 8bit.

104571.jpg

Για τα 16 bit.

104572.jpg

Και τέλος για τα 32bit (Saturn).

104573.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αγαπημένο το NBA JAM.Αποτελεί το αγαπημένο μου sport game μαζί με την F1 στο ps3.Το έχω στο snes και θυμάμαι το λιώσιμο που ρίχναμε τότε με φίλο μου.Από τα πιο διασκεδαστικά παιχνίδια που έχω παίξει.Αλήθεια πώς και σου ξεφύγανε τα NBA jam του snes?
 
Ωραιότατα ! :D
 
Παρα πολυ ωραιος!

Αγαπημενη παιχνιδαρα το NBA JAM, μου εφαγε απειρα πενηνταρικα στα ηλεκτρονικα και ειναι το παιχνιδι που εχω παιξει περισσοτερο απο ολα τα αλλα στο... PS3!
 
sephirothson είπε:
Αλήθεια πώς και σου ξεφύγανε τα NBA jam του snes?
Μα, δεν μαζεύω παιχνίδια για SNES μιας και δεν έχω την κονσόλα σπίτι μου. Έχω βέβαια ήδη το Τ.Ε. μόνο το κασσετάκι όπως βλέπουμε κι εδώ.

supacoopa είπε:
Παρα πολυ ωραιος!
Αγαπημενη παιχνιδαρα το NBA JAM, μου εφαγε απειρα πενηνταρικα στα ηλεκτρονικα και ειναι το παιχνιδι που εχω παιξει περισσοτερο απο ολα τα αλλα
Έριξα κι εγώ πολλά 50ρικα για το JAM στα ηλεκτρονικά και πάντα έπαιρνα τους Orlando Magic με Shaquille O'neal και Scott Skiles.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
johnny19818 είπε:
Μα, δεν μαζεύω παιχνίδια για SNES μιας και δεν έχω την κονσόλα σπίτι μου. Έχω βέβαια ήδη το Τ.Ε. μόνο το κασσετάκι όπως βλέπουμε κι εδώ.
Α μάλιστα.Δεν το γνώριζα αυτό!!Για πες μας και πια έκδοση προτιμάς/έλιωσες/σου αρέσει περισσότερο από αυτές που έχεις
 
Πολυ ωραια και σε πολυ καλη κατασταση!

Εγω το Nba Jam το ελιωνα σε ενα φιλο που το ειχε στο Mega Drive! Ενω τωρα που και που βαζω κανα ματσακι στο Mame. Παντα προτιμουσα τα arcade μπασκετακια μιας και δεν τρελενομαι για το μπασκετ γενικα.

ps. Αρκετα καλο ειναι το καινουργιο NBA JAM που ειχε βγει το 2010 για τις κονσολες , το εχω στο Wii και ειναι πολυ διασκεδαστικο οπως και το παλιο! http://www.youtube.com/watch?v=7bUm4_dyiI4
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Aπο την πρωτη στιγμη που ειδα μπροστα μου το NBA JAM στα ηλεκτρονικα μιλαμε εχω ριξει τρελο χρημα γιατι ως γνωστον ηθελε 4 κερματα για να παιξεις ενα κανονικο παιχνιδι.Μιλαμε το εχω λιωσει οσο λιγα arcades με καποιο αθλημα κυριως το NBA JAM T.E για το οποιο εχω γραψει και ενα review παλαιοτερα εδω





Jhonny πολυ καλη συλογη φιλε και μπραβο που παιζεις και δεν τα εχεις στα κουτια για να τα βλεπεις :thumbup: Αφου ομως εχεις κονσολες στο σπιτι σου ειναι κριμα να εχεις το υπερτατο snes στο πατρικο σου και να μην το εχεις εκει γιατι μονο sega κονσολες βλεπω.

Δεν πιστευω να εισαι sega fanboy;;;;;;; :sealed: :sealed: :sealed: :sealed:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
imperium είπε:
Σε ευχαριστώ πολύ.

sephirothson είπε:
Α μάλιστα.Δεν το γνώριζα αυτό!!Για πες μας και πια έκδοση προτιμάς/έλιωσες/σου αρέσει περισσότερο από αυτές που έχεις
Έχω λιώσει στο παρελθόν το Τ.Ε. στο Game Gear. Περισσότερο μου αρέσει η έκδοση του Τ.Ε. στα 16bit με αυτή του SNES πρώτα και μετά του MD.

Ajax87 είπε:
Πολυ ωραια και σε πολυ καλη κατασταση!
Εγω το Nba Jam το ελιωνα σε ενα φιλο που το ειχε στο Mega Drive! Ενω τωρα που και που βαζω κανα ματσακι στο Mame. Παντα προτιμουσα τα arcade μπασκετακια μιας και δεν τρελενομαι για το μπασκετ γενικα.
Thanks Ajax. Στο MAME δυστυχώς σέρνονται τρελά στο ταπεινό Acer λαπτοπάκι μου και δεν τα χαίρομαι.

metalcandyman είπε:
Jhonny πολυ καλη συλογη φιλε και μπραβο που παιζεις και δεν τα εχεις στα κουτια για να τα βλεπεις :thumbup: Αφου ομως εχεις κονσολες στο σπιτι σου ειναι κριμα να εχεις το υπερτατο snes στο πατρικο σου και να μην το εχεις εκει γιατι μονο sega κονσολες βλεπω.

