SIK (ΣΙΚ)

Tywien

Closed
Joined
13 Μάρ 2010
Μηνύματα
188
Αντιδράσεις
10
Το ΣΙΚ ειναι ψηφιδωτο

Κομματακι κομματακι

χρωμα με χρωμα

κανεις ομορφες εικονες

Τη θυμαται κανεις την παραπανω διαφημιση των ΣΙΚ (νομιζω λεγονταν ετσι) ? ...Ηταν μια διατρητη πλακετα και μικρες ψηφιδες για να φτιαχνεις σχηματα σα μωσαικα
 
Χμ... Πρέπει να είναι το παιχνίδι στο οποίο αναφέρονται τα παιδιά εδώ
 
χμμμ.. καπου το εχω αυτο το επιτραπεζιο. ηταν πολυ μικρες οι ψηφιδες σε σχηματα σαν του τετρις; ειχε θυμαμαι και καμια δεκαρια διαφορετικα σχεδια ετοιμα.

το αλλο που μιλανε τα παιδια στο αλλο ποστ ειχε κατι πλαστικα καρφακια διαφορετικων χρωματων.
 
Ήταν από τα αγαπημένα μου αλλά δεν μου έχει μένει τίποτα δυστυχώς...

Να βγαίνουν άραγε ακόμα;
 
Ήταν δηλαδή σαν το polycolor αλλά αντί για πλαστικά καρφιά είχε ψηφίδες; Αν ναι κυκλοφορεί ακόμα.
 
Που κυκλοφορεί? Θέλω σήμερα κιόλας.....
 
Τα είχα λιώσει. Ήταν σαν Lego στο πολύ πιο απλό.
 
ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ!!!!!

Αυτό το φόρουμ με γυρίζει πολύ πισω... :)
 
Aπιστευτο την τελευταια φωτο ειχα να την δω απο το δημοτικο,καπου εδω μεσα το ειχα αναφερει.

Την ειχα-με σαν επιλογη για το μαθημα με τις χειροτεχνιες αλλοι διαλεγαν το πριονι και το κοψιμο σανιδων και εγω αυτα.

Μετα απο τοσα χρονια i'm still amazed. :thumbup:



sik4.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Έχω σχεδον όλα τα SIKΠροβολή συνημμένου 40793,εδώ σας δείχνω ένα απο τα πολλά που έχω,σφραγισμένα πάντα,Αυτά που είχα μικρός εχουν ψιλοδιαλυθεί τα χρησιμοποιουσα και ως θυσαυρό των PLAYMOBIL,αφού δεν είχα το πειρατικο καράβι και τους θησαυρούς του.[edit] JESTER21 δεν είναι η πρώτη φορά που βάζεις αγγελία σε ποστ. Σε παρακαλώ μην το επαναλάβεις. Υπάρχει το σχετικό υποφόρουμ αν θες να πουλήσεις[edit]

IMG_7735.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ωραια φαινονται ,θυμαται κανεις ποτε κυκλοφορησαν;
 
Σίγουρα πριν γεννηθώ και τα φέρνανε στον αδερφόμου κυρίως που ήταν μεγαλύτερος.
 
Γραφω παραπανω απο ποτε ειχα να το πιασω στα χερια μου,ειχα ολη την καλη διαθεση να γραψω Retromaniax πανω στον καμβα αλλα συμπαθατε με,το μεν πνευμα προθυμο που λεει... :D


Καποια στιγμη θα δημιουργησω..


fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κουτατο????
 
Nαι ναι σε ζελατινα κουτατο,δεν το κοβω για κατι τρελα ιδιαιτερο παντως... :)
 
Κοιτάξτε τι ξέθαψα από ένα συρτάρι!

42823.jpg

Ομολογώ ότι περίεργους προβληματισμούς είχα μικρή...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
mytinyworld ένα λουλουδάκι και ένα σύννεφο σε μαύρο φόντο. Καθόλου κακό θα έλεγα (εκτός και αν δεν απεικονίζουν αυτά που είπα).
 
Πίσω
Μπλουζα