Portables :Τα φορητά των θεών!!!!!!!

SONIC

RetroActive
Joined
18 Mαϊ 2007
Μηνύματα
397
Αντιδράσεις
5
Ειστε πορωμενοι με τα φορητα?

Τσακωνεστε για το αν το psp η το ds ειναι καλυτερο?

Τσακωνεστε για το αν το psp η το ds ειναι καλυτερο για ROMS?

Θεωρειτε τους εαυτους σας Retro Maniacs??????

Τοτε ρηξτε μια ματια στα φορητα των θεων :

Dreamcast

portable_dreamcast.jpg


portable_dreamcast_1.jpg


Sega CDX

portable_sega_cdx.jpg


Gamecube

portable_gamecube.jpg


portable_gamecube_2.jpg


N64

portable_n64_2.jpg


portable_n64_3.jpg


SNES

portable_snes.jpg


portable_snes_2.jpg


NES

nes_micro_1.jpg


nes_micro_2.jpg


Atari Jaguar

portable_jaguar_2.JPG


portable_jaguar_1.jpg


Atari 2600

portable_atari_2600.jpg


Playstation 2

portable_ps2.jpg


Ποιο ειπαμε οτι ηταν το καλυτερο μηχανημα για roms????? :diablotin:

Ντροπη μου αν δε βαλω και αυτο!!!!

NOMAD

nomad.jpg


nomad_sys.jpg


nomad_back.jpg


seganomad.jpg
Προβολή συνημμένου 115684

Κοιταξτε αυτο που μολις τωρα ανακαλυψα:eek:

world's smallest Sega Genesis

minigenesis.jpg


Famous console modder Kotomi prepped this project earlier this year, yet somehow it slipped right buy us. In that case, let us redress that grave injustice right now. What you see here is quite possibly the world's smallest Sega Genesis (the Nomad notwithstanding), functional or not. Kotomi fashioned the mini Genesis out of one of those 6-in-1 TV game devices seen on late night TV, adding a cartridge slot right on top. Whether or not the cartridge slot actually works is unclear, since Kotomi never explicitly says so in his post. Even still, it does look mighty nice.

Τρελαθηκατε η ακομα :diablotin:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΩΡΕ ΦΙΛΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

This is the modder's dream!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Σου αρεσαν ε :D

[edit] off topic [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
δεν ξέρω πόσοι το γνωρίζετε αυτό, αλλα η SEGA είχε φτιάξει το Dreamcast σε 1 και μοναδικό τσιπάκι! είχαν σκοπό να κάνουν portable συσκευές βασισμένες στην πλατφόρμα Dreamcast... αλλα σίγουρα ναυάγησε το σχέδιο... αν είχε βγει θα ήταν υπέροχο!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
keropi είπε:
δεν ξέρω πόσοι το γνωρίζετε αυτό, αλλα η SEGA είχε φτιάξει το Dreamcast σε 1 και μοναδικό τσιπάκι! είχαν σκοπό να κάνουν portable συσκευές βασισμένες στην πλατφόρμα Dreamcast... αλλα σίγουρα ναυάγησε το σχέδιο... αν είχε βγει θα ήταν υπέροχο!!!!

Eisai σιγουρος πως ειναι αληθεια μου φαινεται κοματακι κουλο? :confused:

Αλα τα περισσοτερα απο οσα εδειξα εδω ηταν κουλα πριν πραγματοποιηθουν :cool:

Παρεπιπτοντως χιλια συγνωμη που δεν σας εδωσα ποιο νωρις το λινκ του site για περισσοτερες πληροφοριες :)

http://images.google.gr/imgres?imgurl=http://www.techgadgetforums.com/files/portable_dreamcast.jpg&imgrefurl=http://www.techeblog.com/index.php/tech-gadget/best-custom-portable-gaming-systems&h=293&w=390&sz=29&hl=en&start=14&tbnid=eQrjcyn0mmAq7M:&tbnh=92&tbnw=123&prev=/images%3Fq%3DDREAMCAST%26gbv%3D2%26svnum%3D100%26hl%3Den%26safe%3Doff%26sa%3DG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πω πω φαντάζομαι αν είχαν προλάβει να κάνουν Dream in a chip ότι δεν θα είχαν κλείσει. Εδώ, τόσα χρόνια μετά ο Ζ-80 μια χαρά κάνει τη δουλειά του σε πολλές εφαρμογές, φαντάζομαι για πόσα χρόνια θα μας συντρόφευε το παραπάνω μαραφέτι.

Τη sony μου μέσα............

Το ΝΟMAD πάντως το είδα σε λειτουργία στο σπίτι του Γιατρού. Εντυπωσιακότατο για την εποχή του και με οθόνη πολύ καλύτερη του gear!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
pooky είπε:
Πω πω φαντάζομαι αν είχαν προλάβει να κάνουν Dream in a chip ότι δεν θα είχαν κλείσει. Εδώ, τόσα χρόνια μετά ο Ζ-80 μια χαρά κάνει τη δουλειά του σε πολλές εφαρμογές, φαντάζομαι για πόσα χρόνια θα μας συντρόφευε το παραπάνω μαραφέτι.
Τη sony μου μέσα............
Aυτος ειναι ενας απο τους λογους που μισω τη Sony:mad:

αλλα παρολαυτα δεν μπορω να μην περνω τους τιτλους της που ειναι κορυφαια παιχνιδια :)

Αληθεια pooky ποια απο ολες αυτες θα ηθελες να εχεις? :D
 
SONIC είπε:
Eisai σιγουρος πως ειναι αληθεια μου φαινεται κοματακι κουλο? :confused: Αλα τα περισσοτερα απο οσα εδειξα εδω ηταν κουλα πριν πραγματοποιηθουν :cool:
κουλό? γιατί? αυτό είχε γίνει ΠΡΙΝ η SEGA κόψει το hardware, δεν υπήρχαν τότε ούτε psp ούτε nds ... μονο gba...

ήταν σε πολλά hardware-news sites τα νέα αυτά... δυστυχώς δεν έγινε ποτε πραγματικότητα...

θα το πουλούσαν παντού λέγανε, σε αεροπορικές εταιρείες, info-kiosks ... είχε και άδεια για WInCE...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
pooky είπε:
Το ΝΟMAD πάντως το είδα σε λειτουργία στο σπίτι του Γιατρού. Εντυπωσιακότατο για την εποχή του και με οθόνη πολύ καλύτερη του gear!!!!!!!!!!!!!!!!
Οπα ρε Πουκυ γιατι τωρα ποια αλλη το Ξεπερνα εκτος απο το PSP και to DS πoυ ειναι το αποκορυφωμα της τεχνολογιας?

Ερχεται τριτο και ειναι κοντα 12 χρονια παλιο :)
 
Όντως, είναι απίστευτο μηχάνημα.

Χμ με ρώτησες ποιό από όλα θα ήθελα να είχα.

Χε χε περιμένεις να σου απαντήσω;

Ήδη έχω 6 hand helds και πάω για το επόμενο!!!!!!!!!

ΟΛΑ φυσικά!!!!!!!!!!!!!!
 
Εκτος και αν συμπεριλαβεις αυτα :

Gizmondo

gizmondo_device.jpg


tiger_telematics_gizmondo_opening_shot.jpg


gizmondo.jpg


gizmondo.jpg


images


GP32

gp32_box.jpg


gp32.jpg


gp32.jpg


shot_small.jpg


shot_small.jpg

Αυτο ειναι ασχετο με το θεμα αλλα θα σας αρεσει πολυ :D

iPod Shuffle NES

nes_controller_1.jpg


Ενας μεροκαματακι μονο αδερφε:eek:

$25,000 gold-plated GameBoy

jeweled_gameboy.jpg


The screen is lined with diamonds and the case is made out of 18K gold

tiger_telematics_gizmondo_opening_shot.jpg

gizmondo.jpg

gizmondo.jpg

gp32_box.jpg

gp32.jpg

gp32.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
keropi είπε:
den ksero posoi to gnorizete auto, alla h SEGA eixe ftiaksei to Dreamcast se 1 kai monadiko tsipaki! eixan skopo na kanoun portable siskeues vasismenes sthn platforma Dreamcast... alla sigoura nauagise to sxedio... an eixe bgei tha htan yperoxo!!!!
Sonic είπε:
Eisai σιγουρος πως ειναι αληθεια μου φαινεται κοματακι κουλο? :confused: Αλα τα περισσοτερα απο οσα εδειξα εδω ηταν κουλα πριν πραγματοποιηθουν :cool:
keropi is Right .

http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=89571
 
Thanks Nemo, αλλά ΔΕΝ μπαίνω ποτέ στο insomnia.
 
Είχα τσακωθεί παλιότερα εκεί, θέλω την ησυχία μου και δεν μπαίνω.

Καλό site, όχι για εμένα.
 
pooky είπε:
Thanks Nemo, αλλά ΔΕΝ μπαίνω ποτέ στο insomnia.

Αν δεν γινομαι pooky αδιακριτως προς τι το αβατο~taboo{-tabu-Tapu-kapu(hawai)}???

oops μεχρι να postαρω απαντηθηκε ενμερει ,περιμενω γαργαλιστικες λεπτομερειες...
 
wow, eixa postarei sto insomnia thread tote, LOL
 
Άστο SONIC δεν αξίζει. Κάποια 15άχρονα δεν δέχοται τίποτε παραπάνω από αυτό που πιστεύουν αυτά. Το μόνο κακό είναι ότι χάνω τις κόντρες του Wally που τσακώνεται συνεχώς με 10χρονα προσπαθώντας να τα πείσει πώς το wii είναι ακριβό.........
 
Από το φορητό Ν64 έχει φάει τον ψηφικό σταυρό! Έχει μόνο τον αναλογικό!
 
Πίσω
Μπλουζα