RetroManiaX & Steam

Iaspis

RetroActive
Joined
12 Ιαν 2008
Μηνύματα
258
Αντιδράσεις
3
Το Steam τελευταία έχει πάρει πολύ τα πάνω του, οπότε σκέφτηκα να κάνω αυτό το thread για όσους και όσες το χρησιμοποιούν για gaming και θέλουν να κοινοποιήσουν το username τους εδώ για τα περαιτέρω. :p :D

Το δικό μου username είναι το ίδιο με αυτό που χρησιμοποιώ και εδώ. Δεκτοί και οι Mac users (πλέον!). :cool:
 
Invite sent. :)

Emumaddog είναι το δικό μου.
 
rygar74

Ωραία αντε και κάναμε add ο ενας τον άλλονε. Μετά;
 
Θα σας λιωνω στο Crimzon Clover...απλο :p
 
Ίσως κάνω λάθος, αλλά μου φαίνεται ότι κάποια από τα usernames που ποστάρατε είναι ανύπαρκτα :p
 
Μονο εγω, o Γιατρος και ο Shock παιζουμε?
 
Εγώ δεν παίζω, μάλλον συλλογή με παιχνίδια κάνω. :p
 
Θα με βρείτε σαν BugoTheCat

Επίσης, ενδιαφέρον έχει και το steam calculator για να ξέρουμε και πόσο έχουμε καεί ;)
 
Ωραίοςςςςςςςςςςςςςςςςςς. Bookmarked!
 
Optimus σου εστειλα.

Ρηγανη δεν υπαρχεις στο Steam...
 
Το βαζω εδω αν ισως θα επρεπε να ειχε ξεχωριστο thread γιατι ειναι δυνατη νεα εξελιξη.

Στον SteamClient Beta (θα πρεπει να γινεται subscribers εκει για να το κατεβασετε), στο Big Picture Mode μπορειτε να αντιστοιχισετε οποιοδηποτε χειρηστηριο σας πανω στις λειτουργιες ενος ιδεατου Steam Controller.

Τι σημαινει θεωρητικα αυτο?

Οτι ολα τα παιχνιδια του Steam παιζουν με τον Steam Controller και κανοντας map τα χειρηστηρια μας εκει ουσιαστικα θα παιζουμε με οποιοδηποτε pad/stick!

Δηλαδη γλυτωνουμε xpadders, Χ360ce κτλ οπου μας εκαναν ενιοτε τη ζωη μας πολυπλοκη και ΙΣΩΣ προσεθεταν και επιπλεον input lag.

To mapping μας σωζεται στο Steam cloud και μπορει αν χρησιμοποιηθει και απο αλλους χρηστες με τα ιδια χειρηστηρια.

Ειναι ακομα beta, θελει λιγο διαβασμα (δεν εχω βαλει καποιο tutorial διοτι επεσα με τα μουρα και εφτιαχνα χωρις να καταγραψω τις κινησεις που εκανα), ισως να εχει και καποια θεματακια* αλλα ειναι εξαιρετικο νεο!

*Ενα προβλημα που εχω ειναι οτι στο arcade stick μου ψαχνω τροπο να κανω map το μοχλο toso sto analogue οσο και στο digital του Steam Controller αλλα μεχρι στιγμης μπορω σε ενα απο τα δυο. Αρα αν κανω map το αναλογικο, καποια παιχνιδια που παιζουν με digital θα εχουν θεμα.
 
Πατε στο λινκ  της DELL ,γραφτειτε αν δεν εχετε και γυριστε την ρουλετα, στην χειροτερη οι περισσοτεροι αν οχι ολοι κερδιζουν το Shadow of the Tomb Raider για steam, στην καλυτερη μπορει να σας κατσει κανα λαπτοπακι.

Link
 
Πίσω
Μπλουζα