Pro Evolution Soccer 2008

Αγαπητέ giorgos,

Ρίξε μια ματιά στους κανονισμούς πριν ανοίξεις κουβέντα για πειρατικό υλικό.

Το thread προς το παρόν κλειδώνει να πάμε για καναν ύπνο ήσυχοι και το ανοίγουμε το πρωί για κουβεντούλα πάνω στο ποδοσφαιράκι ;)
 
Μια και υπαρχει αυτο το threadακι,να πουμε λοιπον δυο λογια....

Δεν ειχα προτερη εμπειρια με PES,αλλα αυτο που συνεβη χτες ειχε να συμβει χρονια ολοκληρα...!!

Εγω,μαζι με 3 πιτσιρικαδες (σχετικο αυτο,22 χρονων μαντραχαλοι ειναι κι αυτοι :biglaugh: )"καηκα" στο PES απο τις 8 το βραδυ εως τις 3 τα ξημερωματα..!!!

7 ωρες παιχνιδιου δηλαδη,να φανταστειτε μεχρι που αγορασα τελικα και ενα Thrustmaster gamepad που περισσευε απο εναν απο αυτους,το Dual Trigger 3-in-1,ωστε να κανω και προπονηση,καθοτι ειναι και δυσκολο το ατιμο..! :D

Τρομερα γραφικα,υπεροχη κινηση,πολυ καλο gameplay (οχι σαν Sensible βεβαια,μη ξεχνιομαστε :biglaugh: ),ενω μου αρεσε ιδιαιτερα οτι ο διαιτητης δινει μεχρι και καρτες για "θεατρο" απο καποιον παικτη!

Βεβαια,για να μαθεις να παιζεις καλα,να κρατας μπαλα και να εκμεταλλευεσαι πληρως την ομαδα και τους παικτες σου ολους ,θελει πολυυυυ καιρο,αλλα καθε αρχη και δυσκολη!

Κοινως,τα οπλα μπηκαν στις θηκες του,τα Crysis,Jericho κτλ κτλ θα περιμενουν αρκετα,καθοτι....it's PES time !!!

Ρε τι παθαινει κανεις ωρες ωρες,αν συναναστρεφεται με 20χρονους...!!! :biglaugh: :biglaugh: :biglaugh:
 
Ειναι παιχνιδάρα, αναμφισβήτητα!

Εγώ το κύνηγάω μέρες στο ebay αλλα δεν μου έχει κάτσει ακόμα, οπότε δεν το έχω δεί :(

Ελπίζω να έχω τύχη μια απ'αυτές τις μέρες και να μπώ κι εγώ στην επόμενη γενιά . Μέχρι τότε, Pro Evolution 6 FTW!!!
 
Παιχνιδαρα παιχνιδαρα,αλλα οι τυποι στην KONAMI την κανανε την "πατατα" τους παλι,δεν μπορουσαν..!!

Το παιχνιδι δεν υποστηριζει σε 4:3 mode και high detail graphics,την 1280x1024 αναλυση....!!!

Αρχισαν ηδη τα patchακια,και μαλιστα γι'αυτο ακομη η ιδια η KONAMI δεν εχει κανει τιποτα..!!

Βρηκα ενα third party patchακι γι'αυτο ομως,θα το δοκιμασω το απογευμα....

***edit***

Το patchακι δουλευει αψογα..!!

Οποιος το θελει και τυχον δεν το βρισκει,ας μου πει να το ανεβασω καπου....

***edit 2***

Ρε παιδιά,το έχει αλήθεια κανείς το PES2008 σε κονσόλα..;

Διότι συνεχώς ακούω ότι η φετινή έκδοση στις κονσόλες είναι πολύ καλύτερη σε gameplay από αυτή του PC...!

Εγώ πάντως προμηθεύτηκα χθες -έναντι μόλις 15 ευρώ παρακαλώ- το Logitech cordless Rumblepad 2 και είμαι ακόμη πιο εξοπλισμένος για σωστό PES playing...!!


Βέβαια αυτό δεν έχει το διπλό βύσμα-μαγκιά του Thrustmaster για PC/PS2/PS3,αλλά δε με νοιάζει ασφαλώς....
 
Πίσω
Μπλουζα