SONY VAIO MEDIA PLUS problems

thamonas

RetroMaNiaC
Joined
13 Απρ 2007
Μηνύματα
697
Αντιδράσεις
44
Παιδιά καλημέρα,

¨Εχω ενα προβληματάκι με αυτό το πρόγραμμα. Θέλω να βλέπω ταινίες που έχω κατεβάσει και βρίσκονται στον σκληρό του VAIO, μέσω PS3. ¨Ολα κάλά μεχρι ένα σημείο, το laptop έιναι συνδεδεμένο μέσω του ασυρματού δικτύου με το PS3 Και βλέπω το media plus μεσω της τηλεόρασης απο το PS3. Το προβλημα έιναι πως το Media Plus δεν βλεπει τα Movie files (avi, mpeg), που υπάρχουν στον σκληρο του laptop. Μια λυση θα ήταν να τα βάλω Manually μεσα στο Playlist του Media plus αντι να τα ψαχνει το προγραμμα μονο του αλλά δεν μπορω να βρω τροπο να το κανω. Ξερει κανένας να με βοηθήσει? Υπάρχει κανείς άλλος τρόπος να βλέπω ταινίες απο το laptop μεσω του PS3? (το ξέρω οτί μπορω να συνδέσω το laptop μου με HDMI αλλά θέλω να αποφύγω το καλώδιο και να έχω και ήχο surround μέσω του Ps3 που το έχω συνδέσει με το home cinema μου)
 
Eγω τις παιζω κατευθειαν απο εξωτερικο σκληρο στο ps3 με subs και ολα.
 
Eγω οχι........
 
Ουτε εγω εχω περάσει CFW. Ευχαριστώ για την προταση, θα δοκιμάσω τον τρόπο σου nkarytia. Υποτίθεται οτι μέσω του media plus θα γινόταν γρήγρο streaming αλλά τι να κάνω αφού δεν "βλέπει" το προγραμμα πουθενα τα movie files. Φίλε Advaark, και γώ αυτό προσπάθησα να κάνω αλλά ο εξωτερικός σκληρός που έχω για το PS3 δεν δέχεται αρχεία μεγαλύτερα των 4giga επειδή είναι φορμαρισμένος σε FAT32. Οι ταινιες που έχω είναι ολες υψηλή ανάλυση...Αραγέ υπάρχει λύση για αύτο?
 
Πίσω
Μπλουζα