Oι ωραιοι " κακοι " του ελληνικου σινεμα

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας αριαδνη
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης

Ποιος ήταν ο πιο αχρειος;

  • 1. Άλκης Γιαννακας : το ρεμαλι της Φωκίωνος νεγρη

    Ψηφοφορίες: 6 75,0%
  • 2. Νίκος Κουρκουλος: ο κατηφορος

    Ψηφοφορίες: 3 37,5%
  • 3.Λευτερης Βουρνας: ιλιγγος

    Ψηφοφορίες: 1 12,5%
  • 4.Βαγγελης Σειλινος: οργη

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • 5.Γιωργος Φουντας: τα κόκκινα φαναρια

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • 6.Παυλος Λιαρος: λολιτες της Αθηνας

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • 7.Θανος Λειβαδίτης : η παραστρατημενη

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • 8.Παρις Αλεξαντερ:αμφιβολιες

    Ψηφοφορίες: 1 12,5%
  • 9.Λακης Κομνηνος: 28 Οκτώβρη ώρα 5 και μιαη

    Ψηφοφορίες: 1 12,5%
  • 10. Λευτέρης Βουρνάς: η αμαρτία της ομορφιάς

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    8

αριαδνη

candy fan
Joined
29 Μάρ 2010
Μηνύματα
15.610
Αντιδράσεις
18.133
Πάμε να δούμε ποιος ήταν ο πιο κακος από τους ωραίους ζεν πρεμιέ του σινεμά που είδαμε στην μεγάλη οθόνη. Και ωραιοι και καθάρματα. Έχετε μέχρι δύο ψήφους και αν θέλετε πάμε και σε δεύτερη ψηφοφορία γιατί έχω ξεχάσει πολλούς σίγουρα. Οπότε βοηθειστε να τους θυμηθούμε. Έχω αγωνία για το ποιος θα βγει
 
Μα βαζεις δυσκολα. Ειναι ολοι...ενας κι ενας. :)
Θελω να το σκεφτω αρκετα προτου δωσω τις ψηφους μου.
 
Εγώ ψηφίζω τον Άλκη Γιαννακά που έκανε τόση επιτυχία με τον ρόλο αυτό που έμεινε ο τίτλος της ταινίας. Ήταν πολύ καλός και πειστικός.

Το απόλυτο κάθαρμα = Νίκος Κούρκουλος στον Κατήφορο. Δεν νιώθει αγάπη, δεν υπολογίζει φιλίες, είναι άπιστος, εκδικητικός, θρασύδειλος. Ο Νίκος Κούρκουλος έδωσε την καλύτερη του ερμηνεία σε αυτή την ταινία κόντρα στην τυποποίηση που του ήρθε λίγα χρόνια αργότερα από τα σενάρια του Φώσκολου.
 
Εγώ ψηφίζω τον Άλκη Γιαννακά που έκανε τόση επιτυχία με τον ρόλο αυτό που έμεινε ο τίτλος της ταινίας. Ήταν πολύ καλός και πειστικός.

Το απόλυτο κάθαρμα = Νίκος Κούρκουλος στον Κατήφορο. Δεν νιώθει αγάπη, δεν υπολογίζει φιλίες, είναι άπιστος, εκδικητικός, θρασύδειλος. Ο Νίκος Κούρκουλος έδωσε την καλύτερη του ερμηνεία σε αυτή την ταινία κόντρα στην τυποποίηση που του ήρθε λίγα χρόνια αργότερα από τα σενάρια του Φώσκολου.
Πολύ ωραίες οι επιλογές σου και θω ψήφισα Άλκη τυποποιηθηκε σε αυτόν τον ρόλο , άφησε εποχή τι να λεμε.
Και ο παρις Αλεξάντερ κακοτατος την τρέλανε την γυναικούλα παραλίγο να την στείλει στην κλινική αν δεν ήταν ο Κούρκουλος
 
Στο τουιτερ που έβαλα την ίδια ψηφοφορία βγήκε ο Γιώργος φουντας με διάφορα από τον επομενο
 
Στο τουιτερ που έβαλα την ίδια ψηφοφορία βγήκε ο Γιώργος φουντας με διάφορα από τον επομενο

Αμφιβαλλω πολυ για το εαν τα 25χρονα του Τουιτερ ξερουν ποιοι ειναι ο Βουρνας, ο Γιαννακας και ο Λιαρος.
 
