Shining Force III [English translation]

keeper7k

Human RetroDatabase
Joined
9 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.599
Αντιδράσεις
22
Καλά νέα για τους απανταχού φίλους του Shining Force. Τα κεφάλαια 2-3 μεταφράστηκαν στα αγγλικά και δεν αποτελούν πλέον αποκλειστικότητα των Ιαπώνων (ή των ιαπωνομαθών :p ).

Scenario 2 & 3 Game Translation no longer a dream!
No, your eyes aren't deceiving you - there has at last been some success with putting English text into a rip of the Japanese Shining Force III Scenarios!

For a long time now we've all thought it would be nigh-on-impossible, but one determined SFCer has at last cracked the encryption/compression in the dialogue files, and you can see it for yourself!

It's not perfect yet, and of course it will take time to find exactly where all the text belongs and inser the translations, but it's a fantastic breakthrough and gives us the real possibility of being able to play these fantastic games in English
Τα υπόλοιπα εδώ...
 
Τι να πω τώρα; Αυτό ήταν ο μεγαλύτερος καημός που μου έμεινε από την κατοχή του Saturn. Μόλις πέρισυ τερμάτισα για δεύτερη φορά το πρώτο μέρος και σκεφτόμουνα πόσο μεγάλο κρίμα ήταν που δε μπορούσαμε να έχουμε ολοκληρωμένη όλη τη σειρά. Μακάρι να μπορέσει να ολοκληρωθεί η προσπάθεια.

Ο δεύτερος μεγάλος καημός ήταν που δεν βγήκε στα αγγλικά και το Dragon Force 2...
 
Επιτέλους μπορώ να το τελειώσω!Έφυγα!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραίος ο SegaFan ;)

Τα updates είναι απαραίτητα για να μένουν ζωντανά αυτά τα θέματα. Kudos :thumbup:
 
Διακρίνεται μήπως τίποτα παρόμοιο στον ορίζοντα και για το Dragon Force 2 ; Μάλλον όχι , ε ;
 
Πλάκα κάνεις οτι ΥΠΑΡΧΟΥΝ fans του Shining Force στην Ελλάδα!!

:eek: o_O :eek:

ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ!!?!!?!?!?!!?!

Μέχρι πριν 1 λεπτό πίστευα οτι ΜΟΝΟ εγώ σε αυτή τη χώρα είχα αγοράσει το παιχνίδι!

(Το οποίο ήταν δώρο απο τον θείο μου μαζί με τον Duke Nukem 3D και το Sega Worldwide Soccer '97)

Έμελλε να γίνει το αγαπημένο μου RPG ever.
 
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=o8rYl6K2STc]You Are Not Alone!

:D
 
yoshinatsu είπε:
Πλάκα κάνεις οτι ΥΠΑΡΧΟΥΝ fans του Shining Force στην Ελλάδα!!:eek: o_O :eek:

ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ!!?!!?!?!?!!?!

Μέχρι πριν 1 λεπτό πίστευα οτι ΜΟΝΟ εγώ σε αυτή τη χώρα είχα αγοράσει το παιχνίδι!

(Το οποίο ήταν δώρο απο τον θείο μου μαζί με τον Duke Nukem 3D και το Sega Worldwide Soccer '97)

Έμελλε να γίνει το αγαπημένο μου RPG ever.
χαχαχαχα :D Το ιδιο πιστευα και εγω και γενικα να σου πω την αληθεια δε πιστευα πως υπαρχει community Retronauts στην Ελλαδα =)

Χαρηκα :p

Ωρες ατελειωτες με το SEGA Saturn και το SFIII. Καημος μου ηταν που δεν ειχα παρει ποτε το Shining the Holy Ark! Τελευταια το χτυπησα απο eBay και το εχω αρχισει! Παιχνιδαρα!
 
Πίσω
Μπλουζα