+ PAPRIUM Νέος τίτλος για το Mega Drive!

DarkSynbios

RetroMasteR
Joined
19 Νοέ 2007
Μηνύματα
1.535
Αντιδράσεις
207
Μετά απο 4 χρόνια ανάπτυξης έρχεται ένας νέος τίτλος για το Mega Drive από την WaterMelon την οποία την γνωρίζουμε απο το Pier Solar που κυκλοφόρησε πρώτα στο MD το 2010 και μετέπειτα στις μοντέρνες κονσόλες.

Το παίχνιδι λέγεται Paprium και θα ειναι beat em up που θα πατάει πάνω στα χνάρια του Street Of Rage και Final Fight με το σενάριο να εξελίσεται σε κάπου στο μελλον. To παιχνίδι θα έχει 24 πίστες και 5 playable χαρακτήρες με αναβαθμισμένα 16- ΒΙΤ γραφικά σε 80 MEG catridge.Το Paprium θα κυκλοφορήσει στις 16 Σεπτεμβρίου 2017 οπότε τρεξτε για τα pre-order! :D

Στην σελίδα του Paprium μπορειτε να μαθετέ περισσότερα για το παιχνίδι.

www.paprium.com

Video trailer :
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν σου πω Nemo οτι το ειχα ξεχασει οτι υπηρχε το αρθρο...
 
Αν και το ονομα μου καθεται περιεργα, το τελικο αποτελεσμα ειναι που μετραει, και οσα μας δειξανε λενε πως προκειται για πολυ καλο παιχνιδι. Μακαρι να "φυτιλιασουν" και αλλες ομαδες αναπτυξης, αξιζει να βλεπουμε νεα παιχνιδια για τα κλασικα μηχανηματα.
 
Getta Robo είπε:
Αν και το ονομα μου καθεται περιεργα, το τελικο αποτελεσμα ειναι που μετραει, και οσα μας δειξανε λενε πως προκειται για πολυ καλο παιχνιδι. Μακαρι να "φυτιλιασουν" και αλλες ομαδες αναπτυξης, αξιζει να βλεπουμε νεα παιχνιδια για τα κλασικα μηχανηματα.
Δεν ήθελα να το πω αλλά κι εμένα το όνομα πιο πολύ για puzzle game μου κάνει. Ας είχε έστω τη λέξη fight μέσα. (Πολύ πρωτότυπο θα πει κανείς).
 
Getta Robo είπε:
Αν και το ονομα μου καθεται περιεργα, το τελικο αποτελεσμα ειναι που μετραει, και οσα μας δειξανε λενε πως προκειται για πολυ καλο παιχνιδι. Μακαρι να "φυτιλιασουν" και αλλες ομαδες αναπτυξης, αξιζει να βλεπουμε νεα παιχνιδια για τα κλασικα μηχανηματα.
Τελευταια παρατηρειται μια αυξηση indie ομαδων που θελουν να φτιαξουν παιχνιδια για ρετρο κονσολες. Τωρα για το παιχνιδι φαινεται πολυ δυνατο και απο οτι διαβασα θα χρησιμοποιει εξτρα τσιπακι ηχου για περισσοτερα καναλια. Επισης στο youtube εγραψα ενα σχολιο για online co-op και μου απαντησαν απλα wait and see :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
O Fonzie κανει τις μ***** του αλλα στο τελος θα το κυκλοφορησει. Ενας απο τους σχεδιαστες του παιχνιδιου ο Luis Martin,παρολο που κατεκρινε τον Fonzie για την ανευθυνη τακτικη, μη πληρωμες κ.α. προχθες εγραψε στο Twitter οτι ολα πανε καλα. Βγαλε ακρη..
 
Ωραιο παιχνιδακι φαινεται αν κυκλοφορησει τελικα μπορει να το τσιμπησω αν περισευει κανα φραγκο :fafoutis: :fafoutis: :fafoutis:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απο οτι φαινεται το Paprium θα κυκλοφορησει τελικα στις 27 Οκτωμβριου με συνοδευομενο παρτυ καπου στο Παρισι. Τα preorders παραμενουν κλειστα δυστυχως..
 
Τι απεγινε το Paprium?

Περιμενα το τριτο μερος αλλα μεχρι τοτε δειτε τα πρωτα δυο

 
Και να το τριτο και τελευταιο μερος του documentary

 
Τρελά γραφικά για mega drive, κοντά θα έλεγα σε coin-op. 80 mbit είναι περίπου το size ενός παιχνιδιού σε CPS1 και φαίνεται στην ποιότητα των γραφικών. Τεράστιο μέγεθος για την εποχή της κονσόλας, σαν να λέμε τωρα beat em up σε 20 δισκέτες Amiga (με αποσυμπιεσμένα data).
 
Αν και λιγο καθυστερημενα τα νεα, το παιχνιδι κυκλοφορησε τελικα πριν απο τα Χριστουγεννα προς εκπληξη ολων λογω οτι υπηρχανε καθυστερησεις, αναγουλες, επιστροφές χρηματων και πολλα αλλα. Παρολα αυτα το παιχνιδι δειχνει αρκετα ομορφο για τα δεδομενα του Mega Drive λογω οτι το ωθουνε στα ορια του με εξτρα τσιπ στο cartridge. Ελπιζω να δουμε και εκδοση για Dreamcast καπου στο μελλον.

 
H πρώτη σκηνή με το δωμάτιο που αναβοβήνει το φως και αλλάζουν τα χρώματα είναι πολύ εντυπωσιακό. Δεν θυμάμαι να έχω ξαναδει κατι τέτοιο στην κονσόλα.
 
Λοιπον, εδω και μερες εχει ανεβει το Kickstarter για το Paprium για να ερθει στις Next Gen κονσολες, Dreamcast, Switch και … Gamegear! Ναι καλα ακουσατε το Paprium ερχεται στο GG ως Mini Paprium. Κατι μαγειρευτε να το δουμε και στο Sega Saturn.
Το Kickstarter θα διαρκεσει 2 μηνες μεχρι 20 Δεκεμβριου νομιζω.

Η καθε εκδοση κονσολας θα προσφερει κατι αποκλειστικο και θα εκμεταλλευτουν το οποιοδηποτε χαρακτηριστικο υποστηριζει η κονσολα.

Περισσοτερες πληροφοριες :

 
Πίσω
Μπλουζα