Space 1999 : Models

yrig

Retro Member
Joined
9 Απρ 2008
Μηνύματα
173
Αντιδράσεις
4
Γειά σας παιδιά! Εδώ,άλλος ένας φανατικός της σειράς!

Μικρός είχα δεί έναν Αετό μινιατούρα σε παιχνιδάδικο (της εταιρείας Corgi) ο οποίος ήταν πανάκριβος αλλά ό,τι πιο ακριβές έχω δει μέχρι τώρα....Ακόμη τον έχω στο μυαλό μου. Το μήκος του δε ήταν γύρω στα 15 εκατοστά

Πρόπερσι αγόρασα από ebay έναν Αετό μικρό σε μέγεθος αλλά αξιόλογης λεπτομέρειας....Θα βγάλω φωτό να σας στείλω

Γιάννης
 
Ναι θελουμε να τον δουμε. Σε ευχαριστουμε.
 
Οπως σας είχα υποσχεθεί, παραθέτω φωτογραφίες του Eagle Transporter μεγέθους 11,5 εκ.
 
Πολυ ωραιο μοντελο!
 
Τυχεράκια yrig, πάντα ήθελα ένα τέτοιο κομμάτι.

Υπάρχει ένα ολόκληρο ποιοτικότατο και αναλυτικότατο community μοντελιστών αφιερωμένο σε παλιές και νέες ρέπλικες από το Space 1999, αλλά και σε ολόκληρη τη σειρά.

Ρίξτε μια ματιά και δε θα το μετανοιώσετε:

http://www.eagletransporter.com/forum/index.php

PE23_1.jpg
 
Φοβερο site,ιδανικο για εμας τους αρρωστους με την σειρα Χρηστο!

;)
 
Όποιος προλάβει, εάν υπάρχει ακόμα, υπάρχει ένα σετάκι (playset) , με Αετό και οχήματα εδάφους σε ένα μαγαζί στην Ιπποκράτους. (Εκεί που είναι τα μοντελιστικά μαγαζιά). Γύρω στα 85 ευρώ.
 
Πωπω τα μοντελακια ειναι μουρλια!! αχ και να ειχα το δικο μου αλλα δεν πειραζει!!καποια μερα θα γινει και αυτο!
 
Βρηκα το site toy modeler της σειρας (Martin Bower)

Ριχτε μια ματια. Εχει πολυ ωραιες φωτο απο τα σκηνικα και τα μοντελα.
 
Φανταστικά πράγματα!! Και αυτές τις μέρες (επιτέλους!!) είναι που είπα να συνεχίσω την σειρά!! Έφυγε ο 1ος κύκλος σχεδόν! Θα τσεκάρω για μινιατούρες σίγουρα!
 
Wally είπε:
Φοβερο site,ιδανικο για εμας τους αρρωστους με την σειρα Χρηστο!Ωρα να αντικαταστησω και το "UK's hottest female Halo fan" :D με εναν Eagle να απογειωνεται ;)
Αργεί πολύ αυτή η αλλαγή??? :p :p:p
 
Επειδή είναι από τις αγαπημένες μου σειρές πήρα αρκετά από τα μοντέλα. Εκτός από τον Transporter της Airfix που πήρα και έκανα τη 10ετία του '80, και το Hawk επίσης της ίδιας εταιρείας σε 1/72, φωτογραφίες των οποίων παράθεσα πρόσφατα σε άλλο θέμα, έχω και τα 4 της Product Enterprise σε diecast: Transporter, Medical, Laboratory και Freighter. Μου λείπει δυστυχώς ο VIP.... με πρόλαβε η κρίση. Παραθέτω φωτογραφίες τους, όπως επίσης και μία με τα "μικρά" μοντέλα από βινύλιο (1:144, Kotobukiya?).

O Laboratory



O Medical



O Freighter (Μετέφερε τα πυρηνικά απόβλητα)



Και τα.... μικρά



074.JPG

077.JPG

084.JPG

091.JPG

095.JPG

071.JPG

102.JPG

114.JPG

IMG_3768.JPG

IMG_3766.JPG

IMG_3768.JPG

IMG_3764.JPG

IMG_3762.JPG

IMG_5507.JPG

IMG_5545.JPG

IMG_5510.JPG

IMG_5515.JPG

IMG_5518.JPG

IMG_5529.JPG

20160211_114246.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα