Nov. 13, 1983: Teen Sets Asteroids Record in 3-Day Marathon

Νομίζω ότι ο νέος είναι χαμένος από χέρι.

Ο Μάριος τον κάνει σκόνη για ζέσταμα στην προπόνηση του :)
 
Νομίζω δεν θα έχει την ευκαιρία, σκοτώθηκε το 89.
 
Και για ασημαντη αφορμη

Περισοτερα για τον Scott Safran
 
Η ιστορία είναι γοητευτική και αξίζει να την διαβάσετε. Από ότι θυμάμαι, είχε γραφτεί και στο Retrogamer κάτι σχετικό παλιότερα.

Διαβάστε λοιπόν τα σημαντικότερα κομμάτια της από τις αρχικές πηγές στο Twin Galaxies:

1999

3 χρόνια αργότερα.

Το ρεκόρ παραμένει επί 25 χρόνια. Μια πρόσφατη απόπειρα να "σπάσει" έγινε το 2004, η οποία κατέληξε σε πανηγυρική αποτυχία επειδή το μηχάνημα άντεξε λιγότερο από τον παίκτη: Read.

Πάντως αν ο Μάριος θέλει να αναλάβει τις 81 περίπου ώρες που απαιτούνται, θα αναλάβω την Ιατρική υποστήριξη του εγχειρήματος.

Έχω κάνει ήδη τα βασικά σχέδια: θα του περάσω έναν καθετήρα για να μην τρέχει συνεχώς στην τουαλέτα (ο Wally θα αναλάβει χρέη νοσοκόμας και θα αλλάζει τα σακουλάκια σε τακτά χρονικά διαστήματα) και θα του βάζουμε και φραπέ ενδοφλεβίως. Οι καρφίτσες στα βλέφαρα προς το παρόν είναι προαιρετικές, αλλά αν χρειαστεί, το κάνουμε και αυτό. :D :D:D:D:D
 
:D :D :D :D :D :D

Βασίλη θα σε έχω υπόψην όταν θα παω να περάσω το ρεκόρ του Safran! :D

Καλά ας μην κόλλαγε το asteroids που έχουμε Arcade όταν έφτασα στα 320+ χιλιάρικα (και είχα και πάνω απο δέκα ζωές) και ακόμη θα έπαιζα (που λέει ο λόγος). Τώρα πέραν της πλάκας χαρα στο κουράγιο αυτού του ανθρώπου που έπαιζε τρείς ολονυχτίες. Αλλά από την άλλη χωρίς υπομονή δεν σπάνε τα ρεκόρ.
 
To GRM/B2R θα σπονσοράρει τη προσπάθεια του αγωνιζομένου :cool:
 
Πίσω
Μπλουζα