Pixel 011 - Ιούνιος 1985

Μπραβο ΑΕΟΝ αξιος!!!!!

Δυο ολοφρεσκα καραπαλια τευχη του Pixel 10 και 11!

Φιλε Billy...περιμενουμε να μας πεις δυο λογια για τα τευχη(εχουμε βυσμα τωρα) :)
 
(μεταφορά σχολίων απο άλλο thread)

...τα συγχαρητήριά μου !! Το να ξαναδιαβάζω αυτά τα παλιά Pixel, είναι πραγματικά κάτι το ξεχωριστό. Δεν τα χορταίνεις βρε παιδί μου, πως να το κάνουμε !!

...και στα δύο τεύχη βρίσκεται η "σταθερή αξία" που ονομάζεται "Εδώ Λονδίνο" (όπου μέσα σε όλα τα άλλα "επίκαιρα" γίνονται και οι πρώτες μικρές αναφορές για τον επερχόμενο "γίγαντα" που ονομάζεται Amiga).

Επίσης και στα δύο (αλλά περισσότερο στο τεύχος 11) υπάρχουν αφιερώματα πάνω στο αιώνιο ερώτημα "ποιόν υπολογιστή να αγοράσω". Παιδιά, το τι μουτζούρα είχει πέσει στο τεύχος 11 δεν περιγράφεται. Κυριολεκτικά είχα γεμίσει τις σελίδες του αφιερώματος με τα δικά μου (!) tests απο υπολογισμούς τιμών, μέσων όρων κλπ. προκειμένου να μπορέσω να καταλήξω σε κάποιο δικό μου στατιστικό αποτέλεσμα !! (λες και δεν με κάλυπτε το εν λόγω αφιέρωμα). Είναι πολύ ωραίο να βλέπω επιτέλους τις σελίδες και πάλι καθαρές !!

Επίσης στο τεύχος 10 έχουμε και τεστ του "καταδικασμένου" Commodore 16, αλλά και ενδιαφέροντα software reviews, όπου ξεχωρίζουν το Bruce Lee (ευχάριστο παιχνιδάκι και εύκολο να το τελειώσει κανείς με λίγη προσπάθεια), αλλά και το πολύ καλό "Everyone's a Wally". Το αφιέρωμα στα μόνιτορς (είχε γίνει άλλο ένα αρκετά αργότερα, απο τον Τερζόπουλο, αν θυμάμαι καλά) δεν με είχε απασχολήσει τότε ιδιαίτερα, διότι είχα αρχίσει να καταλήγω στην αγορά ενός CPC, που σαν ολοκληρωμένο σύστημα, δεν έβαζε τον υποψήφιο αγοραστή του σε... παραπανήσια διλήμματα !!

Στο τεύχος 11 τώρα, έχουμε test του C5 (εδώ τα έχουμε ξαναπεί) και απο reviews, πραγματικά αξίζει να θυμηθούμε το πολύ δισκεδαστικό Skool Daze.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα