PacMan Anersoussis Control σε USB???

Ethaniel

RetroActive
Joined
17 Ιουν 2008
Μηνύματα
475
Αντιδράσεις
16
Ηθελα να ρωτησω τους μαστορες εδω μεσα αν μπορω να κανω κατι με αυτο το πακμαν το οποιο οπως φαινεται και στη φωτο εχει 15 ακροδεκτες στην φυσα του.

Θα ηθελα να το συνδεσω σε USB.
 
Καταρχάς εκπληκτικό κομμάτι...

Χρειάζεσαι αυτόν τον μετατροπέα.

Για κακή σου τύχη η CMS θα είναι κλειστή όλον τον Αύγουστο, ίσως όμως να μπορέσεις να τον βρεις στο Πλαίσιο που προμηθεύεται από αυτούς. Αλλιώς από Σεπτέμβριο... Εκτός αν τους προλάβεις σήμερα!

EDIT: Το βρήκα και στο Πλαίσιο
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
εισαι αρχηγος. ευχαριστω. ηταν τοσο ευκολο και εγω καθομουν και εψαχνα για USB Controllers και κολλητηρια και τετοια... τεσπα. το βραδυ θα το εχω :)
 
λοιπον, το πηρα στα χερια μου το μαραφετι, αλλα, δε μου βγαζει τον μοχλο στο κεντρο στο calibration απο τον πινακα ελεγχου. αποτελεσμα ειναι να μην μπορω να το δουλεψω σωστα αφου συνεχεια παει πανω αριστερα (οπως θα δειτε και στη φωτο)

Δεν ξερω αν υπαρχει καποιο αλλο προγραμμα μεσολαβησης για παλιου τυπου controllers με το οποιο θα μπορουσα να το ρυθμισω. ο ανταπτορας δεν ειχε drivers η cd.
 
Δοκίμασες να βάλεις τον διακόπτη και στις άλλες θέσεις; Νομίζω το 3 είναι το σωστό αλλά δεν βλάπτει να τα δοκιμάσεις όλα ένα-ένα.
 
τζιφος αλκη. σε ολα το δειχνει στο ιδιο σημειο το σταυρο :(

κατι αλλο να κοιταξω;
 
Πόσο σίγουροι είμαστε ότι δεν έχει πρόβλημα το joystick;
 
ειμαι 90% σιγουρος επειδη οταν κανω δοκιμη, αναποκρινεται στις κινησεις και στα πατηματα, απλα το joystick κινηται στον πανω αριστερο χωρο του πλαισιου οπως στη φωτο.

δεν ξερω αν εβγαλες νοημα
 
Δηλαδή το κουνάς γύρω γύρω στο calibration και στο τέλος γυρνάει πάλι στην πάνω αριστερή γωνία;

Μιχάλης
 
οχι οχι, κανει κυκλο στο πανω αριστερο μερος, δηλαδη ουσιαστικα σε οποιοδηποτε παιχνιδι η κατευθυνση ειναι NW. τεσπα. εκανα φορματ και δουλευει τωρα. εχω υποψην μου τι μπορει να πηγε στραβα αλλα αφου δουλευει τωρα δεν πειραζει
 
Χαίρομαι! Ανησυχούσα μήπως σε πήρα στον λαιμό μου.
 
αν λες για τον μετατροπεα, δεν νομιζω να τον γλυτωνα γιατι και τα καινουρια χειριστηρια της CMS ειναι με 15 πιν και θελουν μετατροπη καθως δεν εχω καρτα ηχου αλλα ενσωματωμενη.

τελος καλο ολα καλα :)

παμε για Galaxian τωρα...
 
Ethaniel είπε:
οχι οχι, κανει κυκλο στο πανω αριστερο μερος, δηλαδη ουσιαστικα σε οποιοδηποτε παιχνιδι η κατευθυνση ειναι NW. τεσπα. εκανα φορματ και δουλευει τωρα. εχω υποψην μου τι μπορει να πηγε στραβα αλλα αφου δουλευει τωρα δεν πειραζει

Αν δεν είναι κόπος, πες μας τι νομίζεις ότι μπορεί να έφταιγε, γιατί μου έχει συμβεί και μένα παλιότερα και είχα εγκαταλείψει.

Είναι πολύ ξενερωτικό να ξεκινάς SFII και ο Ryu να χοροπηδά μόνος του με κατεύθυνση πάνω αριστερά, και να πρέπει να κρατάς κόντρα... :banghead:
 
Omenforever είπε:
Αν δεν είναι κόπος, πες μας τι νομίζεις ότι μπορεί να έφταιγε, γιατί μου έχει συμβεί και μένα παλιότερα και είχα εγκαταλείψει.
Είναι πολύ ξενερωτικό να ξεκινάς SFII και ο Ryu να χοροπηδά μόνος του με κατεύθυνση πάνω αριστερά, και να πρέπει να κρατάς κόντρα... :banghead:
ειναι πολυ απλο (μαλλον) εκανα λαθος το calibration μαλλον αν και δεν θυμαμαι να εκανα κατι διαφορετικο πριν και τωρα. :xm:
 
Πίσω
Μπλουζα