OpenGL & ATI?

Gryzor

Human RetroDatabase
Joined
8 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.759
Αντιδράσεις
69
Καλημέρα!

Προσπαθώ να παίξω το Mad Skills Motocross αλλά δεν μου τρέχει. Ο developer μου είπε ότι δεν δουλεύουν οι οδηγοί OpenGL της κάρτας μου (μία γριά 9600). Έχω εγκαταστήσει τους τελευταίους, αλλά...

Υπάρχει κάποιο αυτόνομο πακέτο GL που θα μπορούσα να εγκαταστήσω;

Ευχαριστώ!

Θ
 
Έχεις βάλει τους τελευταίους οδηγούς από την ΑΤΙ; Το OpenGL είναι μέσα σ' αυτούς.

σε περίπτωση που δεν μπορείς να τους εγκαταστήσεις κάνε τους mod με αυτό
 
Εννοείται τους έβαλα (και πάλι), το πρώτο γρπαγμα που έκανα!

Thx για το link, αν και δεν καταλαβαίνω πώς μπορεί να βοηθήσει :D
 
Το link ήταν για τη περίπτωση που το πακέτο των τελευταίων οδηγών δεν αναγνώριζε τη κάρτα σου.
 
για τις παλιές ατι δεν βαζεις τους τελευταιους drivers, ειδικα αν ειναι AGP. πρεπει να βρείς του συγκεκριμενους.
 
Συγκεκριμένους, ε; Κανένα παραπάνω στοιχείο; :)
 
Saulot είπε:
To δοκίμασα κι αυτό...δεν γίνεται τίποτα - περιέχει κάτι οδηγούς για USB devices και κουραφέξαλα.

Αν είναι δυνατόν, δηλαδή δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω την κάρτα μου; :(

Καμμία πρόταση για low budget? Άντε να παίρνουμε πάλι κάρτες...
 
Δώσε αναλυτικά τι μηχάνημα έχεις να σου πω.

Μην παραπονιέσαι. Μια 9600 ΑΤΙ έχει βγάλει τα λεφτά της με το παραπάνω.

Κάποιοι (ονόματα δε λέμε, υπολήψεις δεν θίγουμε) πετάνε τα μηχανήματα τους κάθε δυο φορές το χρόνο για πλάκα....
 
Έλα που δεν αισθάνομαι όμως ότι χρειάζομαι άλλη! Άντε κανένα παιχνιδάκι καζουάλ, για τα υπόλοιπα έχω το 360 και την καμπίνα ρε ......

Τέλος πάντων, ένας Phenom 9650 @2.3GHz είναι πάνω σε μία Asus M3N78 με 4 gigs... για πες γιατρέ μου, τί συμφέρει; :)

Αν πει κανείς καμμία γνώμη πάω για ψώνια αύριο πρωί...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η AMD σταμάτησε την υποστήριξη των καρτών που υποστηρίζουν DX9 εδώ και 3 χρόνια. Η τελευταία έκδοση των drivers για τις κάρτες αυτές είναι η 9.3. Οι μετεγενέστεροι drivers (9.4 και νεότεροι) δεν υποστηρίζουν πλέον αυτούς τους προσαρμογείς οθόνης.

Καλύτερα ν'αγοράσεις μια καινούργια κάρτα Radeon HD 4x.xxx ή HD 5x.xxx παρά να χωλοσκάς με τις ώρες μπροστά στο PC σου.

Ρίξε μια ματιά στις τιμές μπας και βρεις μια Radeon HD 4370 σε τιμή ευκαιρίας!
 
Σχεδόν ένα χρόνο μετα!!!!

αυτο ειναι troll!!!
 
waaaaaaiiitttt.... κάπου εδώ το έχω.....

ah, here you go!

thread_necromancer.png
 
πάντως εγώ δεν ήξερα οτι η ati δεν υποστηρίζει πια το dx9
 
δεν σου είχε χρειαστεί γι'αυτό οπότε δεν έχασες και τίποτα :p
 
-- edit --

Ρε αει που θα feed the troll.....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιδιά,ξέρω ότι θα σας τη σπάσω,ξέρω ότι θα γίνω ο περίεργος της υπόθεσης πάλι,αλλά τέλος πάντων δεν είναι όμορφο αυτό που γίνεται εδώ.

Καταρχήν χρήστης με 163 posts σε διάστημα 2 ετών,troll δε λέγεται με τίποτα!Ένα το κρατούμενο...

Ύστερα,ΟΚ,ναι,ο φίλος απάντησε εντελώς ετεροχρονισμένα στο παρόν thread,αλλά η όλη παρουσία του έως τώρα δε δικαιολογεί στο παραμικρό τέτοια αναίτια επίθεση εναντίον του,με τη χρήση του παραπάνω χαρακτηρισμού.Δείτε τα έως τώρα posts του κι αν διαφωνεί κάποιος με αυτό που λέω,εδώ είμαστε και τα ξαναλέμε...

