Preview Windows Phone 7 στο iPhone!

D@redevil

Retired Admin
Joined
31 Οκτ 2008
Μηνύματα
8.888
Αντιδράσεις
568
Μια έξυπνη κίνηση από μεριάς της Microsoft στην προσπάθειά της να αποσπάσει μερίδιο της αγοράς των χρηστών κινητών από άλλες πλατφόρμες (και δη από το iOS)!

 


Προβολή συνημμένου 42167


 

 


Κοντολογίς, πλοηγείστε σε μια σελίδα με το Safari σας (
http://aka.ms/wpdemo), την ανοίγετε και χρησιμοποιείτε τις συντομεύσεις!

 


Ιδού και μερικά screenshots - ενώ για όσους δεν έχουν iPhone, δουλεύει και σε κανονικό browser & είναι αρκετά responsive! :D

 


Αρχική οθόνη του site με τις οδηγίες πλοήγησης:



Προβολή συνημμένου 42168

Η home screen του virtual WinPhone 7 σας!

Προβολή συνημμένου 42169

Τα εισερχόμενα!

Προβολή συνημμένου 42170

Συμπερασματικά:

Αξίζει μια ευκαιρία το demo!

Tο Windows Phone OS, είναι εντυπωσιακό, αλλά παρά τις καλές κριτικές του, δεν ξέρω αν θα του έδινα μια ευκαιρία!

Τώρα, για την προσπάθεια να κερδίσει χρήστες του iOS, δε νομίζω ότι έχει ελπίδες!

Όλο το άρθρο, μπορείτε να το βρείτε εδώ.

Πηγή φωτογραφιών: Make Tech Easier
 
Πέρα από το demo θα έλεγα ότι η MS έχει ρίξει πολύ χρήμα πάνω τους μιας και επιδοτεί τις συσκευές. Αγοράζεις windows phone με ~200?! ε δε πιστεύω να μην έχει βάλει το χεράκι της.

Περισσότερες επιλογές για τον καταναλωτή είναι πάντα ευπρόσδεκτες.

Τώρα, για την προσπάθεια να κερδίσει χρήστες του iOS, δε νομίζω ότι έχει ελπίδες!
Indeed:)
 
Shock είπε:
Πέρα από το demo θα έλεγα ότι η MS έχει ρίξει πολύ χρήμα πάνω τους μιας και επιδοτεί τις συσκευές. Αγοράζεις windows phone με ~200?! ε δε πιστεύω να μην έχει βάλει το χεράκι της.Περισσότερες επιλογές για τον καταναλωτή είναι πάντα ευπρόσδεκτες.
Και πάνω που σκεφτόμουν ότι ίσως είσαι λίγο υπερβολικός, έτσι απλά για να σ' επιβεβαιώσει:

Android-WIndows-Phone.jpg

Δεν τολμάω καν να σκεφτώ τι λεφτά έχουν πέσει... Το "πολύ χρήμα" που λες, μάλλον είναι λίγο!....http://www.windowsphonemetro.com/20...ws-phones-for-android-malware-horror-stories/

http://www.windowsphonemetro.com/2011/12/13/microsoft-to-give-away-windows-phones-for-android-malware-horror-stories/
 
Αν και δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε το Windows Phone 7 απο τα screenshots που εχω δει μου φαινεται πολυ ασχημο (οπως και τα win 8 previews που εχω δει...).Την apple την αντιπαθω οποτε ευχαριστω αλλα δεν θα παρω κανενα απο τους 2 :D
 
Γρηγόρη όλα διορθώνονται. Όταν βρεθούμε για τον ΚΑΤ θα έρθεις στον ίσιο δρόμο :)

(Αστειεύομαι)
 
Βασικά η M$ προσπαθεί να κάνει επιστροφή στην απλότητα!... Το ότι δεν τα καταφέρνει -κατ' εμέ- είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο!

Παρ' όλα αυτά, οφείλω να παραδεχτώ ότι, ναι μεν αισθητικά δε με γοητεύει, εντούτοις έχει γίνει αξιόλογη δουλειά!

