[Noel] Αρκουδάκι Παρλαπίπης

geotsi.

RetroActive
Joined
28 Σεπ 2011
Μηνύματα
206
Αντιδράσεις
175
Το αρκουδακι Παρλαπίπης απο την εταιρεια ΝΟΕL...

Εχει εσωτερικα ηλεκτρονικο μηχανισμο, οπου μιλωντας του, σου επαναλαμβανει οτι εχεις πει...

Ειχε κυκλοφορησει αρχες '90 και ειχε διαφημηστει απο την t.v....

image_42275.jpgimage_42273.jpgimage_42274.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ωραιος ο παρλαπιπης σου :) η αδερφη μου ειχε εναν αλλα ηταν καφετης

στο θρεντ :



θα βρεις τις 2 διαφημισεις
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Επίσης είχε κυκλοφορήσει ο Παρλαπίπης για τα αγοράκια και η Παρλαμάμα για τα κοριτσάκια, η οποία επαναλάμβανε ό,τι έλεγαν τα παιδιά, με μηχανισμό.
 
Εμας ενας θειος μου,μας ειχε κανει δωρο την Παρλαμαμα που αναφερει η Βetty Boop! Ομως....η ιδεα μου θα πρεπει να ηταν...παντα νομιζα οτι την λεγαν παρλαπιπα χαχαχα ισως εκανα συσχετιση αφου τον εναν τον λεγαν παρλαπιπη και αυτη θα τη λεγαν ετσι στο θηλυκο!!! :points:

Θυμαμαι ηταν λευκη,ειχε ενα φορεμα με λουλουδια,μυτη σε σχημα καρδιας και πολυ εντονες βλεφαριδες!!!

Ωρες ατελειωτες την βαζαμε να λεει οτι λεμε!!! Μια φορα θυμαμαι της ειχα πει καποια βρισια και το μηχανημα φυσικα το κατεγραψε και μολις το πατησε καποιος μεγαλος (δεν θυμαμαι ποιος) ξαφνιαστηκε!!!
 
argy είπε:
Εμας ενας θειος μου,μας ειχε κανει δωρο την Παρλαμαμα που αναφερει η Βetty Boop! Ομως....η ιδεα μου θα πρεπει να ηταν...παντα νομιζα οτι την λεγαν παρλαπιπα χαχαχα ισως εκανα συσχετιση αφου τον εναν τον λεγαν παρλαπιπη και αυτη θα τη λεγαν ετσι στο θηλυκο!!! :points:
Θυμαμαι ηταν λευκη,ειχε ενα φορεμα με λουλουδια,μυτη σε σχημα καρδιας και πολυ εντονες βλεφαριδες!!!

Ωρες ατελειωτες την βαζαμε να λεει οτι λεμε!!! Μια φορα θυμαμαι της ειχα πει καποια βρισια και το μηχανημα φυσικα το κατεγραψε και μολις το πατησε καποιος μεγαλος (δεν θυμαμαι ποιος) ξαφνιαστηκε!!!

εδω θα βρειτε και τη διαφημιση με την Παρλαμαμα
 
Έβρισκα πολύ εκνευριστικό να επαναλαμβάνει το αρκουδάκι ότι λες...
 
Αργότερα βγήκαν και τα Παρλαπιπίνια (δε θέλω σχόλια για το δεύτερο συνθετικό της λέξης :p )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
BETTY BOOP είπε:
Έβρισκα πολύ εκνευριστικό να επαναλαμβάνει το αρκουδάκι ό,τι λες...
μου θύμιζε όταν θέλαμε να κοροιδέψουμε κάποιον αρχίζαμε να επαναλαμβάνουμε με ''ύφος'' ό,τι έλεγε...

johnny19818 είπε:
Αργότερα βγήκαν και τα Παρλαπιπίνια (δε θέλω σχόλια για το δεύτερο συνθετικό της λέξης :p )
δεν θυμάμαι τα Παρλαπιπίνια, συμπλήρωναν την...οικογενειακή ευτυχία!!!
 
Χαχχαχα Καλά χάθηκε να του δώσουνε ένα όνομα της προκοπής του αρκουδίου :p Παρλαπίπης!!!Πάει το στιγματίσανε για πάντα το ζωντανό...
 
Ο Παρλαπίπης εμφανίζεται στο επεισόδιο "Αθανασία" στης "Ελλάδος τα Παιδιά". Είναι ο αρκούδος της Μαρίας Παπαλάμπρου.
 
Πίσω
Μπλουζα