SSF+ Panzer Dragoon Saga

sayian

RetroN00b
Joined
3 Ιαν 2011
Μηνύματα
7
Αντιδράσεις
0
Εχω το παιχνιδακι γνησιο αλλα δυστηχως εχω χασει την κονσολα, οποτε δοκιμασα να το παιξω με τον SSF

Παιζει κανονικα αλλα τα γραφικα ειναι σαφως κατωτερα απο την πραγματικη κονσολα. Υπαρχει τροπος να παιξω το παιχνιδι σε ποιοτητα αντιστοιχη της original?
 
Δεν ειναι κατωτερα. Απλα το επαιζες σε CRT TV και τωρα το βλεπεις μεσω Windows σε καποια οθονη TFT συγκεκριμενης αναλυσης που τσακιζει λογω resize (και αναλυσης και ισως και ratio) το οπτικο αποτελεσμα.

O SSF ειναι πολυ ακριβης και δεν εφαρμοζει φιλτρα "ωραιοποιησης" της απεικονισης.

Αν θες original feeling, δες το σε μια παλια τηλεοραση...
 
Ακριβως η αναλυση φαινεται χαμηλοτερη και πιξελιαζει παρα πολυ. Δλδ δεν υπαρχει καποιος αλλος τροπος να αποφυγουμε και την CRT?
 
Λιγο ασχετο μιας και εχω saturn,αλλα για να μην τα δουλευω,για να μην τα βαζω βγαζω και για να εχω την καλυτερη ποιοτητα στην απεικονιση αγοραζω ολα τα παιχνιδια του για το ps1 και τα παιζω στο ps3,lol.


Hδη χτυπησα το discworld 2 και παω για το πρωτο!
 
Aardvark είπε:
Λιγο ασχετο μιας και εχω saturn,αλλα για να μην τα δουλευω,για να μην τα βαζω βγαζω και για να εχω την καλυτερη ποιοτητα στην απεικονιση αγοραζω ολα τα παιχνιδια του για το ps1 και τα παιζω στο ps3,lol.
Hδη χτυπησα το discworld 2 και παω για το πρωτο!
Σωστη σκεψη αλλα για τα παιχνιδια που ειναι αποκλειστικα για το saturn θα πρεπει να το στηνεις και να παιζεις εκει.
 
Ας ελπισουμε να υπαρξει εστω ενα στελεχος στη Sega που δεν εχει καψει ρελεδες και να δωσει εντολη να βγει επιτελους μια remastered εκδοση του επους για τα nextgen συστηματα.

Φανταστειτε να εχει και την προνοια να ξαναστησει την αρχικη Team Andromeda για να ετοιμασει το Saga 2!!

Ονειρα θερινης νυκτος...
 
metalcandyman είπε:
Σωστη σκεψη αλλα για τα παιχνιδια που ειναι αποκλειστικα για το saturn θα πρεπει να το στηνεις και να παιζεις εκει.
Nαι βεβαια.Δεν διευκρινισα βεβαιως οτι αγοραζω ολα τα παιχνιδια που εχω στον Saturn για ps1,τα οποια σκεφτομουν δυο φορες για να τα στησω και να τα παιξω!

 


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Wally είπε:
Ας ελπισουμε να υπαρξει εστω ενα στελεχος στη Sega που δεν εχει καψει ρελεδες και να δωσει εντολη να βγει επιτελους μια remastered εκδοση του επους για τα nextgen συστηματα.
Φανταστειτε να εχει και την προνοια να ξαναστησει την αρχικη Team Andromeda για να ετοιμασει το Saga 2!!

Ονειρα θερινης νυκτος...
Δυστηχως φιλε στο ονειρο θα μεινουμε... Το παιχνιδι ειναι πραγματικα ΕΠΟΣ αλλα λιγοι το γνωρισαν και το γευτηκαν. Ισως αν η sega δεν ειχε ξεπεσει... Tο saga θα παραμεινει νοστλαγια...
 
Πίσω
Μπλουζα