Shinobi Video

Omenforever

RetroMasteR
Joined
26 Mαϊ 2006
Μηνύματα
1.924
Αντιδράσεις
1.162
Τερματισμός με ένα credit και χωρίς τη χρήση «μαγείας». Για hardest mode που λέει ο τύπος δε μπορώ να είμαι 100% σίγουρος, αλλά όπως και να ’χει το skill του είναι εντυπωσιακό.

:cool:
 
Τοταλ Νερτντ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Απιστευτο!!!Παλικαρακι απο τα λιγα το ατομο.Ποτε δεν το ειχα τερματισει το ατιμο το shinobi...
 
Ούτε κι'εγώ είχα προλάβει να το τερματίσω, γιατί μου είχε τερματιστεί το Joystick ! :D :D :D (Amstrad)
 
Βασικά ο τύπος δε χάνει ούτε μια φορά. :eek:

Μόνο την bonus life στο τέλος του τέταρτου stage δεν καταφέρνει να πάρει…
 
Ο άνθρωπος πρέπει να έχει λιώσει στο shinobi (προσωπικά μου φαινόταν αρκετά δύσκολο). Αμεσες μηχανικές κινήσεις. Άχτι πρέπει να το είχε! Μιλάμε για πολύ κάψιμο...
 
Αστέρι ο Shinobi maniac, αλλά ο πραγματικός θεός κατ' εμέ ήταν αυτός που τέλειωσε το Manic Miner (βλ. παλιότερο βίντεο) χάνοντας μόνο καναδυό ζωές στο δρόμο. Πρόκειται για παλούκι διαστημικών προδιαγραφών .
 
AEON είπε:
Αστέρι ο Shinobi maniac, αλλά ο πραγματικός θεός κατ' εμέ ήταν αυτός που τέλειωσε το Manic Miner (βλ. παλιότερο βίντεο) χάνοντας μόνο καναδυό ζωές στο δρόμο. Πρόκειται για παλούκι διαστημικών προδιαγραφών .
Συμφωνώ !

Πολά από τα παμπάλαια παιχνίδια, που πλέον φαντάζουν πρωτόγονα,

είναι στην πραγματικότητα πολλάκις δυσκολότερα,

από τα σύνθετα, μελετημένα, φροντισμένα νέα παιχνίδια, με τον στερεοφωνικό ήχο, τα εκατοντάδες sprites, ατέλειωτες πίστες κλπ.
 
Γιαπωνέζος ο τύπος??

εκεί οι gamers γεννιούνται με κάποιο ξεχωριστό γονίδιο που λείπει σε μας :(
 
......Η προσωποποίηση του καψίματος!!!! Έλεος!!!!!

Τουλάχιστον αυτός ήξερε τι ήθελε να κάνει στη ζωή του. Τώρα μπορεί να πεθάνει ευτυχισμένος!!!!!!!
 
Πραγματι οι Japs το εχουν μεσα τους το να ασχολουνται με δυσκολα παιχνιδια.Π.χ Resident evil.Δε λεω,αγαπημενη σειρα,αλλα στο easy και με cheataki που και που.Ειναι γενικοτερα απαλευτα παλικαρακια οι Ιαπωνες.Τρελα μοτερ,απιστευτες μηχανες,ιδιορρυθμη κοινωνια, ακραια βιτσια...Τους δικαιολογω ομως.Εχουν περασει Χιροσιμα,Ναγκασακι,απειλουνται καθε μερα απο σεισμους και τσουναμι...θελουμε και αλλα.Και εγω στη θεση δεν ξερω τι θα εκανα.Α και κατι ασχετο,λατρευουν την αρχαια Ελλαδα.
 
Shadowdancer2501 είπε:
... οι Japs ... λατρευουν την αρχαια Ελλαδα.
Έχω ακούσει ότι υπάρχει στην Ιαπωνία ένας σύλλογος, στον οποίο για να είσαι μέλος, "μοναδική" προυπόθεση είναι να μπορείς να ... διαβάσεις ΟΜΗΡΟ από το πρωτότυπο αρχαίο κείμενο ! :eek:

Αριθμεί περίπου 10.000 μέλη ( ! ) και αναγνωρίζονται μεταξύ τους,

φορώντας στο πέτο τους μια καρφίτσα με το "Ο" (όμικρον).

Γενικά πάντως, οι Ιάπωνες είναι μορφές !

Σπουδαίος πράγματι, λαός !
 
xalia είπε:
Γιαπωνέζος ο τύπος??εκεί οι gamers γεννιούνται με κάποιο ξεχωριστό γονίδιο που λείπει σε μας :(
Μπαααααα, αν απαρνηθείς τα πάντα και κάτσεις και παίζεις απο το πρωί μέχρι το βράδυ και απο το βράδυ μέχρι το πρωί, το ίδιο καλά με τους γιαπωνέζους θα παίζεις στο τέλος. :D :D :D
 
...xώρια που στο τέλος της ημέρας θολωμένος από το πολύ παιχνίδι τρία πράγματα μπορούν να συμβούν:

1. Να ανοίξεις το παράθυρο - νομίζοντας ότι είναι η πόρτα - και να βγεις έξω... (μεγάλα ποσοστά αυτοκτονιών).

2. Να τα πάρεις επειδή δάνεισες το "one and only sword" σε φίλο σου και να διαπιστώνεις μετά ότι το πούλησε στο διαδίκτυο - και στο τέλος να του το χώσεις στο στομάχι - όχι ηλεκτρονικά αυτή την φορά (τρελαμένοι τελείως).

3. Να ξυπνήσεις ένα πρωί και να έχεις να επιλέξεις ανάμεσα σε δύο χάπια - ένα κόκκινο και ένα μπλε - μόνο το ένα θα σου δείξει την πραγματικότητα, το άλλο θα σε χώσει πάλι πίσω στην οθόνη του υπολογιστή (μεταλλαγμένοι: ζουν αποκλειστικά με την ακτινοβολία των οθονών - κινδυνεύουν από το φως του ήλιου).
 
αγαπητοι φίλοι!!

ενας κολλητός μου, μολις πριν 2 εβδομάδες μάλιστα

τελειώσε μπροστά μου το Shinobi με ένα κέρμα. :thumbup:

το ξέρει απέξω, είναι θέμα μηχανικών κινήσεων μάγκες!!!
 
Πού το τελείωσε φίλε μου γιατί τα arcades δεν υπάρχουν πια!!! :confused:
 
Ακμάκα !

Εγώ το τελείωσα χτες, με ... ΕΝΑ ΕΙΚΟΣΑΡΙΚΟ !!! :animrolleyes:
 
Που ρε το τελίωσες...Και με εικοσάρικο!!!!
 
Α εσύ το ban δεν το γλυτώνεις!!!Είσαι τυχερός που είναι βράδυ...Αύριο!! :D
 
Πίσω
Μπλουζα