Δεν πιστευω να εισαι sega fanboy;;;;;;; :sealed: :sealed: :sealed: :sealed:
Ευχαριστώ πολύ Βασίλη. Έχεις δίκιο για την έλλειψη του SNES αλλά δεν έχω αρκετό χώρο στο σπίτι πια. Εξάλλου και στο πατρικό θέλω να υπάρχει κάτι να ασχολούμαι :) . Μπα, καμιάς εταιρίας fanboy δεν είμαι. Εξάλλου έχω και Ν64 και GBA και GB και PS2.
 
johnny19818 είπε:
Thanks Ajax. Στο MAME δυστυχώς σέρνονται τρελά στο ταπεινό Acer λαπτοπάκι μου και δεν τα χαίρομαι.

Καλα ποσο παλιο ειναι το λαπτοπ σου;; Θυμαμαι στο athlon 3ghz μονοπυρινο που ειχα μια χαρα επαιζε...
 
Ajax87 είπε:
Καλα ποσο παλιο ειναι το λαπτοπ σου;; Θυμαμαι στο athlon 3ghz μονοπυρινο που ειχα μια χαρα επαιζε...
Βασικά notebook είναι, όχι λαπτοπ. Το έχω αναφέρει ξανά κάπου εδώ μέσα. Είναι 5 χρονών και πρέπει να είναι ίδιο με του metalcandyman από τη συζήτηση που κάναμε. Γενικά τα παιχνίδια της Midway (ΜΚ, Cruisn, NBA JAM κτλ) σέρνονται.
 
jhonny αν θυμαμαι καλα πρεπει να εχεις netbook και συγκριμενα το Acer aspire D250 αυτο εχω και γω το ειχα παρει και καλα να βλεπω ταινιες και να παιζω mame στο μαγαζι αλλα πρωτον με βγηκαν τα ματια απο την μικρη δεκαρα οθονη που εχει και δευτερων στο mame σε πολλα παιχνιδια σερνοταν οποτε το εχω για αλλες δουλειες και αγορασα ενα αλλο Acer παλι σχετικα φθηνο αλλα καονονικο laptop και ειμαι μια χαρα.

Αν εχεις το παρακατω τοτε σε καταλαβαινω απολυτα.

PER.906700.jpg
 
Δεν το καταλαβα οτι ειναι netbook, "λαπτοπακι" υπεθεσα οτι θα ηταν κανονικο. Δυστηχως ο atom επξεργαστης που εχει ειναι πολυ αργος...Αλλα αφου το εχεις σε τοσες κονσολες δεν νομιζω να σου λειψει το mame :D .
 
@metalcandyman Δεν είναι ακριβώς το ίδιο αλλά δεν έχει μεγάλες διαφορές. Είναι το Aspire One A0531h. Εντάξει, δεν παραπονιέμαι διότι μου το είχαν κάνει δώρο τότε. Στο πατρικό (πάλι) έχω το φοιτητικό μου pc που αν και από το 2004 δεν έχω βάλει τίποτα επιπλέον, τα παραπάνω παιχνίδια πρέπει να παίζαν καλύτερα πλάκα πλάκα. Ααχ τι PC είχα φτιάξει τότε φοιτητής που ασχολιόμουν... Sony cd recorder 48x, DVD Plextor 8x dual layer, κάρτα τηλεόρασης, 500 MB ram. Ε, μια στιγμή εδώ μιλάμε για το NBA JAM. Παρασύρθηκα... :)
 
Awesome collection,εχω την εκδοση για τo 32X και καμποσες ωρες γραμμενες στα arcades.

 


DSC01810.jpg
 
O Aardvark πρεπει να εχει την πιο ρετρο ψηφιακη φωτογραφικη μηχανη απ ολους. Respect! :)

Kατα τα αλλα...ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ συλλογη!
 
H φωτο πρεπει να ειναι καμποσων πολλων ετων και χωρια απο αυτο ειναι και μεγενθυμενο κομματι αυτης.


Αμεσως να σταξεις το φαρμακι σου.
:p

 

 

DSC01810.jpg
 
Aardvark είπε:
H φωτο πρεπει να ειναι καμποσων πολλων ετων και χωρια απο αυτο ειναι και μεγενθυμενο κομματι αυτης.
Αμεσως να σταξεις το φαρμακι σου.
:p

 




Ωραίος Aardy! Είχα ξεχάσει την έκδοση για το 32x. Είναι η έκδοση με τα μεγάλα κεφάλια; Μιας και σε βρήκα, το Πινόκιο αν και το έχω παίξει δεν το προχώρησα πολύ. Είναι καλό;

:thanx2: Wally!
 
Πίσω
Μπλουζα