Pixel 044 - Μάιος 1988

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.794
Αντιδράσεις
4.281
Σκανάρισμα: Dino

Αριθμός σελίδων: 160

Μέγεθος Αρχείου: 54,7ΜΒ

 
Pixel pixel pixel!!!

Τευχος μυστηριο,τι να'χει μεσα,ποιο να ειναι το special review αραγε,το adventures ποιο να ειναι ;;;;

Δεν το'χω, το κατεβαζω και ελπιζω να κερδισω τα 6.000.000!!!!

Θα παω στην Compupress να τα ζητησω και αν δεν τα δωσουν θα τα aπαιτησω απο την διαχειριση.
 
Thanks κι απο μενα

Παρεπιπτοντως τωρα που το κατεβαζω βλεπω οτι το μεγεθος ειναι 54.7ΜΒ και οχι 45.5 οπως γραφει στην πρωτη σελιδα
 
Αλλο ένα σούπερ-κλασσικό τεύχος Pixel απο τον Dino, με πολλή και καλή ύλη:

- Είδηση του πολυαναμενόμενου sequel του Starglider, Starglider 2, μία είδηση για virus που απειλεί τον amstrad, αλλά και μία πρώτη αναφορά στον SAM Coupe.

- Mεταξύ άλλων, και νέα σχετικά με τον Kat, στο "Εδώ Λονδίνο".

- Eνα αφιέρωμα στον Max Headroom, μαζί με μία παρουσίαση του γνωστού computer game.

- Στα "Προσεχώς", τρία παιχνίδια που περιμέναμε, αλλά τελικά δεν παρουσιάστηκαν ποτέ στο Pixel: Τα πολύ καλά Morpheus και The Train, καθώς και η συνέχεια του Ikari Warriors, Victory Road.

- Xάρτης για το Τai-Pan !!

- Πανικός στα reviews:

Στα pc έχουμε δύο παρουσιάσεις εξαιρετικών adventures απο τον Λευτέρη Καλαμαρά: Space Quest & Hitchhiker's Guide to the Galaxy.

Στα κλασσικά home micros ξεχωρίζει το φοβερό και τρομερό Target Renegade (τρελλό ξύλο), ενώ ακολουθούν reviews του Gutz, του Great Gianna Sisters (όπως λέμε Super Mario Brothers) που είχε συν τοις άλλοις και καταπληκτική μουσικούλα, καθώς και του Tetris, ενός παιχνιδιού που δεν χρειάζεται ιδιαίτερες συστάσεις μιά και αποτελεί "αντικείμενο" λατρείας του 99,9999999999999% των gamers.

- Special Review: CARRIER COMMAND.

Eνα εξαιρετικό σαν σύνολο παιχνίδι απο την Realtime, που συνδιάζει στοιχεία simulation και strategy. Eίναι όμως και πολύ δύσκολο. Oσοι το έχουν παίξει θα έχουν παρατηρήσει ότι το αντίπαλο αεροπλανοφόρο κατακτά νησιά με ταχύτατους ρυθμούς, ενώ όσοι έχετε βρεθεί αντιμέτωποι μαζί του θα έχετε διαπιστώσει πόσο ζόρικο είναι. (σπέσιαλ ρετρο-ανάμνηση: του είχα στείλει κάποια φορά που το είχα στριμώξει, ένα Manta για να του επιτεθεί. Με την πρώτη βολή, εκείνο "γκάζωσε" και έφυγε σαν πύραυλος !! Πρώτη φορά έβλεπα αεροπλανοφόρο να κινείται πιό γρήγορα απο αεροπλάνο !!)

- Τέλος, στα arcades έχουμε το Chernov, και το Free Kick (όχι, δεν είναι παραδοσιακό "ποδοσφαιράκι" !!).

Μπράβο και πάλι Dino. :thumbup:
 
Ευχαριστούμε Atarian Dino!
 
My pleasure, gentlemen...

Οι σπέσιαλ ρετρο-αναμνήσεις του billy, όλα τα λεφτα!!! :D
 
Ευχαριστώ πολύ DINO !!!
 
Thanks DINO.

Να απουσιάζουν πάντα τα αφεντικά από τη δουλειά σου για να σκανάρεις με την ησυχία σου!!!!!!!!!!!
 
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ και εγώ. Το κατεβάζω τώρα!!!
 
Να'στε καλά παίδες...

Άντε... Από τα extremely wanted τεύχη, έμεινε μόνο το 48, για σκανάρισμα...
 
DINO είπε:
My pleasure, gentlemen...Οι σπέσιαλ ρετρο-αναμνήσεις του billy, όλα τα λεφτα!!! :D
Xαχα !! Thanks φίλε Dino. :D

Aν και είχα παρατήσει το C.C. επειδή με είχε δυσκολέψει, εξακολουθώ να έχω την δισκέττα με τα σωσμένα μέσα στο κουτί του, οπότε με το που θα αισθανθώ... ψυχολογικά έτοιμος, μπορώ να το ξαναπαλέψω !! :D

DINO είπε:
Άντε... Από τα extremely wanted τεύχη, έμεινε μόνο το 48, για σκανάρισμα...
Προσφέρεσαι να το περιλάβεις; ;)
 
Jose!!!!!!! :D

Κάτσε να πάρω μια ανάσα απ'το προηγούμενο... Το σκάναρα μονορούφι και μου έπεσε βαρυ!!!
 
Καλά, είμαι φοβερός χώστης, αυτό είναι γνωστό !! :D :D (j/k)

*Aν* πάντως βρείς χρόνο κάποια στιγμή στο μέλλον, θα μας κάνεις μεγάλη εξυπηρέτηση !!
 
Να'σαι καλά Ντίνο!
 
Ευχαριστώ DINO!!! Πραγματικά δεν φανταζόμουνα λίγα χρόνια πριν ανακαλύψω το retromaniax ότι θα έρθει κάποια μέρα που θα έχω στο σκληρό μου (σχεδόν μέχρι τώρα) όλα τα τεύχη του PIXEL!!!! Εύχομαι να ολοκληρωθεί η συλλογή σύντομα!!!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα