SNK NEO GEO MVS 100 in 1 CARTRIDGE

pitsunami

RetroAdept
Joined
22 Αύγ 2007
Μηνύματα
838
Αντιδράσεις
13
Μια ενδιαφέρουσα λύση για τους καμπινάτους τύπους! ;)

Λίστα των παιχνιδιών που περιλαμβάνει :

KOF 2002 SUPER SNK VS CAPCOM SVC CHAOS PLUS STRIKERS 1945 PLUS KOF 05 UNIQUE II KOF 97 PLUS KING OF GLADIATOR METAL SLUG 3 METAL SLUG 6 PLUS KOF 2002 MAGIC PLUS II BOMBER MAN ULTIMATE 11 ZUPAPA! DOUBLE DRAGON PLUS AERO FIGHTERS 2 STREET HOOP PUZZLE BOBBLE KOF 2002 KOF 2004 SPECIAL EDITION PLUS KOF 10TH KOF 2001 CROUCHING TIGER HIDDEN DRAGON SUPER PLUS METAL SLUG X MARK OF THE WOLVES PREHISTORIC ISLE 2 KOF 2002 MAGIC PLUS KOF 2004 SPECIAL EDITION KOF 10TH EXTRA PLUS KOF 2001 PLUS CROUCHING TIGER HIDDEN DRAGON NIGHTMARE IN THE DARK BASEBALL STARS 2 ALPHA MISSION II RAGE OF DRAGONS METAL SLUG 4 PLUS SAMURAI SHODOWN IV SENGOKU 3 NEO DRIFTOUT SPIN MASTER NEO TURF MASTERS 3 COUNT BOUT RAGE OF DRAGONS PLUS NEOGEO CUP 98 BURNING FIGHT KARNODV'S REVENGE LAST RESORT NEO MR,DO! ROBO ARMY PUZZLE DE PON! SAMURAI SHODOWN V SPECIAL MATRIMELEE KOF 98 KOF 99 THE LAST BLADE 2 LANSQUENET 2004 SHOCK TROOPERS 2 METAL SLUG BLAZING STAR DOUBLE DRAGON METAL SLUG 2 METAL SLUG6 KOF 97 KOF 97-2003 PLUS KOF 97 10TH CN PLUS NINJA COMMANDO AERO FIGHTERS 3 / SONIC WINGS 3 SUPER SIDEKICKS 3 THRASH RALLY ART OF FIGHTING 2 ANDRO DUNOS CAPTAIN TOMADAY ZED BLADE BANG BEAD SUPER SIDEKICKS 2 KOF 05 UNIQUE SNK VS CAPCOM SVC REMIX ULTRA OVER TOP PULSTAR TOP HUNTER MAGICAL DROP II FAR EAST OF EDEN / KABUKI KLASH KOF 94 KOF 95 KOF 96 GANRYU EIGHT MAN MUTATION NATION SAMURAI SHODOWN 2 SAMURAI SHODOWN 3 PANIC BOMBER KOF 2002 SUPER II MARK OF THE WOLVES PLUS SAMURAI SHODOWN 2 PLUS SAMURAI SHODOWN 3 PLUS MATRIMELEE PLUS SPIN MASTER PLUS KOF 99 PLUS METAL SLUG 4 KOF 2002 CN KOF 2002 OROCHI KOF 98 OROCHI

 
Και που πωλείται αυτό? Και πόσο κάνει?

Δε βγάζουνε και ένα για την AES :D ....
 
gtsamour είπε:
Και που πωλείται αυτό? Και πόσο κάνει?Δε βγάζουνε και ένα για την AES :D ....
Καλά θα ήταν...δεν ξέρω αν μπορεί να μετατραπεί!

Μου ήρθε με mail απο κάποιον που είχα πάρει κάποια jamma παλιά,

την δίνει για 122,50usd...

Αν θέλει κάποιος μπορώ να του δώσω το mail του τύπου!
 
Εδώ το έχει για 100 δολλάρια. Και στο Ebay μπορείς να βρεις, αλλά συνήθως είναι ακριβότερα.
 
Υπάρχει κάποιος converter για να μπορείς να παίζεις παιχνίδια MVS σε AES αλλά δεν ξέρω λεπτομέριες. Νομίζω ότι κάποιο πρόβλημα υπάρχει με κάτι.

Πάντως 122 usd είναι πάρα πολύ καλή τιμή.
 
Φανταζομαι εχει πολλα EPROM τσιπακια και εχουν βαλει τοσα παιχνιδια; Επι της ευκαιριας, δεν εχει βγαλει καποιος loader για neo geo;
 
Αν έχει EPROM γιατί να μην έχει EEPROM να κάνεις ό,τι θες;
 
Ειχα διαβασει παλαιοτερα πως ειναι τρομακτικα δυσκολο να δημιουργησουν κατι τετοιο..

Επισης, μηπως τα 100$ ειναι υπεραπιστευτη προσφορα; Το εχω δει πολλες φορες πανω απο 200$ (χωρις να εχει ληξη η δημοπρασια)
 
Getta Robo είπε:
Ειχα διαβασει παλαιοτερα πως ειναι τρομακτικα δυσκολο να δημιουργησουν κατι τετοιο..Επισης, μηπως τα 100$ ειναι υπεραπιστευτη προσφορα; Το εχω δει πολλες φορες πανω απο 200$ (χωρις να εχει ληξη η δημοπρασια)

Είναι όντως περίεργο πως φτιάχτηκε κάτι τέτοιο...πάντως ο τύπος που μου έστειλε το mail είναι αξιόπιστος άρα μάλλον πέρασε η 'θύελλα' και η τιμή έπεσε!
 
Πίσω
Μπλουζα