Retroid #7

Βαβουρααααα!!! Το αγαπημένο μου περιοδικό την ώρα του μαθήματος!!! :fafoutis:
 
Τελευταία επεξεργασία:
To εξωφυλλο Slaine αν δεν κανω λαθος .
 
94 σελίδες;;;;!!!!!!
Τι ακριβώς μας χρωστούσες για να φτιάξεις τόση retro ύλη;;

Επιγραμματικά:
Myth: Παιχνιδάρα. Από τα καλύτερα που είχαν βγει στα 80’s.
Νοσταλγία, με το αφιέρωμα στη «Βαβούρα».
Φανταστικό επίσης το αφιέρωμα με τις εικόνες στα ειδικά εφέ των retro κινηματογραφικών ταινιών.
Cinecritics, από τον ειδικό του είδους Νίκο Γκάτσιο.

Last BUT NOT LEAST: Εξακολουθώ να γουστάρω τι γραφή στα αφιερώματα παιχνιδιών από τους λοιπούς συντάκτες κι ας μην έχω παίξει όλα τα παιχνίδια. Έστω κι έτσι αισθάνομαι ότι γυρνάω πίσω στο χρόνο και διαβάσω για ένα νέο παιχνίδι που βγήκε. Φαντάζομαι τον εαυτό μου ότι πρέπει να μαζέψει χρήματα για να το αγοράσει. Ευχαριστούμε.

Σας αφήνω, πάω να διαβάσω το διήγημα επιστημονικής φαντασίας.

Θανατερή λεζάντα κάτω από φωτό με ζόμπι που βαδίζει τρεκλίζοντας: «Πάλι τα ήπιαμε ρε Χρήστο;» :D
 
Myth ,Βαβουρα και δεν συμμαζευεται, μικροι περναμε καβατζα περιοδικα για τις διακοπες του Πασχα ,φετος θα την βγαλουμε με το Retroid.
Kαπου ειχα δει ενα Podcast για το ιντερνετ και την καταρριψη των ειδωλων που βλεπαμε με δεος στην τηλεοραση και διαβαζαμε στα περιοδικα .
Με το ιντερνετ ειπαμε wait a minute i can do it and i can do it better than them.
A big FU ηταν σε ολους αυτους που χρονια ειχανε το μονοπωλιο με τα κυκλωματα τους.
 
Τελευταία επεξεργασία:
94 σελίδες;;;;!!!!!!
Τι ακριβώς μας χρωστούσες για να φτιάξεις τόση retro ύλη;;
Αν σου πω πως βγήκε εντελώς τυχαία 94 σελίδες όπως ακριβώς και το 6ο τεύχος θα το πιστέψεις;
 
Αν σου πω πως βγήκε εντελώς τυχαία 94 σελίδες όπως ακριβώς και το 6ο τεύχος θα το πιστέψεις;
Ας βγήκε και τυχαία. Πασχαλιάτικο δώρο πάντως είναι, για να διαβάζω τις μέρες αυτές.
 
Δεν έχω σχολιάσει ακόμα, γιατί λόγω δουλειάς, δεν έχω προλάβει να το διαβάσω!
Αυτό που μου αρέσει, είναι οτι το περιοδικό, δεν μένει προκολλημένο μόνο σε video και computer games, αλλά παρουσιάζει και ποικίλη ύλη!
Λατρεύω τη στροφή στα κόμικς!

Άξιο σχολιασμού και το γεγονός της περιοδικότητας, αφού είναι απίστευτο το πως προλαβαίνει να βγαίνει σε τόσο σύντομα χρονικά διαστήματα!

Εύγε και πάλι, σε όλη την ομάδα και ειδικά στον άνθρωπο που έχει την επιμέλεια του περιοδικού, και ακούει στο όνομα Μάριος! :award:
 
Ας βγήκε και τυχαία. Πασχαλιάτικο δώρο πάντως είναι, για να διαβάζω τις μέρες αυτές.

Όντως το τεύχος αυτό είναι πασχαλινό δωράκι! Λόγω των ημερών δεν πρόλαβα ακόμα να το διαβάσω. Θα επανέλθω.
 
Τευχαρα!!! Μπόλικη Ρετριλα και νοσταλγία στο φουλ!!!

Βαβουρααααα φορ εβερ και τα μυαλά στα κάγκελα :D
 
Επιτέλους βρήκα χρόνο να καθήσω να το ξεκοκαλίσω. Δείχνει χορταστικό.
 
Ρεκόρ κατεβασμάτων βλέπω για το 7ο τεύχος. Θα προτιμούσα βέβαια 50 κατεβάσματα και 50 γνώμες αντί για 971 "κλικς", γιατί τώρα περί κλικς πρόκειται εν πολλοίς.

(Κουβεντούλα κάνω, δεν εκφράζω κάποια πικρία. Χομπίστικα συνεισφέρω με μεγάλη μου χαρά.)
 
Πίσω
Μπλουζα