RetroQuiz

elefas

Retro Member
Joined
14 Αύγ 2007
Μηνύματα
213
Αντιδράσεις
45
Καλησπέρα συμφορουμίτες.

Ίσως να θυμάστε την προηγούμενη προσπάθεια μου με το PixelQuiz και σας ευχαριστώ για την υποστήριξη. Μετά από μερικούς μήνες έφτασε η σειρά για το RetroQuiz ένα πιο γενικό παιχνίδι ρετρογνώσεων πάνω στις αγαπημένες μας εταιρείες (Atari, Sega, Nintendo) και τα μηχανήματα τους. Είχα να ασχοληθώ μαζί του αρκετό καιρό καθώς οι υποχρεώσεις της καθημερινότητας το έβαλαν στο ντουλάπι. Πριν λίγες μέρες λοιπόν έτυχε να πέσει παλι στην αντίληψη μου και θεώρησα ότι θα ήταν κρίμα να μείνει στην αφάνεια καθώς ήταν σχεδόν έτοιμο.

Ιδού το RetroQuiz με πολλές ερωτήσεις, αντίστροφη μέτρηση, bonus αλλά και online leaderboard για να συγκρίνουμε τα σκορ μας!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pylm.retroquiz

Για να δω ποιος θα ξεπεράσει πρώτος το δικό μου σκορ;
 
Το 2ο update περιλαμβάνει ερωτήσεις για το SNES και για το Dreamcast.

Επίσης μειώθηκε το μέγεθος της εφαρμογής στα 11MB από τα 18 που ήταν η αρχική release.

hires512-3.jpg

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pylm.retroquiz

Ευχαριστώ πολύ όσους το κατέβασαν, ελπίζω να σας προσφέρει μερικές στιγμές νοσταλγίας και αναπόλησης.
 
Εμεις ευχαριστουμε για το παιχνιδι που προσφερεις.Μολις μπηκα σπιτι και βρηκε wifi το κινητο ξεκινησε το download.Για να δουμε πως θα παμε με το DC γιατι με τα αλλα καλυτερο σκορ εχω 6650 αν δεν κανω λαθος.
 
Να σαι καλά φίλε μου, καλή επιτυχία...περιμένω κάποιον να μου σπάσει το σκορ!
 
Το μεγάλο update έφτασε! Η νέα εκδοση περιλαμβανει το θαυμαστό κοσμο της commodore! PET, VIC, C64, οι αγαπημένες μας Amiga αλλά και ο εμβληματικός J. Tramiel είναι έτοιμοι να σας βάλουν δύσκολα και να δοκιμάσουν τις γνώσεις και την αφοσίωση σας στην μεγάλη εταιρεια των home computers!

Κατεβαστε το απο το Google play
 
Σπευδω. Το απογευμα θα ανεβασω τα αποτελεσματα μου
 
RetroQuiz Update!

Μιας και δεν πάμε διακοπές, ένα ρετρουσάρισμα στο RetroQuiz. Η έκδοση 1.5 είναι διαθέσιμη στο play store με ανανεωμένο λουκ.

2419e349-d245-4d18-a9c9-8bcd77847ce5.png


https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pylm.retroquiz
 
Μου φαινεται πιο ομορφο τωρα.Να σαι καλα!
 
Το δοκίμασα στο android κινητό μου αλλά τίποτα :( .
 
@johnny19818: όταν λες τπτ; Δεν τρέχει; Σου βγάζει κάποιο μήνυμα; Τι κινητό και έκδοση android έχεις;
 
Σε 4.2.2 παντως τρεχει μια χαρα.
 
@kajwbtfe ευχαριστώ φίλε έχεις υποστηρίξει το παιχνίδι από την πρώτη πρώτη προσπάθεια!

H πιο low end συσκευή που το έχω δοκιμάσει και παίζει καλά είναι ένα Samsung Galaxy S με 2.3.3 με ανάλυση οθόνης 480Χ800.
 
elefas είπε:
@johnny19818: όταν λες τπτ; Δεν τρέχει; Σου βγάζει κάποιο μήνυμα; Τι κινητό και έκδοση android έχεις;
Turbo-X G420 Android Jelly Βean 4.2. Ενώ το εγκαθιστώ δεν το τρέχει. Δεν έγινε η εγκατάσταση ή κάτι τέτοιο.
 
Χμμμ το συγκεκριμένο turbox αποτι βλέπω στη σελιδα του πλαισίου δεν έχει google play store αλλά slideme market. Αρα λογικά εχεις βάλει με κάποιο "κόλπο" το play store και ίσως να υπαρχει κάποια ασυμβατοτητα γιαυτό δεν πετυχαίνει η εγκατάσταση. Πιθανόν να το κανει και με αλλες εφαρμογές. Δεν λέω οτι σιγουρα φταίει αυτό απλα ειναι μια εικασία.
 
Βασικά δεν έχω βάλει το play store. Έχει ένα Aptoid Market και από κει το κατέβασα.
 
Πίσω
Μπλουζα