Retro απογευμα...

Gryzor

Human RetroDatabase
Joined
8 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.759
Αντιδράσεις
69
Χθες, που λετε, αφου χωνεψα το μεσημεριανο μου, εφτιαξα ενα καφεδακι, εστριψα ενα τσιγαρακι κι εστησα στο γραφειο μου το Vectrex μου με το multicart... Ουτε ξερω ποσα επαιξα και ειδα. Απορω μως με ανεχτηκε η κοπελα μου, πρεπει να ημουνα αρκετα nerdy με το φουτερακι με τον 464 επανω να παιζω με μπλιιιιπμπλιπ. Μονο γιοκο-τσοκο θα επρεπε να πινω αντι για τον καφε!

Απλα ηθελα να το μοιραστω, ηταν ενα πολυ ομορφο απογευματακι Κυριακης :)
 
Υeap φανταζομαι,ωραια θα ηταν.

Να κανονισουμε κανα οργανωμενο "Ρετρο απογευμα" η πρωϊνο whatever.

.

.

.

.

Kαποια στιγμη θα ανοιξουμε την "Ρετρολεσχη" μας θα την γεμισουμε με 80ς μασινια απο 6128 μεχρι Pc να παιζουν "Μοnkey Island",τιγκα οι τοιχοι απο αφισες με Γαρδελη και Αλιμπερτη,το ραδιοκασσετοφωνο θα παιζει Μaiden (whatever θα εχουμε και DJ) η 28aρα CRT αναμενη και το VHS θα παιζει απο "Τσακαλια" μεχρι "Νιλς Χολγερσον".

Το ψυγειο θα εχει φοφικο και Carnation.

Ετσι γεννιουνται οι ιδεες ,η σπιθα μπηκε απο εδω.
icon10.gif



 
Gryzor είπε:
Χθες, που λετε, αφου χωνεψα το μεσημεριανο μου, εφτιαξα ενα καφεδακι, εστριψα ενα τσιγαρακι κι εστησα στο γραφειο μου το Vectrex μου με το multicart... Ουτε ξερω ποσα επαιξα και ειδα. Απορω μως με ανεχτηκε η κοπελα μου, πρεπει να ημουνα αρκετα nerdy με το φουτερακι με τον 464 επανω να παιζω με μπλιιιιπμπλιπ. Μονο γιοκο-τσοκο θα επρεπε να πινω αντι για τον καφε!
Απλα ηθελα να το μοιραστω, ηταν ενα πολυ ομορφο απογευματακι Κυριακης :)
οοοοοοο

επιτέλους..καιρός ήταν να βρει το vectrex από την ντουλάπα!!!!!

Φαντάζομαι θα ήταν ένα υπέροχο απόγευμα, όπως υπέροχη είναι κάθε ώρα που κάθεσαι μπροστά σε ένα μηχάνημα όπως το Vectrex!!!!! :cool:

και μην ξεχνιόμαστε...γιατί καιρό έχω να το πω

VECTREX RULES
 
Χμ... τυπικα το multicart ειναι ακομα δικο σου η νομιζω? :D

Α, αλλα το V ΔΕΝ ειναι στην ντουλαπα παρακαλω, ειναι εξω, στην κρεββατοκαμαρα, να το βλεπω καθως με παιρνει γλυκα ο υπνος =)
 
Αυτά είναι νέα !!!

και φυσικά....

VECTREX RULEZ
 
Αυτά είναι νέα !!!

και φυσικά....

VECTREX RULEZ
 
Αυτά είναι νέα !!!

και φυσικά....

VECTREX RULEZ


__________________

www.gameland.gr/geoanas/

:p

Λοιπόν σοβαρά τώρα. Εγώ έχοντας μετακομίσει στη Χαλκίδα, έστηνα το χώρο μου αργά αργά, απελπιστικά αργά. Εχθές ολοκλήρωσα και από σήμερα τα μηχανάκια θα είναι στην πρίζα. Δε θα κρέμεται τίποτα δε θα εξέχει τίποτα, δε θα υπάρχουν ψεγάδια. Και είναι καιρός να φωτογραφίσω το γραφείο μου, λειψό μεν, αφου δε χωράει τα πάντα αλλά ικανοποιητικό. Και προσβλέπω σε αρκετά "Ρετρό απογεύματα".
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θέλουμε φωτό ! Θέλουμε φωτό ! Θέλουμε.... ΦΩΤΟ !!!
 
...απο τι; Απο μενα με το φουτερακι 464; Απο το V (μα δεν εχουμε; ); Απο τον καφε μου; Απο την κοπελα μου να κλεινει τα αυτια της; :D

Aντ'αυτου, ιδου ενα διακοσμητικο που εφτιαξα προσφατα με μια μεβρανη απο Αtari 400:

p1010181.jpg


p1010182a.jpg


p1010184i.jpg


Ακουω σχολια! :)
 
Aααα χαχαχα! Επειδη ηταν κατω απο τη γραμμη της υπογραφης δεν το διαβασα! :)
 
Εύγε νέε μου!!!

ATARI RULES!!!
 
@Gryzor

Σκίζεις στη διακόσμηση εσωτερικού χώρου !!!

Άνευ πλάκας...πολύ όμορφη ιδέα για retro χώρους !!

@Plink

Ακριβώς ... φωτό από το δωμάτιο του Ρυγάριου με όλα τα "αδύνατα σημεία" εισόδου !!
 
geoanas είπε:
@Gryzor Σκίζεις στη διακόσμηση εσωτερικού χώρου !!!

Άνευ πλάκας...πολύ όμορφη ιδέα για retro χώρους !!

Θενξ :) Εχω και προσιτες τιμες!
 
geoanas είπε:
@Plink

Ακριβώς ... φωτό από το δωμάτιο του Ρυγάριου με όλα τα "αδύνατα σημεία" εισόδου !!
Δε συνέδεσα τίποτα ακόμα γιατί δε βρήκα χρόνο.

Αμα χώραγε και η καμπίνα στο δωμάτιο.... :( :( (εκτός κι αν ξηλώσω το κρεβάτι και κοιμάμαι στο πάτωμα σε σλιπινγκ μπαγκ :D )
 
Πίσω
Μπλουζα