Δηλαδή δε μπορούμε τελικά να αναγνωρίσουμε ένα λάθος,μια άστοχη κίνηση από μέρους ενός μέλους;Λίγη επιείκια δε μπορούμε να έχουμε-δείξουμε;Είμαστε όλοι μας τόσο άψογοι,κατά τα άλλα,που το εν λόγω post του φίλου μας ξύνισε τόσο;

Επειδή εγώ πάντως δεν είμαι,ούτε και νιώθω,τόσο άψογος,δε μπορώ να συμφωνήσω με όσα ειπώθηκαν εσχάτως,από την ώρα της απάντησής του και μετά,ούτε να μη γράψω αυτά που έγραψα,χωρίς καμία διάθεση αντιπαράθεσης πάντα...

(άλλωστε με pooky(1) και Saulot παίζουμε και μπάτσες από κοντά,άμα λάχει!!! :p :p :p )
 
το ένα άκυρο φέρνει το άλλο άκυρο , έτσι είναι , δηλαδή τί περίμενει κάποιος από μια απάντηση στο άσχετο για πρόβλημα ενός χρόνου πίσω;
 
manos426f είπε:
Ύστερα,ΟΚ,ναι,ο φίλος απάντησε εντελώς ετεροχρονισμένα στο παρόν thread,αλλά η όλη παρουσία του έως τώρα δε δικαιολογεί στο παραμικρό τέτοια αναίτια επίθεση εναντίον του,με τη χρήση του παραπάνω χαρακτηρισμού.Δείτε τα έως τώρα posts του κι αν διαφωνεί κάποιος με αυτό που λέω,εδώ είμαστε και τα ξαναλέμε...

Δηλαδή δε μπορούμε τελικά να αναγνωρίσουμε ένα λάθος,μια άστοχη κίνηση από μέρους ενός μέλους;Λίγη επιείκια δε μπορούμε να έχουμε-δείξουμε;Είμαστε όλοι μας τόσο άψογοι,κατά τα άλλα,που το εν λόγω post του φίλου μας ξύνισε τόσο;

Επειδή εγώ πάντως δεν είμαι,ούτε και νιώθω,τόσο άψογος,δε μπορώ να συμφωνήσω με όσα ειπώθηκαν εσχάτως,από την ώρα της απάντησής του και μετά,ούτε να μη γράψω αυτά που έγραψα,χωρίς καμία διάθεση αντιπαράθεσης πάντα...
+1 .................
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
manos426f είπε:
Παιδιά,ξέρω ότι θα σας τη σπάσω,ξέρω ότι θα γίνω ο περίεργος της υπόθεσης πάλι,αλλά τέλος πάντων δεν είναι όμορφο αυτό που γίνεται εδώ.
Καταρχήν χρήστης με 163 posts σε διάστημα 2 ετών,troll δε λέγεται με τίποτα!Ένα το κρατούμενο...

Ύστερα,ΟΚ,ναι,ο φίλος απάντησε εντελώς ετεροχρονισμένα στο παρόν thread,αλλά η όλη παρουσία του έως τώρα δε δικαιολογεί στο παραμικρό τέτοια αναίτια επίθεση εναντίον του,με τη χρήση του παραπάνω χαρακτηρισμού.Δείτε τα έως τώρα posts του κι αν διαφωνεί κάποιος με αυτό που λέω,εδώ είμαστε και τα ξαναλέμε...

Δηλαδή δε μπορούμε τελικά να αναγνωρίσουμε ένα λάθος,μια άστοχη κίνηση από μέρους ενός μέλους;Λίγη επιείκια δε μπορούμε να έχουμε-δείξουμε;Είμαστε όλοι μας τόσο άψογοι,κατά τα άλλα,που το εν λόγω post του φίλου μας ξύνισε τόσο;

Επειδή εγώ πάντως δεν είμαι,ούτε και νιώθω,τόσο άψογος,δε μπορώ να συμφωνήσω με όσα ειπώθηκαν εσχάτως,από την ώρα της απάντησής του και μετά,ούτε να μη γράψω αυτά που έγραψα,χωρίς καμία διάθεση αντιπαράθεσης πάντα...

(άλλωστε με pooky(1) και Saulot παίζουμε και μπάτσες από κοντά,άμα λάχει!!! :p :p :p )
Φίλε, κρύωσες και έχασες το humor σου!!!

δεν υπάρχει πρότερος εντιμος βίος στα fora και σίγουρα σε θέματα υπολογιστών 2 ώρες καθυστέρηση τα κάνει περσινά νέα.

Το παλικάρι, trollαρε, τώρα, αν το έκανε επίτηδες, κατα λάθος, δεν είδε την ημερομηνία κλπκλπ εμένα πρωσοπικά δέν με νιάζει, ότι και να είναι, είναι το ίδιο διασκεδαστικό!

Είναι Epic Flail man!!
 
Πίσω
Μπλουζα