Retro game Τech videos από τον "VincentGR "

Nemo

RetroMuseum GateKeepeR
Joined
9 Ιαν 2006
Μηνύματα
4.694
Αντιδράσεις
1.409
Ο VincentGR -ή αλλιώς VincentAmiga όπως είναι το username του εδώ- είναι γνώριμος στους παροικούντες την retroκοινότητα

για την ιδιαίτερα δραστήρια παρουσία του στο Υοutube

π.χ.

-από τα retrogames longplays του

 


--
Sega Megadrive - Hardware Layers Debugging (πως φτιάχθηκε το Sonic κομμάτι του "Τι είναι το Parallax Scrolling?" video) --

 

 

 


Πέρα από την τεχνική αρτιότητα στην παρουσίαση αλλά και την πυκνότητα του περιεχομένου αξιοσημείωτο είναι


 




 


η ~ all star ταυτόχρονη παρουσία στο δεύτερο video ελλήνων retrogamer youtubers κάτι σπάνιο σε σχέση με τα ..."ειωθότα" στην greek retrocommunity .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ μουσικό κομμάτι που παίζει πρώτο στην εικονοσειρά(βίντεο) με τον τίτλο "

" μπορούμε να το έχουμε κάπου σαν αρχείο;
 
Ο τρελο-αμιγκας (αυτό το παρατσουκλι του εχω δώσει) Δημήτρης και τα καμώματα του !!! χαχαχα :D

Τα καμώματα και η δράση του Δημήτρη στην ρετρο-αμιγκο-κοινότητα είναι γνωστή εδώ και πολλαααα πολλααα χρόνια με την άψογη συμμετοχή του τόσο στο Flashback-computing.com οσο και στα πρωτα amigathering του amigahellas.gr αλλα και την συμμετοχή του σε όλα τα ρετρό κομπιουτεριστικα sites με παρουσιάσεις/σχολια/βίντεο για την αγαπημένη του amiga.

::) Χμμ.. τι άλλο να αναφέρει όμως κανείς για τρελο-αμι... ε... τον Δημήτρη θέλω να πω... :D

Φοβερος στις πατέντες ,άψογος στα how to, αρτίστας στα γραφικά καιτα demos/intros που φτιάχνει κατά καιρούς και ταλενταρα στον σχεδιασμο με το θρυλικο Deluxe Paint! :thumbup:

Πιστεύω ακράδαντα (και το λεω πολύ σοβαρα) ότι ο Δημητρης αν ήταν μεγαλύτερος την εποχή που μεσουρανούσε η Commodore και η Amiga σιγουρά θα ήταν ενας καταξιωμένος Guru ή amiga developer στα κεντρικά γραφεία της θρυλικής εταιρείας!

Συγχαρητήρια Δημήτρη και respect σε όλα τα παιδιά που ακούμε στα παραπάνω βίντεο! :thumbup:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
@Omenforever

Το τραγούδι που παίζει είναι από το παιχνίδι Jets'n'Guns, το συγκρότημα είναι Machinae Supremacy και το τραγούδι μάλλον το Death from above.

Αν δεν το βρεις πες μου να ψάξω τους δίσκους μου να δω που το έχω.

@circleag Ευχαριστώ Βάγγο αλλά ντάξ να ούμε κόψε κάτι ντε :p
 
Πίσω
Μπλουζα