RIP ZORO (2-9-2011 - Δημήτρης Πρωτονοτάριος)

pooky(1)

MultiDimensional RetroDivinitY
Joined
14 Ιουν 2006
Μηνύματα
9.122
Αντιδράσεις
205
Με μεγάλη λύπη πληροφορούμαστε ότι ο Δημήτρης Πρωτονοτάριος, με το nick name ZORO, δεν είναι πια μαζί μας. Έχασε χτες τη ζωή του σε τροχαίο ατύχημα.

Ειρωνία της τύχης καθώς ήταν μάχιμος του μηχανοκίνητου αθλητισμού και του motocross, παλιός συντάκτης, δε, των 4Τροχών.

Η κηδεία του θα γίνει τη Δευτέρα 5/9 και ώρα 11:00 στο κοιμητήριο της Πετρούπολης, για όποιον τον γνώριζε καλά και θα ήθελε να πει το ύστατο αντίο.

Τον είχα γνωρίσει από κοντά στις συναντήσεις μας στο OLYMPICO.

Καλό του ταξίδι........... :(
 
κριμα καλο ταξιδι και κουραγιο στους δικους του...!
 
Πραγματικα κριμα:sad:

btw
 
Ο Θεός να τον αναπαύσει.

Καλό ταξίδι.
 
Πολύ κρίμα.... R. I. P. :(
 
Με τον Ζορο δεν ημασταν φιλοι, δεν εχουμε επικοινωνησει στο φορουμ, ουτε ειχαμε ανταλλαξει κανενα διαλογο, ουτε τον ειχα δει σε καποια συναντηση απο τις λιγες που εχω παρευρεθει. Θα ηθελα ομως εδω να αναφερω την εξης αναμνηση

Ο Ζορο ήταν ζωόφιλος και πριν λιγα χρονια ειχε αναρτησει μια ανακοινωση στο retromaniax: στη δουλεια του ειχε 'παγιδευσει' ενα ορφανο γατακι και ζητουσε απο καποιον απο μας ζωοφιλο να ερθει να το υιοθετησει. Αφου ανταλλασσουμε τα απαραιτητα μηνύματα και τηλέφωνα, το βραδυ παιρνω τον κολλητο μου και πηγαινουμε με το αυτοκινητο στην περιοχη που βρισκεται η εργασια του (δυσκολευτηκαμε καπως μεχρι να βρουμε το μερος να πω την αληθεια). Εκει γνωρισα λοιπον πρωτη φορα τον Ζορο, και, αφου εφοδιαστηκαμε με τα απαραιτητα κουτια κλπ, ανοιγει την ντουλαπα που ειχε κρυψει το γατακι. Δυστυχως ομως πριν καν προλαβουμε να το δουμε, αυτο πηρε δρομο και χαθηκε σε ενα παρκο εκει κοντα. Μετα απο καποιο κυνηγι που περιλαμβανε φακους κλπ, η ερευνα απεβη ματαιη.

Μας φιλοξενησε στο γραφειο του για λιγη ωρα, οπου θα ξενυχτουσε γιατι την επομενη μερα επρεπε να παραδοσει καοια δουλεια. Μας ειπε για τη δουλεια του (διαφημιστικη εταιρεια αν θυμαμαι καλα), τους 4 τροχους, την αγαπη του για τα ζωα καθως και για τα αυτοκινητα και τη συμμετοχη του σε αγωνες. Μας διηγηθηκε ενα περιστατικο οπου με ενα φιλο του ειχαν παει απροετοιμαστοι σε ενα αγωνα καθως και ολα τα απροοπτα, τα ατυχηματα και τις συνεχεις ατυχιες (λες και τους καταραστηκε καποιος Μητσ...), που συναντησαν εκει με το αυτοκινητο.

Αυτο που θα πω ειναι λιγο μελο, αλλα απο αυτη τη συντομη συζητηση, για πρωτη φορα καταλαβα το εξης: ακομα και οταν η ιδια η μοιρα δειχνει να ειναι εναντιον σου αξιζει να προσπαθεις μεχρι τελους γιατι τιποτα δεν εχει κριθει.

Θα ηθελα τελος να αναφερω δυο πραγματα που αποκομισα για το χαρακτηρα του: απο μια περασμενη εργασια του, οπως μας ειπε, ειχε προτιμησει να παραιτηθει και να χασει τη δουλεια του, παρα να απολυσει καποιον εργαζομενο. Μιλησαμε επισης και για την προστατευτικοτητα του για τα ζωα (σχεδον ειχε δειρει καποιον που κακοποιουσε ενα σκυλο).

