PANASONIC Q

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.881
Αντιδράσεις
3.852
GAMECUBE της PANASONIC που δεν κυκλοφορησε Ελλαδα με δυνατοτητα αναπαραγωγης DVD που τοσο κατακριθηκε το CUBE, περιμενετε κατι αναλογο (hi-def ισως) και απο το WII.
pangcncontrollerremotebst4.jpg
panq20frontne4.jpg
panasonicqgcn04zp0.jpg
untitleddg7.png
pangcnleftbigwx3.jpg
 
Ισως η πιο hitech (σχεδιαστικα) κονσολα ever :thumbup:

..και φυσικα ειναι gamecube :diablotin:

respect aardvark :cool:
 
πολλές φορές γλυκοκοίταζα το q αλλά πήγαινε too much! είχαν βγει κάτι απίστευτα moded q region free σε dvd & gc games...

τώρα που έσκασε το wii ίσως βρεθεί κάτι καλό στο ebay...
 
δεν υποστηριζε progressive scan playback!!

(Tel ξεκινησε η χρονια και δεν στην ειχα πει καθολου!!!! :D )
 
Εχεις δικιο Wally δεν προλαβα να δωσω 4000ευρω για τηλεοραση ακομα...καλα που με προλαβες.... :biglaugh:

(θα ειναι καλη Χρονια φετος Watson :) )
 
xaxaxaxaxaxaaxa
 
"Q" by Panasonic

Iσως η πιο ομορφη σχεδιαστικα κονσολα ever (μεχρι τον ερχομο του Ps3 ;D) ηταν κατα την γνωμη μου το "Q" της Panasonic μια κονσολα που δυστυχως κυκλοφορησε μονο Ιαπωνια και δεν χαρηκαμε εμεις.

Το "Q" ηταν ουσιαστικα ενα "Gamecube" με δυνατοτητες DVDs, audio CDs, MP3 and CDs κατι που η ελειψη του στο Cube ειχε κατακριθει.

Αλλα χαρακτηριστικα που γουσταρα πανω του ηταν η οθονιτσα Lcd που ειχε (μακαρι να βαζαν και στο Ps3) ,το front-loading slot disc tray και την μεταλλικη θηκη του.

Panasonic Q

Manufacturer Panasonic, Nintendo

Type Video game console

Generation era Generation Sixth

First available December 2001

CPU 485 MHz PowerPC 750CXe

Media 1.5GB MiniDVD, DVD, Audio CD

pangcncontrollerremotebst4.jpg
pangcnleftbigwx3.jpg


Due to the feature of a DVD-ROM drive in the Q, it has become a popular hit amongst gaming enthusiasts who wish to make their own backup copies of GameCube games which can be burned on a home PC playable in the Q.
Eλπιζουμε και σε κατι αναλογο και για το "Wii" (με ενσωματωμενο Blu-ray ισως 8) )

panq20frontne4.jpg
 
Απο τις ομορφότερες και άψογα κατασκευασμένες κονσόλες! pure panasonic creation!! :ccool:
 
Πιθανοτατα, το καλυτερο high tech multimedia system που βγηκε απο κατευθιαν απο το εργοστασιο. Μεγαλο κριμα που ηταν σε πολυ περιορισμενες εκδοσεις.. Το εχω δει απο κοντα και απλα εμεινα με τις καλυτερες εντυπωσεις.

$#%#$^% nintendo.. γιατι να μην κανει καπως ετσι το wii ; :(
 
Ποπο φοβερο μηχανημα.Ενας φίλος μου το αγορασε πριν λιγες μερες απο τo internet.Συλλεκτικο κομματι κριμα παντως που κυκλοφορησε μονο στην ιαπωνία :(
 
Τα μηχανήμα αυτό παίζει Ευρωπαικά παιχνίδια και ταινίες ;

Πολύ εντυπωσιακό πάντως!
 
Δεν ειναι region free σε pal ταινιες / παιχνιδια, αλλα παιρνει modchip, αρα μπορεις να λυσεις αυτο το προβλημα αρκετα ευκολα.
 
Nikol@r@s είπε:
Ποπο φοβερο μηχανημα.Ενας φίλος μου το αγορασε πριν λιγες μερες απο τo internet.Συλλεκτικο κομματι κριμα παντως που κυκλοφορησε μονο στην ιαπωνία :(
να ναι καλα και το EBAY... ;)
 
Panasonic Q

To Panasonic Q ηταν μια συνεργασια της NINTENDO και της Panasonic και στην ουσια ηταν ενα Game Cube με καποια ιδιαιτερα χαρακτηριστικα και το κυριοτερο απο αυτα ηταν οτι επαιζε κανονικα DVD κατι που δεν μπορουσε να κανει το Game Cube οπως και ξερουμε αλωστε.Μιλαμε για κατι το πολυ ομορφο που ο καθενας θα ηθελε να το εχει στην κατοχη του.Κυκλοφορησε το 2001 μονο στην ιαπωνια και σταματησε η κυκλοφορια του το 2003.Επισης υπαρχει και μια αλλη τροποποιημενη εκδοση του panasonic Q που του επιτρεπει να παιζει DVD απο ολες της Regions.

img2072e.jpg

Ωσο εγραφα το post δεν ειδα οτι εβαλες το Q φιλε οποτε ας σβηστει το post μου.Εξειρετικο θεμα παντως :thumbup:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα