Pixel 059 - Οκτώβριος 1989

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.785
Αντιδράσεις
4.254
Σκανάρισμα: Dino

Αριθμός σελίδων: 128

Μέγεθος Αρχείου: 46.2 ΜΒ

150 dpi

 
Δίνετε ρέστα ρε guys !

Respect και σε σένα λοιπόν DINO !!!
 
Respect και απο εμενα, Dino αψογος!
 
Να σαι καλα ρε Dino με τα scans σου, τα σκιτσα σου, τα review σου, τη αψογη ποιοτικα συμμετοχη σου, το χιουμορ σου...

...ΤΟ PLAYSTATION 3 ΤΙ ΤΟ ΘΕΛΕΣ??? :)
 
Κύριοι... Σας ευχαριστώ! :)

Εγώ απλά θα σταθώ στην πρότελευταία σελίδα, η οποία έχει μια υπέροχη διαφήμιση για έναν ακόμα πιο υπέροχο υπολογιστή!!!

Για όλα τ'άλλα σας παραπέμπω στον billy!!! :D

@Wally:

Έχω αλλεργία στο "κουτί"... Το έμαθα πρόσφατα όταν ακούμπησα κατά λάθος ένα, σε ένα πολυκατάστημα...

Γέμισα καντύλες λέμε... :biglaugh:

Που το ήξερες οτι είμαι fan της Mari??? :D

Τσουπωτό rulezzz!!!
 
τι έγινε ρε παιδιά έπιασαν οι ζέστες;
 
Λοιπόν, πραγματικά χαίρομαι όταν βλέπω το scanning team σε τέτοια κέφια !!

Dino, σ' ευχαριστούμε εκ βάθους καρδίας !! :thumbup:

DINO είπε:
Εγώ απλά θα σταθώ στην πρότελευταία σελίδα, η οποία έχει μια υπέροχη διαφήμιση για έναν ακόμα πιο υπέροχο υπολογιστή!!!

Για όλα τ'άλλα σας παραπέμπω στον billy!!! :D
Dino, thanks για την "πάσσα"... :D (για την διαφήμηση... ουδέν σχόλιον !! ;) )

To τεύχος αυτό θα μπορύσαμε να πούμε ότι αποτελεί "παράδεισο" για έναν gamer, καθότι δεν έχουμε μόνο τα καθιερωμένα games reviews, αλλά και αφιέρωμα σε μερικά "δύσκολα" παιχνίδια - καθώς και είδηση για την "επανεμφάνιση" των κονσολών στην ελληνική παιχνιδο-πραγματικότητα.

Στην στήλη adventure, o μαίτρ Αντρέας παρουσιάζει το Lancelot (που έκανε τους εγγλέζους να τρέχουν με τον διαγωνισμό για το "Αγιο Δισκοπότηρο"), ενώ στο special review, ο Κώστας Βασιλάκης φιλοξενεί το (τρισχαριτωμένο) New Zealand Story.

Στα απλά game reviews έχουμε πολλά καλά παιχνίδια, αλλά εκείνο που κατά την γνώμη μου ξεχωρίζει περισσότερο, είναι το Rick Dangerous - ένα παιχνίδι που αν ήμουν αρχισυντάκτης στο Pixel, θα το επέλεγα για special review στην θέση του ΝΖS. :D

Mε τοσυγκεκριμένο παιχνίδι είχα ασχοληθεί πάρα πολλές ώρες στον amstrad μου, όπου αν και "κουτσουρεμένο" (λιγότερες οθόνες), σου επέτρεπε να τελειώνεις γρηγορότερα τα levels, ώστε να μην σε τρώει η αγωνία για το τι γίνεται παρακάτω... :D

Σαν σπέσιαλ ρετρο-ανάμνηση να αναφέρω πως ήταν απο τις φορές που ένα παιχνίδι σε υπολογιστή γνώρισε τόσο μεγάλη επιτυχία, ώστε κάποιον καιρό αργότερα έκανε την εμφάνισή του και... στα ηλεκτρονικά !! (όπου αρχικά νόμιζα πως με ένα εικοσάρικο θα μπορούσα να παίζω για ώρες, αλλά είχαν εγκαταστήσει έναν εσωτερικό timer που ανά 10 λεπτά σου ζήταγε να ρίξεις νόμισμα για να συνεχίσεις !! ...το απόλυτο rip-off !! :D )
 
Να ευχαριστήσω κ εγώ με τη σειρά μου όλους όσους έχουν σκανάρει τα pixelάκια για εμάς που δεν τα έχουμε. Να είστε καλά όλοι. Καταπληκτική δουλειά!
 
Συμφωνω με Billy! Το NZS ηταν ολιγον ξεκουδουνο Special Review...
 
