Retroκοντρόλια στην ταινία Tranformers 4

phil_vr

RetroNuts!
Joined
7 Μάρ 2007
Μηνύματα
1.944
Αντιδράσεις
62
Τα ειχαμε λιωσει στο παιχνιδι παλιοτερα.. ηταν τα πολυτιμα μας οπλα σε καθε παιχνιδι και βασιζομασταν σε αυτα.. και πιστευαμε πως δεν θα εβγαζαν πανω απο διετια χρησης στην καλυτερη. Ο λογος για τα joystick Quickshot και τα paddles της Atari. Τι κοινο μπορει να εχουν και προς τι ο προλογος? Απλο.. συν-λειτουργουν δεκαετιες αργοτερα για να χρησιμεψουν στον Mark Wahlberg στο να κατευθυνει ενα drone, στην ταινια Transformers - Age of Extinction. Χαζευα την ταινια την ωρα που κατι γνωριμο τραβηξε το βλεμμα μου, και ειπα "Δεν μπορει, αυτη την λαβη με το κοκκινο κουμπι στον αντιχειρα καπου την ξερω!" στο ιδιο στυλ με την κλασσικη ατακα του Σωτηρη Μουστακα ;) !

Η εκπληξη ηταν μεγαλη καθως μετα απο προσεκτικοτερη μελετη ηρθε και η εικονα ενος Atari paddle. :)

attachment.php


attachment.php


Πραγματικη συγκινηση να βλεπει καποιος τετοιες εικονες μεσα στην μοντερνα εποχη. Age of extinction, αλλα τα παλιοκοντρολια ακομα καλα κρατουν! Και αν παρατηρησετε το monitor, διακρινεται μια "πρασιναδα" στην οθονη.. λιγο ακομα και θα ειχε και πρασινο CPC o Wahlberg για να κατευθυνει το drone!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τσακαλι εισαι!

Θα δω την ταινια μονο και μονο γι αυτη τη σκηνη!
 
Wally είπε:
Τσακαλι εισαι!
Θα δω την ταινια μονο και μονο γι αυτη τη σκηνη!
H ταινια αξιζει επισης και για να δεις τον Wahlberg σε μια πραγματικα εκπληκτικη ερμηνεια. Θα με θυμηθεις. ;)

Τωρα που κοιταζω ξανα τις εικονες παραπανω, το ολο σκηνικο φερνει λιγο σε steel battalion ετσι?
 
Τι έπιασε πάλι το αετήσιο μάτι σου, Phil ? :eek:

Αν και δεν είμαι fan των live-action ταινιών Transformers (μόνο των των κλασσικών κινουμένων σχεδίων), παρ' όλα αυτά η επίμαχη σκηνή ομολογώ πως μου κέντρισε το ενδιαφέρον...
 
Πίσω
Μπλουζα