NES PAL - Εκτίμηση?

Cabal

Retro Member
Joined
25 Αύγ 2011
Μηνύματα
119
Αντιδράσεις
4
Καλημέρα σε όλους,

Σκέφτομαι να δώσω το NES που έχω από καινούργιο.Είναι με το κουτί και όλα τα παρελκόμενα (χειριστήρια,βιβλία,καλώδια και το super mario) χρησημοποιημένο ελάχιστα γιατί με κέρδισε το SNES..Πόσο μπορεί να αξίζει έχετε καμμία ιδέα ;

Ευχαριστώ
 
Κοιτα ebay. Εδω, με την παρουσα οικονομικη κατασταση, αν θες να το σπρωξεις θα αναγκαστεις να το "σκοτωσεις"
 
Φιλε cabal αντοιστηχα nes οπως αυτο που αναφερεις με καλωδια χειρηστηρια και ενα παιχνιδι εχω δει πολλα να πουλιουνται 50 ευρω.Δεν ξερω αν μπορει να πιασει παραπανω.
 
metalcandyman είπε:
Φιλε cabal αντοιστηχα nes οπως αυτο που αναφερεις με καλωδια χειρηστηρια και ενα παιχνιδι εχω δει πολλα να πουλιουνται 50 ευρω.Δεν ξερω αν μπορει να πιασει παραπανω.
πλήρες nes με 50 ευρώ ; υπάρχουν τελικά; νόμιζα ότι ήταν urban legend :D :p ! πέρα από τη πλάκα,όντως τόσα πιάνει περίπου αλλά προσωπικά άντε να έχω δει 1-2 φορές,τις υπόλοιπες από 60 και πάνω δυστυχώς... ( metalcandyman που ψάχνεις ; ebay ή κάπου αλλού; )
 
Πες μας ποια έκδοση είναι ή δείξε μας κάποια φωτό. Πάντως, εάν είναι η Ισπανική η έκδοση που κυκλοφόρησε στην Ελλάδα από την Itochu, υπολογίζω 50-60 ευρώ είτε είναι ebay είτε ελλάδα.
 
Φιλε krem13 και στο ebay και απο ελλαδα κατα καιρους με 50 ευρω εχω δει αρκετα.Και με 40 ευρω εχω δει.Ευτυχως εχω δυο NES στην κατοχη μου.
 
Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά.Θα ανεβάσω φώτο σύντομα...
 
Περίπου 40 ευρώ αν έχει ανοιχτεί. Αν είναι η Ελληνική (Ισπανική έκδοση με αυτοκόλλητο Itochu) άντε να πάει 55.

Δεν αναφέρομαι στο πόσο πάνε στο eBay, αλλά πόσο πάνε και πωλούνται στο eBay. Όταν βλέπετε μεγάλες τιμές, απλά ο seller περιμένει κυριολεκτικά χρόνια μέχρι κάποιος να το τσιμπήσει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιδιά να και μερικές φώτο...

DSC01210.jpg

DSC01211.jpg

DSC01212.jpg
 
Με το κουτί σε τόσο καλή κατάσταση και όλα τα πλαστικά σακουλάκια παρόντα, ίσως πιάνεις και κάτι παραπάνω από 50.

Φαίνεται πάντως ότι έχει γράψει λίγα "χιλιόμετρα". :)
 
Χμμμ...τελικά δεν είναι η Ισπανική έκδοση όπως υποθέταμε όλοι αλλά η Γερμανική η οποία κυκλοφόρησε εξ ίσου στην Ελλάδα. Μάλιστα η συγκεκριμένη έκδοση έχει δεχθεί διορθώσεις, όπως η αλλαγή των λέξεων πάνω στο κουτί από Γερμανικές σε Αγγλικές για να πωληθεί σε χώρες της Ευρώπης. Η συγκεκριμένη τακτική ακολουθούνταν συχνά από τη Nintendo of Europe (δηλαδή τη Nintendo of Germany ουσιαστικά) και σε άλλα παιχνίδια ή κονσόλες. Αυτά τα προϊόντα πωλούνταν κυρίως σε χώρες που δεν είχαν επίσημη αντιπορσωπεία της Νιντέντο όπως η Ελλάδα, η Πορτογαλία, η Κύπρος και οι βαλκανικές χώρες γενικότερα.

Τώρα στο θέμα μας....εκτιμώ ότι θα βρεθεί κάποιος στην Ελλάδα που θα έδινε 60-70 ευρώ για αυτό διότι παίρνει δώρο και ένα παιχνίδι mario bros κουτάτο.
 
Ναι είναι η δεύτερη έκδοση που κυκλοφόρησε στην Ελλάδα (1η η Γερμανική, 2η η Γερμανική με τα αγγλικά *αυτή* και 3η η Ισπανική).

Πράγματι, περίπου 60 ευρώ πιστεύω πως θα το αγόραζε κάποιος.
 
πω πω τι blast from the past ηταν αυτο..ωραιες εικονες..και το κουτι αθιχτο ε?..που το ειχες και κρατησε τοσο εντυπωσιακα καλα..ζωντανα χρωματα το κουτι ουτε ξεθωριασμενα.
 
Πίσω
Μπλουζα