Dino μεγάλο ευχαριστώ και από μένα! Τρέχω να διαβάσω :)
 
μπράβο Ντίνο...ευχαριστώ
 
Απίστευτη δουλειά, ακόμη μία φορά! :thanx2:
 
Πρώτα από όλα ευχαριστούμε πολύ παιδιά για τη φοβερή δουλειά που κάνετε! :thanx2:

billy είπε:
Στην στήλη adventure, o μαίτρ Αντρέας παρουσιάζει το Lancelot (που έκανε τους εγγλέζους να τρέχουν με τον διαγωνισμό για το "Αγιο Δισκοπότηρο"), ενώ στο special review, ο Κώστας Βασιλάκης φιλοξενεί το (τρισχαριτωμένο) New Zealand Story.Στα απλά game reviews έχουμε πολλά καλά παιχνίδια, αλλά εκείνο που κατά την γνώμη μου ξεχωρίζει περισσότερο, είναι το Rick Dangerous - ένα παιχνίδι που αν ήμουν αρχισυντάκτης στο Pixel, θα το επέλεγα για special review στην θέση του ΝΖS. :D
Δεν θα συμφωνήσω. Το NZS ήταν ένα πολύ καλό αλλά και πολύ δύσκολο arcade game. To Rick Dangerous ήταν ένα μετριότατο και πολύ δύσκολο για λάθος λόγους παιχνίδι. Πέθαινες χωρίς να μπορείς να κάνεις τίποτα, μετά απομνημόνευες το σημείο, το πέρναγες και πάλι τα ίδια.

Όσο για το τεύχος, φέρνει πολύ ευχάριστες αναμνήσεις, αφού όταν το διάβασα "πωρώθηκα" με το Mega Drive το οποίο μετά από λίγο απέκτησα (και φυσικά δεν το μετάνιωσα καθόλου :D ).
 
Leon είπε:
Δεν θα συμφωνήσω. Το NZS ήταν ένα πολύ καλό αλλά και πολύ δύσκολο arcade game.

To Rick Dangerous ήταν ένα μετριότατο και πολύ δύσκολο για λάθος λόγους παιχνίδι. Πέθαινες χωρίς να μπορείς να κάνεις τίποτα, μετά απομνημόνευες το σημείο, το πέρναγες και πάλι τα ίδια.
"Το each his own", που λένε και παραέξω... :D

Εγώ το Rick Dangerous εξακολουθώ να το θεωρώ καλύτερο.

Το να προσπαθείς να "μυριστείς" που είναι οι παγίδες - έστω κι αν τις περισσότερες φορές πέθαινες, ήταν μέρος της γοητείας που ασκούσε - και το ίδιο θα σου πούν όλοι όσοι αγαπούν αυτό το παιχνίδι.

Είχε τόσο μεγάλη απήχηση που μεταφέρθηκε στα ηλεκτρονικά, ενώ απέκτησε και ένα (ακόμα καλύτερο) sequel.

Σεβαστή η άποψή σου να το κατατάσσεις στα "μετριότατα" παιχνίδια. Kαι εγώ άλλωστε απεχθάνομαι ορισμένα παιχνίδια που άλλοι τα προσκυνάνε.

Γούστα είν' αυτά...
 
Pooky είπε:
Ομολογώ ότι δεν κατάλαβα το σχόλιό σου.
θέλω να πω πως τον χειμώνα πάγωσε το θέμα, και τώρα μπήκατε ζεστά με τις κάψες που κάνει. ;)

Μπράβο στα παιδιά :D
 
peteremp είπε:
θέλω να πω πως τον χειμώνα πάγωσε το θέμα, και τώρα μπήκατε ζεστά με τις κάψες που κάνει. ;) Μπράβο στα παιδιά :D
ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!! Ούτε εγώ το'πιασα με την πρώτη!!!

Να'στε καλά όλοι!!! :)
 
Κορυφαιος DINO!!

Μπορεσα να τελειωσω το Lancelot αν και πιτσιρικας

αλλα το NZS ρε παιδια περα απο εκει με τα νερα δεν μπορεσα να το παω...

Συγχαρητηρια και παλι σε ολα τα παιδια που scanαρουν τετοιους θησαυρους!
 
Thanks iplas! :)

Όσον αφορά το Lancelot, έχω φωτογραφία του νικητή που βρήκε το Holy Grail στην Αγγλία, (όπως αναφέρει και ο billy πριν), από περιοδικό της εποχής...

Θα κοιτάξω να τη βρω...
 
Επίσης ένα από τα τεύχη που είχα τότε. Ευχαριστούμε Dino για τις αναμνήσεις. Ακόμα ένα εύγε σε όσους όλους συμβάλλουν στην φανταστική αυτή προσπάθεια...
 
Πίσω
Μπλουζα