Αμφιβαλλω πολυ για το εαν τα 25χρονα του Τουιτερ ξερουν ποιοι ειναι ο Βουρνας, ο Γιαννακας και ο Λιαρος.
Τον βουρνα και τον λιαρο με τιποτα , τον γιαννακα ναι και τον φούντα και τον κουρκουλο αυτούς τους τρεις
 
Ξερουν και τον Γιαννακα; Μπραβο! :)
Ω ναι συγκέντρωσε την ίδια βαθμολογία με τον κουρκουλο , τους άλλους δεν ξέρουν. Έχει μείνει για χρόνια η έκφραση το ρεμαλι της Φωκίωνος νεγρη εκφράζοντας αυτόν που ζει παρασιτικα με κομπίνες και τα τρώει από μεγαλύτερες γυναικες
 
Ω ναι συγκέντρωσε την ίδια βαθμολογία με τον κουρκουλο , τους άλλους δεν ξέρουν. Έχει μείνει για χρόνια η έκφραση το ρεμαλι της Φωκίωνος νεγρη εκφράζοντας αυτόν που ζει παρασιτικα με κομπίνες και τα τρώει από μεγαλύτερες γυναικες

Σιγα μην ξερουν επισης Σειληνο και Αλεξαντερ...
Δεν εχουν νοημα τετοιες ψηφοφοριες.
 
Τον σειληνο πιστεύω πως τον έχουν ακουστά, τον βουρνα και τον αλεξαντερ με τίποτα όμως θα τους φαίνονται εξωγηινοι

Τετοιες ψηφοφοριες εχουν αξια μονο σε ιστοτοπους σαν το φορουμ μας.
Ασ' το το Τουιτερ.
 
Μπράβο Αριαδνούλα! Πας και βάζεις τέτοια polls σε ηλικίες που αρχίζει το Alzheimer και τώρα ενώ θέλω πολύ να απαντήσω πρέπει να καθίσω πρώτα να ξαναδώ τις μισές από αυτές τις ταινίες γιατί δεν θυμάμαι πια ποιος, πού και γιατί.
Εν πάση περιπτώσει ξέρω ήδη τι θα κάνω το ΣΚ και θα επανέλθω δριμύτερη...
 
Μπράβο Αριαδνούλα! Πας και βάζεις τέτοια polls σε ηλικίες που αρχίζει το Alzheimer και τώρα ενώ θέλω πολύ να απαντήσω πρέπει να καθίσω πρώτα να ξαναδώ τις μισές από αυτές τις ταινίες γιατί δεν θυμάμαι πια ποιος, πού και γιατί.
Εν πάση περιπτώσει ξέρω ήδη τι θα κάνω το ΣΚ και θα επανέλθω δριμύτερη...
Καλε τι αλχαιμερ έχεις χρόνια μπροστά σου είσαι νεώτατη αλλά θα τον καταφέρεις τέτοιον μαραθώνιο το σαββατοκύριακο
 
Mερικοι από τους υποψήφιους
 

Συνημμένα

  • maxresdefault (2).jpg
    maxresdefault (2).jpg
    137,9 KB · Προβολές: 0
  • images (27).jpeg
    images (27).jpeg
    4,6 KB · Προβολές: 0
  • Η-ΑΜΑΡΤΙΑ-ΤΗΣ-ΟΜΟΡΦΙΑΣ-12~2.jpg
    Η-ΑΜΑΡΤΙΑ-ΤΗΣ-ΟΜΟΡΦΙΑΣ-12~2.jpg
    294,1 KB · Προβολές: 0
  • qz7SWmQB3aO41KBgU9mGS9WgLQv.jpg
    qz7SWmQB3aO41KBgU9mGS9WgLQv.jpg
    48,4 KB · Προβολές: 0
  • images (30).jpeg
    images (30).jpeg
    6,7 KB · Προβολές: 0
  • qnGqwRhnGI4HaTSKdL8kqCnpaHY.jpg
    qnGqwRhnGI4HaTSKdL8kqCnpaHY.jpg
    15,6 KB · Προβολές: 0
  • 310b6cc2-4458-4380-9be4-6876bb6a6bda.jpg
    310b6cc2-4458-4380-9be4-6876bb6a6bda.jpg
    146,2 KB · Προβολές: 0
Πίσω
Μπλουζα