Sonic Xtreme

Maddog

Immense Cult RetroFigure
Joined
10 Νοέ 2006
Μηνύματα
4.887
Αντιδράσεις
125
Τα έβγαλα τα νέα στο mame.gr, τα βγάζω και εδώ για τους υπόλοιπους... :)
 
poly BETA pantos... lol

den einai kai kati to idiaitero , san ena aplo tech demo... bah
 
Παρολο το πρωιμο του πραγματος,δεν θελει πολυ σκεψη για να αντιληφθουμε οτι κατι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ θα εβγαινε απο το συγκεκριμενο (καταραμενο κατα πολλους λογω αναποδιων κατα την αναπτυξη) Sonic project αν ολοκληρωνοταν...Κριμα

BTW διακρινω transparencies στα συννεφα??

Ρε Keropi μια φορα να σου αρεσει κατι και εσενα... :D
 
Όντως έχει transparency ;)

Ο πιο ωραίος 3D Sonic που έχω δεί by far :thumbup:
 
Maddog είπε:
Τα έβγαλα τα νέα στο mame.gr, τα βγάζω και εδώ για τους υπόλοιπους... :)
Ο μονος λογος που προλαβες να το ποσταρεις πρωτος ειναι επειδη βαριομουν και επειδη πιστεψα οτι δεν θα τραβηξει το ενδια φερων του κοινου!!! :diablotin:
 
κυκλοφορει και το image εδω και αρκετες μερες...δεν εχω προλαβει να το δω :(
 
keeper7k είπε:
Όντως έχει transparency ;)
Ο πιο ωραίος 3D Sonic που έχω δεί by far :thumbup:
Και σκεψου οτι ειναι σε απιστευτα beta μορφη,το ολοκληρομενο παιχνιδι εκτος του οτι θα ειχε γινει καλτ θα ειχε φυστικοσει καποιον 64αρη ιταλο και εναν 32αρη ποντικο ξερω οτι αυτη τη στιγμη ακουγομαι σαν ξεγυρισμενο φανμπου αλλα μιλαμε για αδικια γιατι το saturn ειχε τρομερες δυναμεις που δεν εκτημυθηκαν πολυ γι'αυτο και πεθανε:mad:
 
SONIC είπε:
Ο μονος λογος που προλαβες να το ποσταρεις πρωτος ειναι επειδη βαριομουν και επειδη πιστεψα οτι δεν θα τραβηξει το ενδια φερων του κοινου!!! :diablotin:
Τώρα που είδες ότι τράβηξε κάποιο σχετικό ενδιαφέρον του κοινού γιατί δεν τους λες ότι κυκλοφορεί και το .iso πλέον, να ψάξουν να το βρούνε; :p

Όπως έκανε ο Wally... ;)

PS: ο παλιός είναι αλλιώς ρεεεεε...ρώτα τι έπαθε ο τελευταίος που προσπάθησε να με κοντράρει σε Sega stuff! :diablotin:

Hi Ambu!
 
Maddog είπε:
Τώρα που είδες ότι τράβηξε κάποιο σχετικό ενδιαφέρον του κοινού γιατί δεν τους λες ότι κυκλοφορεί και το .iso πλέον, να ψάξουν να το βρούνε; :p Όπως έκανε ο Wally... ;)

PS: ο παλιός είναι αλλιώς ρεεεεε...ρώτα τι έπαθε ο τελευταίος που προσπάθησε να με κοντράρει σε Sega stuff! :diablotin:

Hi Ambu!

PS: ο παλιός είναι αλλιώς ρεεεεε...ρώτα τι έπαθε ο τελευταίος που προσπάθησε να με κοντράρει σε Sega stuff! Hi Ambu!
Ναι αγαπητε αλλα παντα υπαρχει καποιος ποιο ανομαλος απο καποιον αλλο γι'αυτο πρεπει να τα περιμενει ολα κανεις απο την ζωη παππου :D :D:diablotin:
 
Πάντοτε, αλλά επί της ουσίας δεν απάντησες... :p
 
Βρηκα χρονο και τσεκαρα το build που κυκλοφορησε ο Assembler.