Είναι μοντέρνο, είναι slick & δε θυμίζει σε τίποτα τα windows-mobile-της-αγανάκτησης, που φορούσαν τα pdas & τα μέχρι-πρότινος windows-smartphones!

Θα δούμε! Ας κυκλοφορήσουν ευρέως και στην Ελλάδα (μέχρι στιγμής μια διαφήμιση είδα όλο κι όλο!) και επανερχόμαστε! :)
 
@Mαριαννα:Βασικα η Μ$ θα προτιμουσα να κανει οτι κανει συνηθως δηλ.να αντιγραφει τους αλλους..οσο και να αντιπαθω την apple το iOS ειναι σαφως ομορφοτερο απο τα αθλια παραλληλογραμμα της M$-στον 21ο αιωνα ειμαστε Μπιλακο και τα "εικονιδια" σου δεν βλεπονται...

@Αντωνη:Ωχ τωρα μπερδευτηκα..εισαι κρυφοσαπιομηλαρακιας ή μηπως κρυφοΜ$ακιας? :eek:
 
Windows 7 preview on my iPhones? No,thanks. :boss:
 
Μάλλον το πρόβλημα της M$ μέχρι τώρα, ήταν ότι έκανε κάτι δικό της -του κεφαλιού της- και η αγορά ακολουθούσε, για τους γνωστούς λόγους...

Μετά την παταγώδη αποτυχία των Vista, η M$ άρχισε να ξαναψάχνεται και να επαναπροσδιορίζει έννοιες και αγοραστικό κοινό... Ήταν και αυτή η αναπάντεχη άνοδος του iOS, το iPad & το άνοιγμα της αγοράς των tablets, η γενικότερη τρέλα για τα Mac που τρόμαξε τα "παράθυρα" και άρχισαν να αφουγκράζονται το κοινό!

Πρόσθεσε και την έλευση του Android, την εξαπλούστευση του Linux με το Ubuntu & voila! Έχεις μια M$ πανικόβλητη που τρέχει και δεν φτάνει! :D

Άργησαν όμως -τουλάχιστον στον τομέα των phone OS και τώρα παλεύουν με νύχια και με δόντια να κερδίσουν μερίδιο της αγοράς! :)

Just for the record, είμαι μια από τους κατόχους του Microsoft Certified Systems Engineer.... Μάλλον είμαι η μόνη που στο twitter account της γράφει ότι απλά "ανέχεται" τα Windows (και είναι έτσι ακριβώς: τα ανέχομαι!!) Αλλά, αν δεν ήταν και η M$ με τα λειτουργικά της που χαλάνε, πώς θα 'χαμε δουλειά!? :D

noxrider είπε:
Windows 7 preview on my iPhones? No,thanks.
 


Βρε έλα εσύ στο κοπή τη πίτα & θα το συζητήσουμε κατ' ιδίαν!
:D


Κι έχω πολλά μηλο-νέα να σου πω!
:)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
D@redevil είπε:

Βρε έλα εσύ στο κοπή τη πίτα & θα το συζητήσουμε κατ' ιδίαν!
:D


Κι έχω πολλά μηλο-νέα να σου πω!
:)
:p

Αν σας προλάβω τώρα που θα ανέβω για τις γιορτές θα έρθω. ;)
 
angel_grig είπε:
@Αντωνη:Ωχ τωρα μπερδευτηκα..εισαι κρυφοσαπιομηλαρακιας ή μηπως κρυφοΜ$ακιας? :eek:
Και τα δύο :)

Όπως η Μαριάνα παραπάνω έτσι κι εγώ έχω περάσει από όλα. Είχα για πάρα πολλά χρόνια Windows Mobile και τα τελευταία 3 χρόνια, iOS. Android πήρα στη σύζυγο και προτείνω σε όλους όσους δεν μπορούν να διαθέσουν τα υπέρογκο ποσό που απαιτείται ή δεν έχουν μεγάλη επιδότηση.

Εγώ δοκίμασα για λίγο αλλά δεν τη παλεύω.

Στα WM δε θα έλεγα όχι με τις τιμές προώθησης που έχουν τώρα :)
 
Πίσω
Μπλουζα