Shadow of the beast

telonio

Retro PaTRi@RcH
Joined
19 Ιουλ 2006
Μηνύματα
4.487
Αντιδράσεις
2.294
Shadow of the beast (1).jpgShadow of the beast (2).jpgShadow of the beast (3).jpgShadow of the beast (4).jpgShadow of the beast (5).jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μας εστειλες αδιαβαστους...αρχηγικο review!!
 
τελειο μας κουφανες telonio παρα πολυ καλο review ,θυμαμαι που το ειχα παρει απο τον εγκεφαλο και ειχα σκαλωσει 2 βραδια ,μονο κακο το οτι ηταν το ΠΑΛΟΥΚΙ!!!!! :animangry:
 
φοβερη παρουσιαση μπραβο :thumbup: :thumbup: :thumbup: , το εχω λιωσει στο atari lynx 2,αν και ομολογω δυσκολο, μια απο τις καλυτερες εκδοσεις ειναι και αυτη του amiga cd 32:)
 
telonio μπράβο για το review. Το shadow of the beast εγώ το βρίσκω ένα απο τα ωραιότερα Αmiga games, είναι τόσο ωραίο..
 
Υστερα κι απο αυτο,δηλωνω οτι εγω review μαλλον δε θα ξαναγραψω,εχετε ανεβασει πολυ ψηλα τον πηχυ,μπαγασες....!! :D :D

Τελειος σε ολα telonio,με αφησες με το στομα ανοιχτο πραγματικα,μαλλον ο,τι πιο πληρες εχω διαβασει απο review εδω μεσα,κυριολεκτικα τρομερη παρουσιαση...!!!!

Για το παιχνιδι αυτο καθ'αυτο,τα λογια ειναι περιττα,Ε-Π-ΟΣ..!!!
 
Παιδιά σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια! Με κάνετε να συνεχίζω να γράφω reviews!
 
Μαγικό! :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Όση ώρα διάβαζα το review σου, telonio, ευχόμουν να έβρεχε έξω! Σίγουρα θα είχα ανατριχιάσει με αυτή την εκπληκτική περιγραφή!

Shadow Of The Beast. Ένα από τα καλά χαρτιά της AMIGA. Το είχα παίξει και στον ST μου, αλλά ποτέ δεν ενθουσιάστηκα. Ίσως επειδή (ναι, θα το παραδεχτώ), ήταν τεχνικά κατώτερο από την έκδοση για AMIGA.

Βλέπετε, κατά την ταπεινή μου άποψη, το παιχνίδι αυτό ήταν περισσότερο ένα demo, που έδειχνε της δυνατότητες του συγκεκριμένου υπολογιστή, κάτι σαν το Dragon's Lair, ας πούμε. To gameplay του, εκτός από μεγάλη δυσκολία, δεν έχει να δείξει κάτι περισσότερο.

Παρ'όλα αυτά, έγραψε τη δική του ιστορία, με χρυσές σελίδες στο χώρο του ψυχαγωγικού software της AMIGA...

Εξαιρετική δουλειά! Keep up the good work! :)
 
DINO σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια φίλε μου. Και να ξέρεις ζηλεύω πολύ με τα εξαίσια layout στα review σου! :worship:
 
Στο επόμενο review που θα ετοιμάσεις, στείλε μου με e-mail το κείμενό σου, και θα το "περιποιηθώ"! :)
 
Telonio το review τελειο ,με καλυψαν οι αποπανω περιμενουμε και ενα εφαμιλλο για το Νο2.

Και επειδη εχει αρχισει να γινεται ενοχλητικο οτι τα καλυτερα reviews πανε στην Amiga (γιατι αραγε :confused: ) να υπενθυμισω και το μεγαλειο των γραφικων στον Αmstrad του συγκεκριμενου παιχνιδιου. :D

Και οι 8bit εχουν ψυχη.

shadow_of_the_beast.png

shadow_of_the_beast.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η εικόνα που έβαλες ήταν η official έκδοση γιατι υπάρχει και καλύτερη για τον amstrad.. κανε μια αναζητηση στο φορουμ
 
Συγχαρητήρια telonio μας ταξίδεψες με την περιγραφή σου! :thumbup:

Σε ότι αφορά στο παιχνίδι με έχει καλύψει σε όλα πλήρως ο συνάδελφος DINO!

Η έκδοση του ATARI ήταν πραγματικά μια ξεπέτα χωρίς να εκμεταλλευθούν καθόλου το μηχάνημα.... Κατά καιρούς έχουμε δει μερικά δείγματα από την Demo scene που μας δίνουν το δικαίωμα να ελπίζουμε ότι μπορούσε να γίνει κάτι καλύτερο..... Λίγο βελτιωμένα ήταν τα πράγματα στο Beast II.

Συγχαρητήρια και πάλι!
 
Δεν θα το πιστεύετε αλλά κάποτε ήξερα έναν άνθρωπο ο οποίος είχε τερματίσει το παιχνίδι χωρίς άπειρες ζωές! Αυτό το άτομο είχε γαιδουρινή υπομονή στα παιχνίδια.
 
Πλάκα πλάκα, καιρός δεν είναι να δούμε και κανα remake.

Κάτι είχε ξεκινήσει ένας τύπος, αλλα νομίζω οτι δεν προχώρησε.

BTW Telonius και πάλι kudos^2 :worship:
 
H gnwmh mou gia to SOTB einai oti einai ena poly kalo demo. Alla paixnidi oxi.

@Turrican: E nai h ekdosh gia ST einai mallon kapoio in-house joke ths Psygnosis pou kata lathos tous ksefyge kai phge sthn paragwgh. Den yparxei allh logikh ekshghsh. An eixan ISO tha tous to afairousan.
 
Εντάξει, τι να πω...

Πολυ καλύτερα reviews διαβάζω εδώ στο forum, παρά σε περιοδικά του είδους....

Τα σέβη μου telonio. :thumbup:
 
Συγγραφεας εισαι??? ΤΕΛΕΙΟ !!! Μπαραβο και για την αφηγηματικη ικανοτητα και για την συνεχεια και ρευστοτητα του λογου σου, καθως και για την απεικονιστικη δεινοτητα που διακρινει το λογο σου. ΜΠΡΑΒΟ!!!
 
Πίσω
Μπλουζα