Στην αρχη μου φανηκε ενας ευαισθητος μεσηλικας, αλλα σε καποιες στιγμες μου φανηκε σαν ενας κρυφος ηρωας.

Το αστειο ειναι οτι αν ηταν φιλος μου και τον ηξερα καλυτερα δε θα ειχα πολλα να πω, αλλα αφου ειχα αυτη τη συντομη και περιστασιακη συναντηση, ενιωσα την αναγκη να γραψω αυτο το κατεβατο με οσα κρατησα απο αυτον. Ευχαριστω οσους το διαβασαν.

In pacem requiescat
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τι να πω .... κρίμα.
 
Οχι ρε! Με ελιωσες με αυτη την ειδηση μεσημεριατικα!!

Θα προσπαθησω να κανω μια μικρη κοπανα απο τη δουλεια και να παω στην κηδεια.

Θελω να γραψω δυο λογια για αυτον τον διακριτικο ασυμβιβαστο ανθρωπο αλλα θα το κανω σε αλλο ποστ διοτι αισθανομαι πολυ χαλια για να μπορεσω να συγκεντρωθω και φοβαμαι και μηπως ολισθησω σε υπερφιαλα λογυδρια που ξερω οτι δεν θα του αρεσαν...
 
Πολύ στενάχωρη είδηση.

Συλληπητήρια στους δικούς του.
 
OXI.

ΡΕ.

ΓΑΜΩΤΟ.

Δεν λέω τίποτα άλλο.
 
Δεν το πιστευω.. ειναι στα αληθεια κριμα
 
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ...ΤΙ ΝΑ ΠΩ ....ΤΙ ΝΑ ΠΩ.....
 
Οχι ρε παιδιά!!! Τι κρίμα!!! Ηταν πολύ καλό παληκάρι! Σε κέρδιζε αμέσως με τον τρόπο που μιλούσε. Είχαμε κανει κατι ωραίες προσωπικές κουβέντες. Είχε φάει τη ζωή με το κουτάλι. Ηταν ανέμελος στα νιάτα του, εζησε μια γεμάτη ζωή για όσο έζησε. Παρα πολύ κρίμα!!! Εχω να τον δω 2 χρόνια. Νομίζω τώρα θα πρέπει να ήταν περίπου 56 χρονών.

Νομίζω ότι από το 2006 που μπαίνω εδώ μεσα είναι το πρώτο θρεντ που ανοίγεται για κάποιο δικό μας παιδί που φεύγει. Ελπίζω για όσο μπαίνω εδώ μεσα, να είναι το τελευταίο θρεντ με τέτοιο περιεχόμενο.

Παιδιά προσέχετε!!!!!!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
κριμα το παληκαρι ελπιζω εκει που πηγε να ειναι καλα.

κουραγιο στους δικους του.
 
Μια διόρθωση γι' αυτούς που θέλουν να παρευρεθούν!

Δευτέρα 5/9/2001 στις 11, αλλά στον Αγ. Δημήτριο Πετρουπόλεως,

εκεί θα είναι το τελευταίο αντίο στον φίλο μας.
 
Πραγματικά κρίμα, τον είχα γνωρίσει τον άνθρωπο και κέρδισε το σεβασμό μου αμέσως, μέχρι και φωτογραφία βγάλαμε με φόντο ένα πρόγραμμα που είχε δημιουργήσει σε Amstrad!!! Καλό του ταξίδι !!!!!!!
 
Rakeesh είπε:
Θα ηθελα τελος να αναφερω δυο πραγματα που αποκομισα για το χαρακτηρα του: απο μια περασμενη εργασια του, οπως μας ειπε, ειχε προτιμησει να παραιτηθει και να χασει τη δουλεια του, παρα να απολυσει καποιον εργαζομενο...


Θυμάμαι πως είχε περιγράψει το συγκεκριμένο περιστατικό στο forum με την off-topic θεματολογία το οποίο έκλεισε. Μου είχε κάνει κι εμένα ιδιαίτερη εντύπωση.

Πολύ κρίμα.
 
Καλό του ταξίδι. Δεν το ήξερα το παιδί, ούτε καν θυμάμαι κάποια posts του. Κρίμα, να χάνονται έτσι άνθρωποι στο δρόμο.
 
Επειδή αισθάνομαι πολύ άσχημα να αποχαιρετούμε "δικό" μας άνθρωπο και να μένει κρυμμένος πίσω από ένα απρόσωπο nick, βάζω φωτογραφία από παλιότερες και πολύ πιό ευτυχισμένες στιγμές (η φωτογραφία είναι από την κοπή της πίτας του 2010). Για να θυμόμαστε ΑΝΘΡΩΠΟ, όχι nickname!

attachment.php
 
Πίσω
Μπλουζα