O ταχυδρόμος κύριος Μάθιου!

Turrican

RetroManiaC
Joined
28 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.278
Αντιδράσεις
139
Ένας χαρακτήρας που είναι και από τους πολύ αγαπημένους μου είναι ο γλυκός παππούλης που έφερνε τα γράμματα στο ορφανοτροφείο ο κύριος Μάθιου ο ταχυδρόμος! Η αλήθεια είναι ότι η Candy του είχε κάνει κάποτε τη ζωή δύσκολη περιμένοντας ανυπόμονα γράμμα από την Annie!

 

 





animeclipsecandycandy04vx8.jpg




Δεν ήθελε να περιμένει μέχρι το πρωί.....

 






Αυτός όμως ποτέ δεν της κράτησε καμία κακία....αντιθέτως ως μια γλυκιά πατρική φιγούρα αγκάλιασε αυτό το κορίτσι και....ένοιωσε τον πόνο της κάνοντας τον δικό του!Έτσι ξαφνικά βρέθηκαν να μοιράζονται το ίδιο βάρος που αν και ήταν για την Candy ασήκωτο χωρούσε άνετα μέσα στον ταχυδρομικό του σάκο!

animeclipsecandycandy04vh8.jpg


Το βάρος που ήταν ασήκωτο για την Candy ,χωρούσε άνετα


στον ταχυδρομικό του σάκο...


 

 

 







Και έτσι ένα βράδυ μόλις ο γλυκός παππούλης έλαβε το γράμμα που είχε γραφτεί μονάχα για τα μάτια του ξανθού κοριτσιού δεν ήθελε να περιμένει μέχρι το πρωί. Φόρεσε την στολή του , φορτώθηκε τον ταχυδρομικό σάκο του και ξεκίνησε βραδιάτικα να ανεβαίνει τον ανηφορικό δρόμο του λόφου.

animeclipsecandycandy04sd4.jpg
Ο καταπληκτικός έναστρος ουρανός υποσκιάζεται από 2 παιδικά


γαλαζοπράσινα δακρυσμένα μάτια...








Εκεί σε μια φανταστική σκηνή , αφήνει την ίδια την Candy να ψάξει την τσάντα του και να ανακαλύψει το μοναδικό γράμμα που περιέχει! Οι στιγμές είναι μαγικές! Ο καταπληκτικός έναστρος ουρανός που στέκει ψηλά ως αδιάψευστος μάρτυρας υποσκιάζεται από 2 παιδικά γαλαζοπράσινα δακρυσμένα μάτια...Ο φάκελος μουσκεύει από τα δάκρυα... και ο παππούλης στέκει εκεί...γελώντας καλοκάγαθα κάτω από τα μεγάλα μουστάκια του....

Προβολή συνημμένου 56052 Προβολή συνημμένου 56053 Προβολή συνημμένου 56054
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Mαλλον θα τα μπηξω κ'εγω μετα απο την περιγραφη του Τurrican. Το επεισοδιο με τον ταχυδρομο ειναι υπεροχο. Ο,τι και να λεει η Μιζουκι, τα fillers εχουν τρομερη γλυκα. Το μονο που θελεις να κανεις βλεποντας αυτα τα επεισοδια ειναι να αγκαλιασεις ολα τα παιδακια του ορφανοτροφειου. Αυτες οι αθωες παιδικες ψυχες συγκινουν και την πιο σκληρη καρδια.
 
Turri, είσαι φοβερός!
 
Θα συμφωνήσω και εγώ με αυτό που λες καλή μου domniki! Με ξένισε και εμένα πολύ αυτή η απαξίωση στα fillers. Η χρησιμότητα τους είναι αδιαμφισβήτητη και η παρουσία τους απαραίτητη!Το κυριότερο χαρακτηριστικό τους είναι ότι νουθετούν και προβάλουν αξίες που δοξάζουν το ανθρώπινο γένος.

Σε ευχαριστώ Πριγκίπισσα!
 
Πίσω
Μπλουζα