Retro-Chat

admin-old

Administrator
Joined
19 Φεβ 2008
Μηνύματα
182
Αντιδράσεις
6
Μετά την αναβάθμιση δεν έχουμε chat.

Μέχρι να το λυσουμε το πρόβλημα ας κάνουμε αυτό το thread chatbox.

Φυσικά θα καθαρίζεται τακτικά
 
Και πως θα κοροιδευω τον aardy και τον Ρηγανη?
 
Και θα μοντάρεται κανονικά :p
 
Καλορίζικο καλορίζικο
 
Παιδιά σιγά σιγά όποια προβλήματα εντοπίζετε να μας το ανακοινώνετε να για το δούμε.
 
Όσον αφορά την εμφάνιση, τα social icons γέρνουν λίγο προς τα αριστερά. Και η font στο "Νέα Θέματα" δείχνει διαφορετική.
 
Η ταχυτητα ειναι "καπως" διοτι απο πισω γινονται μαζεματα στη βαση. Μεχρι αυριο θα εχει ομαλοποιηθει η κατασταση.
 
Αν όχι, προς τα κάλη τι είναι ο πόνος :)
 
Τώρα που το σκέφτομαι, μάλλον η font αυτή, αν είναι η 1η επιλογή στο CSS δε ξέρω, ή τέσπα όποια ενναλακτική επιλέγει το Ubuntu, μάλλον δεν υποστηρίζει ελληνικά και επιλέγει τη στάνταρντ serif ή οτιδήποτε είναι τέσπα.
 
Με την υπογραφή υπάρχει ένα μικρό θεματάκι. Φαντάζομαι θα λυθεί σύντομα.
 
Επίσης δεν βάζει page buttons στα threads με 1+ pages στα subforum pages και new posts results etc.
 
Αν εννοεις αυτο που εννοω...το εχει ψηλα στο thread
 
Βασικά εννοώ εδώ όταν πατάς σε ένα subforum και σου βγάζει τι λίστα με τα threads. Η παλιά ver του vb έδειχνε τα pages δίπλα από το thread ώστε να μπορείς να πατάς κατευθείαν στη page που θες.
 
Καλη παρατηρηση! Δυστυχως απο οτι εψαξα εχει καταργηθει στο VBulletin5 και απλα πατας το μπλε τοξακι για να πας στην τελευταια σελιδα. Παραξενο που το αφαιρεσαν...
 
Καλοριζικο!!! :thumbup:

Εν τω μεταξυ εχω χασει τελειως την μπαλα με την αναβαθμιση..... :precry:

Σαν να εχω μπει σε εντελως διαφορετικο φορουμ ενα πραγμα!!!! :eek:
 
Εχουμε δουλεια...πρεπει να ξαναγραψουμε πολλα απο τα tutorials. Πχ το ανεβασμα αρχειων/φωτογραφιων ειναι πλεον παιχνιδακι. Καποιες μεταφρασεις λειπουν. Καποια αισθητικα εχουν θεματακια.

Θα τα καταγραφουμε εδω και με τον καιρο θα ισιωσουν :)
 
Καλώς σας ξαναβρήκα!

Καλορίζικο το νεο μας περιβάλλον!

δεν βλέπω την επιλογή thanks κάτω από το ονομα μελους για νεο θεμα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολυ ασπριλα ρε παιδακι μου. Γινεται με καποιο τροπο να μοιασει εμφανισιακα λιγο περισσοτερο στο παλαιο;

Στα αλμπουμ τα δειχνει απο το παλιοτερο προς το πιο καινουριο. Δεν βολευει.

Επιπλεον δεν μπορεις να κανεις οποιαδηποτε αλλαγη (rename, αλλαγη cover φωτογραφιας, να προσθεσεις φωτογραφιες σε υπαρχον αλμπουμ κλπ).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δύο πράγματα που παρατήρησα. Στην αναζήτηση οποιουδήποτε τίτλου δε μου βγάζει τίποτα και επίσης δε μπορώ πλέον να ποστάρω απλά μια φωτογραφία , πρέπει οπωσδήποτε να γράψω και κάτι αλλιώς δεν τη δέχεται...
 
Εγώ δεν μπόρεσα να βρω το history των μνημάτων, πχ topics που ξεκίνησα, μηνύματα που έκανε ο τάδε ή εγώ κλπ. Δεν ξέρω αν απλά δεν το βρίσκω ή δεν υπάρχει ακόμα.
 
Πίσω
Μπλουζα