Μου αρεσε πολυ!!

Δεν μπορω να κρινω αν σε τελειωμενη μορφη η μηχανη γραφικων θα ηταν καλυτερη απο την αντιστοιχη του NightS...

Eιχε παντως 60αρα frames,ΠΟΛΥ TRANSPARENCY!,ομορφα σχεδιασμενο Sonic,πιασαρικο μουσικο θεμα.

Στα μειον (μην ξεχναμε οτι μιλαμε ουτε καν για beta) ειναι το μικρο drawing distance και η καμερα του παιχνιδιου (δεν υπηρχε πληρης ελεγχος-κατι που θα υπηρχε σιγουρα στη τελειωμενη μορφη του)

Οσοι μπορειτε, ριξτε ματια...
 
Παοδιά , για να καταλάβω · γίνεται προσπάθεια αναδημιουργίας του Sonic Xtreme ;
 
Τότε για τι iso μιλάνε ;
 
Ναι υπαρχει μια προσπαθια να τελειωσουν το παιχνιδι, πατωντας εν μερη στον υπαρχων κωδικα του παιχνιδιου, αλλα και φτιαχνοντας νεο οπου χρειαζεται.

http://www.senntient.com/forums/index.php

Το παραπανω ειναι το επισημο φορουμ για την ανακατασκευη, αλλα ειναι υπερκλειστο για ατομα εκτος του project.. Αν και εχουν προχωρησει σε ενα παρα πολυ καλο βαθμο (απο οτι λενε) δεν εχουν δωσει καποιο μεγαλο δειγμα της πορειας τους, πλυν απο καποιες απλες εικονες.
 
Sonic Xtreme [saturn]

Η ιστορια ειναι γνωστη (αλλα τελικα οχι απολυτα επιβεβαιωμενη)

Η Sega της Αμερικης ξεκιναει να φτιαχνει πανω στη μηχανη του NightS το KillerApp που χρειαζοταν επειγοντως το Saturn.

Η Sega της Ιαπωνιας απαγορευει τη χρηση της μηχανης και αναγκαζει τους "Αμερικανους" να φτιαξουν αλλη μηχανη (γνωστη και ως fisheye engine).

Κατι οι καθυστερησεις,κατι οι απιστευτες συμφορες που χτυπαγαν τη παραγωγη(σχεδον καταρες) ειχαν ως αποτελεσμα να μην ολοκληρωθει ποτε και το Saturn να μεινει ακομα πιο αβοηθητο στη βροχη των PS1 τιτλων.

Παντως και εγω ακομα το ψαχνω το με ποια μηχανη ειναι φτιαγμενο το tech demo αυτο.Τις επομενες μερες θα παραθεσω τα διαφορα posts

Το κλασικο demo video απο το Sonic Xtreme

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=VW_Pd-PTAtM]YouTube - Sonic X-treme - Unreleased Sega Saturn game "Nights version"
 
Εγιναν leak αρκετα artworks,textures,asssets κτλ

Διαβαστε οπωσδηποτε τα threads στο SonicRetro και στο Senntient διοτι περιεχουν, εκτος των αλλων, πολυ ενδιαφερουσες πληροφοριες και για το development αλλα και για το leak αλλα και εμπλουτιζονται συνεχως με δεδομενα γυρω απο το "δισκοποτηρο"

Περιεργως δεν ειχα παρει χαμπαρι τις τελευταιες εξελιξεις, ευτυχως με ενημερωσε ο Getta Robo
 
Τα έχω εδώ και μέρες και τα έχω ψάξει εξωνυχιστικά!

Σίγουρα δεν πήραμε όλο το πακέτο,λείπουν ΠΑΡΑ πολλά textures.

Μπορώ πάντως να σας πω πως τα περισσότερα που βλέπατε όλα αυτά τα χρόνια και είχαν σχέση με το Sonic X-treme ήταν η έκδοση για το PC,δηλαδή τα maps που κυκλοφόρησαν τώρα.
 
Πίσω
Μπλουζα