Retro σημείο σε πολυκατάστημα! [Atari2600]

DINO

Expert
Joined
3 Αύγ 2007
Μηνύματα
8.332
Αντιδράσεις
1.184
Σε μεγάλο πολυκατάστημα στην Πάτρα, έστησαν ένα σημείο με videogames για την εορταστική περίοδο!

Αυτό που φαίνεται να τραβάει την προσοχή όμως, δεν είναι το Kinect, ούτε το Gran Turismo 5, αλλά ένα Atari 2600!!!

RETRO_CRF.jpg

RETRO_CRF2.jpg

RETRO_CRF3.jpg

RETRO_CRF4.jpg

RETRO_CRF5.jpg



Αναρωτιέμαι ποιός να κρύβεται πίσω από αυτό... ;)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ωραιος!!!!!!!!!!
 
Kαλη προσπαθεια αν και τα πιτσιρικια θα επωφελουνταν πολυ περισσοτερο απο μια hands on εμπειρια αν υπηρχε μια μικρη τηλεοραση και ενα δευτερο χειριστηριο που να μπορουσαν να παιξουν και να μην μεινουν απλα στο τζαμι κοιταζοντας την ψηστιερα. :) Ετσι οπως ειναι πισω απο εκει χωρις ενα display του τι μπορει να κανει (εστω και σαν demo) πολυ δυσκολο ειναι να φανταστω οτι θα μαθουν οι νεοι απο αυτο, ειδικα με το PS3 ακριβως διπλα του. Θα ηταν πολυ καλο το να μπορουσαν να δουν τι ηταν cutting edge τοτε και να το συγκρινουν με σημερα που εχουν βγαλει την μεγαλη του wally σχολη (!) και μετρανε frames per second και αναλωνονται σε pixelιασματα και hd. Με ενα combat δυο πιτσιρικαδες θα ειχαν τον απολυτο ορισμο του interactive gaming.

Να εισαι καλα ρε DINO paparazzi! :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χεχεχεχε.... Έχεις απόλυτο δίκιο αγαπητέ phil_vr!

Όμως, δε το ρισκάρησα να είναι playable, καθώς δε θα έμενε κολυμπηθρόξυλο, όπως δε μένει και στο PS3 κλπ...

Επίσης, το κλέψιμο πάει σύννεφο, οπότε θα έκλαιγα ή την κοσόλα ή το joystick ή τα παίχνίδια ή όλα μαζί!!!

Το σκέφτηκα για οθόνη, αλλά δυστυχώς δε χωρούσε μέσα στη βιτρίνα!

Έστω και έτσι, όμως, πιστεύω οτι πάιρνουν μια γεύση...

Πάντως, χωρίς πλάκα, στέκονται και το χαζεύουν, ειδικά οι μεγαλύτεροι...
 
Χίλια μπράβο Dino. :thumbup:

Πω πω, αναρωτιέμαι τα σημερινά 15χρονα πως τα βλέπουν όλα αυτά ε;
rolleyes3.gif
 
Μπράβο ρε τρελοκομείο Ντίνο!!!
 
φοβερο.μακαρι να επαιρναν ολοι τετοιες πρωτοβουλιες στα πολυκαταστηματα.εισαι αψογος
 
καλα βλεπω ολοκαινουργια παιχνδια για αταρι σε αριστη κατασταση το κουτι τους,κακα που τα βρηκανε οι ατιμοι του καρφουυρρρρ?
 
Δεν περίμενα ποτέ μια τέτοια κίνηση και ειδικά από τη συγκεκριμένη εταιρεία...

Μπράβο τους!
 
Μπράβο Dino...και με τη λήξη της εορταστικής περιόδου...την βιτρινούλα όπως είναι και στο σαλόνι σου !!
 
Α ρε κάτι τέτοια κάνεις και συγχωρείσαι που είσαι Ολυμπιακός!!!!!!

Άψογος!!!!!!!!
 
Συγχαρητήρια για την σκέψη! Καλό να μαθαίνουν τα πιτσιρίκια για το παρελθόν, αν και μάλλον τα περισσότερα θα το προσεγγίζουν κάπως περιγελαστικά φαντάζομαι!!

Ειδικά αν αρχίσει να βγάζει λόγο για το Atari, ο πατέρας για αυτό!! :) :p :)
 
Κοίτα η πάτρα.....νομίζω κατάλαβα ποιο πολυκατάστημα είναι, δυστυχώς δεν υπάρχουν και πολλά εδώ. Θα πάω μια βόλτα να δω!!
 
Σας ευχαριστώ για τα σχόλια! :)

Λοιπόν για να μη τρέχετε στα Carrefour της περιοχής σας, να ξεκαθαρίσω κάτι:

Η σκέψη και η υλοποίηση του project, είναι δική μου που τυγχάνει να εργάζομαι εκεί. Όταν μου είπαν οτι θέλουν κάτι εξτρά, όταν θα στήναμε τα videogames, κατευθείαν το μυαλό μου πήγε σε αυτό...

Η κονσόλα, το Joystick, τα παιχνίδια, είναι όλα από τη συλλογή μου!

Επίσης, και το artwork (εκτυπώσεις και στήσιμο της βιτρίνας είναι δικής μου έμπνευσης).

Οπότε να ξέρετε οτι δεν πρόκειται να βρείτε αυτήν την εικόνα, σε άλλο κατάστημα, παρά μόνο σε αυτό της Πάτρας.

Βασικά ήθελα να συμπεριλάβω και άλλες κονσόλες, αλλά ο χώρος ήταν περιορισμένος...

Χαίρομαι που σας άρεσε!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φοβερή η πρωτοβουλία και επαγγελματική η υλοποίηση! Πολιτισμικό σοκ για ανυποψίαστο σε Carrefour... βλέπω την ATARI για σπέσιαλ relaunch αποκλειστικά για Πάτρα!
 
Συγχαρητήρια φίλε Ντίνο για αυτή σου την πρωτοβουλία. Μακάρι να μπορούσαν και άλλα καταστήματα να αφιέρωναν λίγο χρόνο και ελάχιστο χώρο για αυτά τα μνημεία των video games. Ευτυχώς, στην Ελλάδα υπάρχουν αρκετοί retro gamers.
 
Ναι, λες και δεν το καταλάβαμε ότι εσύ το έστησες!

Πάντα τέτοια, άντε και στο pc section στήσε έναν ST!!!!!!
 
Χμ... Το'χω σκεφτεί, μη νομίζεις!!!

Όπως και ένα Red Store... :D
 
Ουα χα χα!!!!!

'Οχι που δεν θα το'λεγες!!!!!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα