Snes Classic Mini

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.853
Αντιδράσεις
3.778
Καλως τα δεχτηκαμε ,29 Σεπτεμβρη 80$ ,21 παιχνιδια.

  • Contra III: The Alien Wars
  • Donkey Kong Country
  • EarthBound
  • Final Fantasy III
  • F-ZERO
  • Kirby Super Star
  • Kirby's Dream Course
  • The Legend of Zelda: A Link to the Past
  • Mega Man X
  • Secret of Mana
  • Star Fox
  • Star Fox 2
  • Street Fighter II Turbo: Hyper Fighting
  • Super Castlevania IV
  • Super Ghouls 'n Ghosts
  • Super Mario Kart
  • Super Mario RPG: Legend of the Seven Stars
  • Super Mario World
  • Super Metroid
  • Super Punch-Out!!
  • Yoshi's Island
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μετα το NES και της διαρροες που εμφανιστηκαν για SNES εκδοση πλεον ειναι και επισημο.Οπως ανακοινωθηκε απο την NINTENDO το SNES Classic edition θα κυκλοφορησει 29 σεπτεμβριου θα κοστιζει 80$ οποτε βαλτε 80 ευρω για εδω και θα περιλαμβανει 21 παιχνιδαρες και μαζι μαυτες και μια τεραστια εκπληξη η οποια ειναι πως θα υπαρχει μεσα σε αυτα τα παιχνιδια το ακυκλοφορητο Star Fox 2.Hδη η ειδηση της κυκλοφοριας του SNES Classic edition εχει προκαλεσει φρενιτιδα σε συνδιασμο και με την υπαρξει του Star Fox 2.


Τα παιχνιδια που θα υπαρχουν στο πακετο ειναι τα παρακατω.

Contra III: The Alien Wars™


Donkey Kong Country™



EarthBound™



Final Fantasy III



F-ZERO™



Kirby™ Super Star



Kirby’s Dream Course™



The Legend of Zelda™: A Link to the Past™



Mega Man X



Secret of Mana



Star Fox™



Star Fox™ 2



Street Fighter II Turbo: Hyper Fighting



Super Castlevania IV™



Super Ghouls ’n Ghosts



Super Mario Kart™



Super Mario RPG: Legend of the Seven Stars™



Super Mario World™



Super Metroid™



Super Punch-Out!! ™



Yoshi’s Island™


 


DDQrzyZXkAAGTMB.jpg large.jpg
 
Τα παιχνίδια είναι ένα κι ένα. Το nes classic πούλησε 2,5 εκατομμύρια αυτο μπορεί να πάει και παραπάνω αφού και ισχυρότερο είναι και έχει ακυκλοφόρητο παιχνίδι. Μετά σου λένε ο κόσμος δε θέλει λέει 2D παιχνίδια.
 
Επιτελους!! Σιγουρη αγορα! Ελπιζω να βγαλουν αρκετα κομματια και να μην εχουμε ελλειψη οπως εγινε με το NES mini!!

Για μενα η καλυτερη κονσολα ολων των εποχων :D

Edit. Μολις παρατηρησα οτι υπαρχουν 2 Threads για το Snes Mini... το 2ο thread εδω https://www.retromaniax.gr/vb/forum/...s-classic-mini . Μαλλον πρεπει να γινει συγχωνευση :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η συσκευασία θα περιλαμβάνει δυο χειριστήρια, για να απολαύσουμε ξανά επικά διπλά στο mario kart και street fighter .
 
Τι εκανε νιαου νιαου στα κεραμιδια. Τουλαχιστον αυτο δεν ειναι αρμεγμα σαν το προηγουμενο αφου περιεχει ενα ακυκλοφορητο παιχνιδι (που λογικα θα ειναι και της προκοπης)
 
Αν και τα περισσότερα παιχνίδια δεν πρόκειται να τα παίξω διότι δεν μου αρέσουν τα RPG σίγουρα είναι ένα μηχανάκι που θα αγοράσω. Θέλω να πιστεύω ότι θα χακάρεται για να βάλουμε και άλλα μέσα. Α, και πολύ σωστή η κίνηση να έχει 2 χειριστήρια!
 
Για μενα ωραιο οπτικα το mini snes αλλα ως εκει.Aν προκειται να παιξω emulation στην lcd προτιμω emulator snes απ το pc με ολα τα παιχνιδια και επιπλεον 1002 φιλτρα και αναλυσεις!!αν επαιζα πχ final fight snes στο pc και μετα ηθελα donkey kong country θα ελεγα επειδη εχω το mini snes και το πληρωσα 80 θα κλεισω το pc και θα το παιξω στο mini snes αφου το αγορασα και αν ηθελα σε λιγο donkey kong country 2 θα ξαναεβαζα παλι emulator στο pc γιατι δεν υπαρχει στο mini snes?ετσι και αλλιως την ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΚΟΝΑ εχω και με πιο πολλες επιλογες στο pc!!η θα αγοραζα mini snes και θα περιμενα να το χακαρουν και να ψαχνω απο εδω και απο εκει τι να κανω για να βαλω εξτρα roms?για μενα οπως ειχα γραψει και για το mini nes μονο ως διακοσμητικο χωρου θα χρησιμευε.
 
Aπό την μια πλευρά χάρηκα όταν το είδα και επειδή κάποτε είχα το snes, από την άλλη ένα 80αρι αν όχι παραπάνω για μερικά παιχνίδια που εύκολα κάνει emulation το pc, δεν ξέρω. Οπτικά δεν λέω, όμορφο σαν το παλιό.
 
Εγώ με 80 αγόρασα ένα Wii μεταχειρισμένο και έχω emulation όλα τα παιχνίδια (NES-SNES-Megadrive-Master System-PC Engine-Gameboy-GBA και άλλα) σε crt με κανονικές αναλύσεις όπως έπρεπε να είναι. Επειδή δεν είμαι σε φάση να στήνω pc με χακαρίσματα και ειδικές κάρτες που δε βρίσκεις και ειδικά καλώδια vga to scart που θα μου κόστιζαν όλα μαζί μια περιουσία και ψάχνε front end και κάτσε να το στήσεις κλπ δηλαδή να φάω ένα μήνα και κανένα 500ρι ευρώ προτίμησα τη λύση του Wii που είναι μια χαρά και παίζει σε ορίτζιναλ αναλύσεις τα παντα από Neo Geo και κάτω.
 
Nομιζω πως οι περισσοτεροι γκρινιαζετε για να γκρινιαξετε και χανετε ολη την ουσια του θεματος.Ο καθενας μας εχει ενα η και παραπανω PC,laptop κλπ στο οποιο μεσα εχουμε ολοι δεκαδες emulators,χιλιαδες Roms και μπορουμε να παιξουμε οποιο παιχνιδι θελουμε με δεκαδες φιλτρα πανω,αναλυσεις και γενικοτερα με χιλια δυο διαβολια και τριβολια.Το SNES Mini οπως και το NES Mini λοιπον εχουν μεσα καποια παιχνιδια που οπως ειπα μπορουμε να τα παιξουμε στο σουπερ ντουπερ PC μας οπως θελουμε οποτε αν καποιος εχει αυτο στο μυαλο του δεν εχει κανεναν λογο να ασχοληθει με αυτες της κονσολες δεν γινετε να τον ενδιαφερουν απλα ειναι τα πραγματα.Αυτες οι μινιατουρες χτυπανε το συναισθημα και την νοσταλγια και το 80αρη θα το δωσει καποιος γιαυτον και μονο τον λογο και οχι για να παιξει 21 παιχνιδια που εχει μεσα και που μπορει να τα παιξει στο pc στο tablet στο κινητο και οπου αλλου θελει.Αν και το SNES Mini ειναι διαφορετικη περιπτωση λογο του ακυκλοφορητου Star Fox 2 αλλα και παλι καποιον που δεν τον νοιαζη αυτο ας κατσει με την ανεση του να παιξει οτι θελει στο PC και μην καθετε τζαμπα να σπαει το κεφαλι του για το αν αξιζει η οχι η αγορα του.Η κονσολα ειναι ενα κοσμημα για τον καθε συλεκτη και νοσταλγο εκεινης της εποχης και αυτο αγοραζεις και οχι 21 παιχνιδια που μπορει να τα παιξει ο καθενας οπου γουσταρει.
 
Ε ναι το θέμα είναι τι θέλει να κάνει ο καθένας. Εγω που είμαι φανατικός gamer ήθελα ένα μηχάνημα να μπορεί να βγάλει όλα τα παλιά παιχνίδια σε κανονικές αναλύσεις σε CRT RGB σήμα δηλαδή όπως ακριβώς τα arcade των ουφάδικων, το έψαξα ποιά είναι η πιο εύκολη λύση χωρίς πολλά πολλά και έτσι κατέληξα στο Wii.

Αν κάποιος περιστασιακός gamer θέλει ένα μουράτο γκατζετάκι στη τηλεόραση και με νοσταλγικές πινελιές ή είναι φανατικός της nintendo θα πάρει το snes mini που αναμφισβήτητα θα είναι επιτυχία και θα ξεπουλήσει. Το οποίο αργότερα σίγουρα θα πάρει και χακαρίσματα και θα τρέχει κι άλλα παιχνίδια από άλλες κονσόλες όπως και το nes mini αλλά εγώ είμαι καλυμμένος.
 
metalcandyman είπε:
Nομιζω πως οι περισσοτεροι γκρινιαζετε για να γκρινιαξετε και χανετε ολη την ουσια του θεματος.Ο καθενας μας εχει ενα η και παραπανω PC,laptop κλπ στο οποιο μεσα εχουμε ολοι δεκαδες emulators,χιλιαδες Roms και μπορουμε να παιξουμε οποιο παιχνιδι θελουμε με δεκαδες φιλτρα πανω,αναλυσεις και γενικοτερα με χιλια δυο διαβολια και τριβολια.Το SNES Mini οπως και το NES Mini λοιπον εχουν μεσα καποια παιχνιδια που οπως ειπα μπορουμε να τα παιξουμε στο σουπερ ντουπερ PC μας οπως θελουμε οποτε αν καποιος εχει αυτο στο μυαλο του δεν εχει κανεναν λογο να ασχοληθει με αυτες της κονσολες δεν γινετε να τον ενδιαφερουν απλα ειναι τα πραγματα.Αυτες οι μινιατουρες χτυπανε το συναισθημα και την νοσταλγια και το 80αρη θα το δωσει καποιος γιαυτον και μονο τον λογο και οχι για να παιξει 21 παιχνιδια που εχει μεσα και που μπορει να τα παιξει στο pc στο tablet στο κινητο και οπου αλλου θελει.Αν και το SNES Mini ειναι διαφορετικη περιπτωση λογο του ακυκλοφορητου Star Fox 2 αλλα και παλι καποιον που δεν τον νοιαζη αυτο ας κατσει με την ανεση του να παιξει οτι θελει στο PC και μην καθετε τζαμπα να σπαει το κεφαλι του για το αν αξιζει η οχι η αγορα του.Η κονσολα ειναι ενα κοσμημα για τον καθε συλεκτη και νοσταλγο εκεινης της εποχης και αυτο αγοραζεις και οχι 21 παιχνιδια που μπορει να τα παιξει ο καθενας οπου γουσταρει.
Προσωπικά δεν γκρινιάζω χωρίς λόγο - διαφέρουμε βέβαια και στο τι θεωρούμε γκρίνια. Αντικειμενικά, τουλάχιστο για εμένα, που δεν είμαι ότι ανέφερες (fan ή νοσταλγός της nintendo) είναι ακριβό για την φάση που θα το ήθελα να το έχω. Δηλαδή να το συνδέσω στη τηλεόραση και να χαζεύω μερικά παιχνίδια. Για τα υπόλοιπα γραφόμενά σου συμφωνώ απόλυτα, εξού και το like.
 
Κυριοι, αυτα ειναι εκπληκτικα νεα! Αλλα αναρωτιεμαι - οπως και παρα πολλοι αλλοι - γιατι 21 παιχνιδια και οχι 30 οπως το NES mini? Ελαμψαν δια της απουσίας τους παιχνιδάρες οπως το Sunset riders, Demon's crest, Turtles in time και Chrono trigger.. Tεσπα, ως Nintendάκιας ειμαι υπερ ευχαριστημενος με την υπαρχουσα λίστα!
 
metalcandyman είπε:
το 80αρη θα το δωσει καποιος γιαυτον και μονο τον λογο και οχι για να παιξει 21 παιχνιδια που εχει μεσα
Αυτο λεω και εγω για διακοσμηση ειναι οκ!αν ειναι να μην παιζεις τα παιχνιδια.

Το καλυτερο σε αυτη την τιμη πιστευω ειναι αυτο που λεει ο shinobi με το wii και κανονικες αναλυσεις στους emulators με crt ειναι οτι πρεπει και εχεις full ποιοτικη εικονα!!εδω οντος το retrogaming ειναι απολαυση!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ενοοείται, παίζω Castlevania Rondo of Blood, Shinobi απο VC και ένα σωρό άλλα από εμουλατόρια στη CRT με εικόνα τούμπανο. Ποιά φίλτρα σε PC, δε στέκονται αν παίζεις στη κανονική ανάλυση
 
Shinobi είπε:
Ενοοείται, παίζω Castlevania Rondo of Blood, Shinobi απο VC και ένα σωρό άλλα από εμουλατόρια στη CRT με εικόνα τούμπανο. Ποιά φίλτρα σε PC, δε στέκονται αν παίζεις στη κανονική ανάλυση
Ακριβως και εγω εχω παθει πλακα με την διαφορα απ το pc σε κανονικες αναλυσεις στη crt!!τα παιχνιδια φαινονται φανταστικα!!δεν μπορω πλεον να παιξω ρετρο στην lcd!!φιλτρα και hdmi καλωδια κτλ τιποτα δεν φτανει τις κανονικες αναλυσεις σε crt!!
 
Mια απο τα ιδια και γω το Wii το εχω αγορασει Day one οπως ολες της κονσολες της ΝiNTENDO βεβαια.Soft mod και μετα φουλ emulators κλπ οτι υπαρχει και δεν υπαρχει και η VC φυσικα απολαυση.Wii+CRT και τα μυαλα στο μπλεντερ :headbangdude:
 
100 ευρώ προπαραγγελία στο public.
 
Πίσω
Μπλουζα