[PANINI] Bernard & Bianca (1977)

mytinyworld

RetroNuts!
Joined
18 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.859
Αντιδράσεις
89
Αυτό το άλμπουμ, είναι από τις πρώτες παιδικές αναμνήσεις μου (μιλάμε για τέλη '70). Πρέπει να το είχε ο αδερφός μου, ποτέ δεν συμπληρώθηκε όλο και φυσικά δεν διασώθηκε. Με μάγευαν οι εικόνες στο πηγάδι με το τεράστιο διαμάντι και μου έκανε εντύπωση το μεταφορικό πλωτό μέσο των πρωταγωνιστών :)

Δυστυχώς, δεν μπόρεσα να το βρω στα ελληνικά, το έχω όμως στα γαλλικά συμπληρωμένο! Σας παραθέτω και δύο σελίδες από τις σκηνές που πρανέφερα!

Το θυμάται κανένας άλλος? :xm:

attachment.php


attachment.php


attachment.php
 
Mytiny, σε λατρεύω!!! :flower:

 


Είναι το πρώτο άλμπουμ που αγόρασα σχεδόν αμέσως μόλις είδα την ταινία (Χριστούγεννα του '70...κάτι
:xm: ) και το γεγονός πως μπορούσα να έχω έστω και αυτές τις μικρές εικονίτσες να μου θυμίζουν εκείνη την πανδαισία χρωμάτων μουσικής και κίνησης, φάνταζε μαγικό στα παιδικά μου μάτια. Το είχα συμπληρώσει σχεδόν όλο και για αρκετά χρόνια βρισκόταν στην τσάντα του νηπιαγωγείου μαζί με την ξύλινη κασετίνα μου και τα μπλοκ ζωγραφικής και καλλιγραφίας :p

 


Βέβαια... λίγα χρόνια μετά τίποτα δε θα γλίτωνε από τη λαίλαπα της μάνας μου...
:cry:
 
Το ειχα, ηταν φανταστικο!!
 
Δεν το έχω ξαναδεί!

Πολύ όμορφο :)

Τι χαρά κάναμε με αυτά τα αυτοκόλλητα...
 
Κάπου υπάρχει αυτό και στο δικό μου πατρικό !!!

Και μάλιστα πρέπει να υπάρχουν και τα "διπλά" αυτοκόλλητα, οπότε μόλις το σιγουρέψω ίσως μπορώ να σας προμηθεύσω με ό,τι σας λείπει... :D
 
Βρέθηκε !!!

attachment.php


Λείπουν πολλά αυτοκόλλητα και δεν μ' ενδιαφέρει να τα βρω.

[edit]

:cool:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αχ... ζηλεύω... :dribble:


Μήπως μπορείς να ανεβάσεις μερικές φωτό από τις εσωτερικές του σελίδες εκτός από εκείνες της Ιωάννας;;; (ή υπάρχει θέμα με τα δικαιώματα; ) :what:
 
Juanita είπε:
[...]
Μήπως μπορείς να ανεβάσεις μερικές φωτό από τις εσωτερικές του σελίδες εκτός από εκείνες της Ιωάννας;;; (ή υπάρχει θέμα με τα δικαιώματα; ) :what:
Αν είναι κανά - δυο σελίδες ακόμα (και δεν είναι 4-6 σελίδες όλο το άλμπουμ! :D ), τότε δεν υπάρχει πρόβλημα! :)

Εφόσον μπορεί και θέλει ο Παππούλης, why not! ;)
 
PAPPOU αν έχεις και τον Ντενις τον Τρομερό θα σε παραδεχτώ!
δυστυχώς δεν παίζει... :(

Μήπως μπορείς να ανεβάσεις μερικές φωτό από τις εσωτερικές του σελίδες εκτός από εκείνες της Ιωάννας;;;
Η επιθυμία σας είναι διαταγή !

(δεν έχω συμπληρωμένη ούτε μία σελίδα ! λολολ !! διάλεξα τις πιο... φορτωμένες)

attachment.php


attachment.php


:cool:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα