Power Rangers (1993)

Sorin

RetroWannaBe
Joined
21 Ιουν 2007
Μηνύματα
82
Αντιδράσεις
4
90's anime ..τον μπλε στην μεταγλώτιση τον εκανε ο σπύρος μπιμπίλας

[edit]


"Mighty Morphin Power R..."



This video is no longer available because the YouTube account associated with this video has been terminated due to multiple third-party notifications of copyright infringement from claimant:


 


TOEI ANIMATION CO.,LTD.



[edit]


κυκλοφορουν τα πρωτα 4 στα ελληνικά!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
δεν ξέρω για σας....αλλα εγώ άρχισα να συλλέγω ήδη,χαμένα megazords k φιγούρες...μέσω ebay hihi ....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Power Rangers (1993)

Παιδιά δεν νομίζω να μην θυμάστε τους power rangers στον ant1 την εποχή του 90 ήταν το top παιδικό που παιζόταν εγώ δεν έχανα ούτε επεισόδιο. ;)

Παιζουν ακομα μέχρι σημερα στην Αμερική

s1WS9bR3NQnldgU.jpg


s1WS9bR3NQnldgU.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και βέβαια τους θυμόμαστε!Ήταν τέλεια σειρά και είχα γράψει αρκετά επεισόδια σε βιντεοκασέτες,αλλά τις έσβησα αργότερα!Η κινεζούλα δεν βρίσκεται πλέον στη ζωή,έχει φύγει από κοντά μας εδώ και 7-8 χρόνια περίπου!

Φυσικά συμπλήρωνα και albums,αλλά είχα και τις φιγούρες σε μεγάλες κούκλες (τα 2 κορίτσια ήταν κανονικές κούκλες,με πρόσωπο και άλλαζαν ρούχα),τα αγόρια δεν είχαν βγει μόνο στην έκδοση με τα 2 κεφάλια,που το ένα πήγαινε μέσα και έβγαινε άλλο!Τους είχα πάρει από το ΜΙΝΙΟΝ 1500 δρχ τον καθένα.Το λευκό τον είχα και σε projector που έπαιρνε κάτι δισκάκια και έδειχνε φωτογραφίες στον τοίχο..3 δισκάκια είχε κάθε power ranger!Κάποιοι φίλοι μου μου είχαν δώσει τα δικά τους,γιατί τους είχαν χαλάσει αμέσως οι rangers τους.Και μετά τα τίναξε και ο δικός μου,και τον είχα σαν διακοσμητικό!

Μου άρεσαν μόνο οι 3 πρώτοι κύκλοι (στην Ελλάδα τους είδαμε σε 1 σεζόν).Μετά ήρθαν η Aisha,ο Rocky και ο Adam και ο πράσινος έγινε λευκός (όπως ακριβώς και στην ταινία)
 
Δυστυχώς η τρινη σκοτώθηκε σε αυτοκινητιστικό δυστύχημα το 2001.

Και εγω είχα ολα τα επεισοδια σε vhs απο Season 1-3 αλλα ήμουν τόσο …... :frypan: :frypan: που τα πέταξα πριν χρόνια και τώρα το έχω μετανιώσει όσο τίποτα άλλο.

Τα άλμπουμ τα είχα αλλά και αυτά κάνουν παρέα τώρα στης vhs μου. :cry:

Το intro της σειρας απο season 1

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Έγιναν και οι Power Rangers retro!(γερνάμε)

Ήμουν ήδη μεγάλος τότε,αλλά το έβλεπα καμιά φορά για την λατρεμένη Rita Repulsa.

Rita4-14a.jpg


Rita4-14a.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
noxrider είπε:
Έγιναν και οι Power Rangers retro!(γερνάμε)Ήμουν ήδη μεγάλος τότε,αλλά το έβλεπα καμιά φορά για την λατρεμένη Rita Repulsa.

Rita4-14a.jpg
Δυστυχώς και η Rita Repulsa αυτή που έπαιζε στον πρώτο κύκλο έχει πεθάνει το 2006:(
 
:eek: Κατάρα έπεσε στο cast?

R.I.P. Machiko Soga:(

Την λάτρευα ως Rita Repulsa...

[edit]This video is no longer available because the YouTube account associated with this video has been terminated due to multiple third-party notifications of copyright infringement from claimant:

 


TOEI CO.,LTD.[edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Επίσης,το πρώτο επεισόδιο

[edit]This video is no longer available because the YouTube account associated with this video has been terminated due to multiple third-party notifications of copyright infringement from claimant:

 


TOEI ANIMATION CO.,LTD. [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αχ αυτό το έβλεπα κι εγώ! Η αγαπημένη μου ήταν η Κινέζα η Tρίνι. Θυμάμαι ακόμα τα ονόματα μερικών.

Ο μπλε ήταν ο Μπίλυ, ο Κόκκινος ήταν ο Τζέισον, που είχα και φιγούρες του (ναι είχα και τέτοια μαζί με τις κούκλες-έκανα κάτι παντρέματα άλλο πράμα), ο πράσινος που μπήκε πιο μετά ήταν ο Τόνυ (και στην αρχή ήταν κακός αν δεν απατώμαι), η ροζ ήταν η Κίμπερλι και ο μαυρούλης δε θυμάμαι όνομα.

Πάντως είχε βγει και κινηματογραφική ταινία γύρω στο 96 και τρέεέχανε όλα τα παιδιά στα σινεμά να τα δούνε. Τώρα φυσικά δε μου κάνει καμία αίσθηση. Στην πρώτη δημοτικού όμως, μία ελληνική σειρά, η Σέιλορ μουν και οι Πάουερ ρέιτζερς, ήταν το τρίπτυχο των επιλογών μου. (Στροφή στην ποιότητα :p )
 
sunset89 είπε:
Αχ αυτό το έβλεπα κι εγώ! Η αγαπημένη μου ήταν η Κινέζα η Tρίνι. Θυμάμαι ακόμα τα ονόματα μερικών. Ο μπλε ήταν ο Μπίλυ, ο Κόκκινος ήταν ο Τζέισον, που είχα και φιγούρες του (ναι είχα και τέτοια μαζί με τις κούκλες-έκανα κάτι παντρέματα άλλο πράμα), ο πράσινος που μπήκε πιο μετά ήταν ο Τόνυ (και στην αρχή ήταν κακός αν δεν απατώμαι), η ροζ ήταν η Κίμπερλι και ο μαυρούλης δε θυμάμαι όνομα.

Πάντως είχε βγει και κινηματογραφική ταινία γύρω στο 96 και τρέεέχανε όλα τα παιδιά στα σινεμά να τα δούνε. Τώρα φυσικά δε μου κάνει καμία αίσθηση. Στην πρώτη δημοτικού όμως, μία ελληνική σειρά, η Σέιλορ μουν και οι Πάουερ ρέιτζερς, ήταν το τρίπτυχο των επιλογών μου. (Στροφή στην ποιότητα :p )
Συμφωνώ για την movie έδιναν διαφημιστικά στα σχολεία.

Μια διόρθωση τον πράσινο τον έλεγαν Tommy και τον μαύρο Zack :p

MPW-18171


MPW-18171.jpeg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τελικα μαλλον μονο σε μενα δεν αρεσε ποτε αυτη η σειρα.

Εντελως προχειρα σκηνικα και εφε ακομα και για τα δεδομενα της εποχης.

Ψευτικο εντελως!
 
Gyubrush είπε:
Τελικα μαλλον μονο σε μενα δεν αρεσε ποτε αυτη η σειρα.Εντελως προχειρα σκηνικα και εφε ακομα και για τα δεδομενα της εποχης.

Ψευτικο εντελως!
ε γούστα ειναι αυτα!!!!!!Για την εποχή του πάντως ήταν αυτό που έπρεπε :)
 
Ρε τι εγινε η επιθεση των νιουφηδων? Οταν εσκασαν πηγαινα Λυκειο. Παντα εβλεπα καλα καρτουνς/παιδικα, αλλα αυτο το θεωρουσα τρελλη ξεφτιλα και φτηνο σε σχεση με τα παλιοτερα μεν αλλα καλυτερα σεναριακα παιδικα. Ειναι απο τα παιδικα που μου την σπανε γιατι φερονται στα παιδια σαν να ειναι ανοητα. Overacting και κοκο νιανια.
 
Jason είπε:
Συμφωνώ για την movie έδιναν διαφημιστικά στα σχολεία.Μια διόρθωση τον πράσινο τον έλεγαν Tommy και τον μαύρο Zack :p

MPW-18171
Την ταινία την είχα δει στο Mega αρκετές φορές και την έχω σε avi!Είχε βγει και album,αποκλειστικά με αυτοκόλλητα της ταινίας και μου έλειπαν πολύ λίγα για να το συμπληρώσω,αλλά δυστυχώς όλα τα albums με αυτοκόλλητα πήγαν στα σκουπίδια!
 
Περσυ, ενας εκ των συμμετεχοντων στους Power Rangers (Skylar Deleon) καταδικαστηκε σε θανατο διοτι δολοφονησε 2 γεροντια στο γιωτ τους.

Οντας προφυλακισμενος προσπαθησε να κοψει τα γεννητικα του οργανα με ξυραφι...

Go,go Power Rangers :| /emoticons/mellow@2x.png 2x" width="20" height="20" />
 
joe είπε:
Ρε τι εγινε η επιθεση των νιουφηδων? Οταν εσκασαν πηγαινα Λυκειο. Παντα εβλεπα καλα καρτουνς/παιδικα, αλλα αυτο το θεωρουσα τρελλη ξεφτιλα και φτηνο σε σχεση με τα παλιοτερα μεν αλλα καλυτερα σεναριακα παιδικα. Ειναι απο τα παιδικα που μου την σπανε γιατι φερονται στα παιδια σαν να ειναι ανοητα. Overacting και κοκο νιανια.
Έχεις απόλυτο δίκιο για την ποιότητα της σειράς. Τότε βέβαια όταν ήμασταν μικρά παιδιά αυτά δεν τα υπολογίζαμε. Δεν μας ένοιαζε αν θα έχει καλά εφέ ή σενάριο. Πρόσφατα είδα ξανά ένα επεισόδιο της σειράς, και αναρωτήθηκα γιατί ήμουν τόσο τρελαμένος με αυτή την σειρά..

Για να επιστρέψω πάλι στο θέμα, κάποιος μου είπε πως τα γυρίσματα της σειράς είχαν γίνει στην Αμερική και την Ιαπωνία. Στην Αμερική τα "εσωτερικά" (δηλαδή στα οχήματα), και στην Ιαπωνία τα εξωτερικά, όπου εκεί προσθέταν τα ειδικά εφέ.
 
Η ταινια Power Rangers Turbo ειχε παιξει στους κινηματογραφους στην ελλαδα?

233012.1020.A.jpg


233012.1020.A.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Wally είπε:
Περσυ, ενας εκ των συμμετεχοντων στους Power Rangers (Skylar Deleon) καταδικαστηκε σε θανατο διοτι δολοφονησε 2 γεροντια στο γιωτ τους.Οντας προφυλακισμενος προσπαθησε να κοψει τα γεννητικα του οργανα με ξυραφι...

Go,go Power Rangers :| /emoticons/mellow@2x.png 2x" width="20" height="20" />
WIN POST !
 
Πίσω
Μπλουζα