Reap What You Saw

Olorin

RetroMaNiaC
Joined
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
717
Αντιδράσεις
38
Ίσως κάποιοι από εσάς γνωρίζουν ότι εδώ και μερικούς μήνες βρίσκομαι στο Newcastle για μεταπτυχιακό στο game programming.

Μαζί με άλλους 4 συμφοιτητές μου λοιπόν, (σχεδόν) ολοκληρώσαμε -έστω και λίγο βιαστικά- ένα παιχνιδάκι για μια εργασία μας.

Περισσότερες λεπτομέρειες και link για κατέβασμα εδώ...

RWYS_Splash.jpg
 
Καλη φαση! Θα του ριξω κατεβασμα το βραδυ.
 
Το logo, όλα τα λεφτά!!!

Ωραίοι!!! :thumbup:
 
Πολύ καλή η προσπάθεια :thumbup: . (Αν και σαν concept θα μου άρεσε το διαστημοπλοιάκι, με τους πλανήτες).
 
Thanks παιδιά που μπήκατε στον κόπο να του ρίξετε μια ματιά... :)

Μακάρι να βρίσκαμε λίγο χρόνο για να το ολοκληρώσουμε, γιατί τόσο οι ιδέες υπάρχουν όσο και το ταλέντο (δεν θέλω να το παίξω μετριόφρων, αλλά πλην εμού που είμαι κάτω του μετρίου, τα τέσσερα άλλα παιδιά έχουν αρκετά υψηλού επιπέδου προγραμματιστικές γνώσεις).

Ίσως το καλοκαίρι... Ίδωμεν...

Other_Reality είπε:
Άντε και στην Rockstar !!!
Δεν είναι και μακριά... μια ωρίτσα με το τρένο είναι από εδώ... ;) :p (edit: α ναι, στη Rockstar North αναφέρομαι που είναι Εδιμβούργο... δεν ξέρω γιατί, αλλά όποτε ακούω Rockstar πάει αυτόματα εκεί το μυαλό μου...)




DINO είπε:
Το logo, όλα τα λεφτά!!!Ωραίοι!!! :thumbup:
Thanks... Τίτλος παιχνιδιού, ιδέα και υλοποίηση του logo ήταν (από τις λίγες) δικές μου δημιουργίες... :)

Captain Kal είπε:
Πολύ καλή η προσπάθεια :thumbup: . (Αν και σαν concept θα μου άρεσε το διαστημοπλοιάκι, με τους πλανήτες).
Ήμουν σίγουρος ότι -εσύ ειδικά- θα προτιμούσες την ιδέα με το διαστημοπλοιάκι... :p Πού να δεις πως είχε ενθουσιαστεί το ένα από τα παιδιά που ξημεροβραδιάζεται όλη μέρα στο EVE online... :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Olorin είπε:
Ήμουν σίγουρος ότι -εσύ ειδικά- θα προτιμούσες την ιδέα με το διαστημοπλοιάκι... :p Πού να δεις πως είχε ενθουσιαστεί το ένα από τα παιδιά που ξημεροβραδιάζεται όλη μέρα στο EVE online... :D
Καλα που βρισκει χρονο για τετοιο μεταπτυχιακο και να παιζει και ΜΜΟ? Μαλλον δεν θα κοιμαται ποτε.

Το κατεβασα και εγω. Για το χρονο που ειχατε ηταν οντως αριστο το αποτελεσμα. :thumbup:
 
Ήμουν σίγουρος ότι -εσύ ειδικά- θα προτιμούσες την ιδέα με το διαστημοπλοιάκι... Πού να δεις πως είχε ενθουσιαστεί το ένα από τα παιδιά που ξημεροβραδιάζεται όλη μέρα στο EVE online...
Εγώ φταίω? Με Buck Rogers και Galactica μεγάλωσα #) .
 
Πίσω
Μπλουζα