Star-Blazers the Movie: Space Battleship Yamato (2010)

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.881
Αντιδράσεις
3.854
Δεν το παρακολουθουσα μικρος αλλα μιας και το ανιμε εχει φανς στο αντιστοιχο θρεντ να ποσταρουμε μερικα νεα για μια Ιαπωνικη προσπαθεια ονοματι "Space Battleship Yamato" βασισμενη στο καρτουν "Διαστημοπλοιο Αργω".

Κλικ The link

http://yamato-movie.net

[edit] Αυτό το βίντεο δεν είναι πλέον διαθέσιμο επειδή ο λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φανταστικό φαίνεται!!!!
 
Εχει ωραια Star Wars like visual εφε!!!
 
Και μου φαίνεται ότι ακολουθεί πιστά το anime. (Μέχρι και οι ηθοποιοί έχουν ομοιότητες με το anime).
 
*Mακάρι* να βγεί καλή η όλη προσπάθεια !!

Σαν πρώτη εντύπωση πάντως, δείχνει πολύ ωραίο !! :thumbup:
 
Θα παίξει σε Ευρωπαϊκούς κινηματογράφους;
 
...πραγματικά θα το έβλεπα ευχάριστα αυτό! Όπλο κυματιστής κίνησης...τρομερή αναμνηση!!!
 
τι απέγιναν τα gatsman και thundercats?

..... φαίνεται
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Προβλέπεται επικό ...
 
Ωχ ζημιά... Από που παίρνω εισητήριο;

Να σας σπαμάρω λίγο με την ορχηστρικη εκτέλεση του μουσικού θέματος;

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Space Battleship Yamato ヤマト 予告編 宮川泰版 Movie Trailer

[edit] O Λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων από τρίτους για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων [edit] Μήπως να αρχίζουμε να μαθαίνουμε Γιαπωνέζικα? :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
[edit] O Λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων από τρίτους για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων [edit]

saraba chikyuu yo tabidatsu fune wa

uchuu senkan YAMATO

uchuu no kanata ISUKANDARU e

unmei seoi ima tobidatsu

kanarazu koko e kaette kuruto

te o furu hito ni egao de kotae

ginga o hanare ISUKANDARU e

harubaru nozomu

uchuu senkan YAMATOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!! LOL
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
χεχε γουσταρει τρελλα
 
Στο διάστημα ούτε ο ήχος διαδίδεται, ούτε βαρύτητα υπάρχει.

Παραταύτα, και οι ήχοι από τις εκρήξεις ακούγονται και οι άνθρωποι περπατάνε, τρώνε, κλπ κανονικά !!!
 
V.I.Smirnov είπε:
Στο διάστημα ούτε ο ήχος διαδίδεται, ούτε βαρύτητα υπάρχει.Παραταύτα, και οι ήχοι από τις εκρήξεις ακούγονται και οι άνθρωποι περπατάνε, τρώνε, κλπ κανονικά !!!
αποκλειεται το εχω δει να συμβαινει απο Star Wars μεχρι Captain Harlock, σιγουρα καπου κανεις λαθος :p
 
joe είπε:
αποκλειεται το εχω δει να συμβαινει απο Star Wars μεχρι Captain Harlock, σιγουρα καπου κανεις λαθος :p
Το ότι στο διάστημα δεν υπάρχει βαρύτητα και ήχος το ξέρουν οι πάντες.

Από την μια βάζουν χίλια δυο σούπερ-ντούπερ εφέ και από την άλλη παραβλέπουν τα πιο προφανή πράγματα

καταστρέφοντας την στοιχειώδη αληθοφάνεια που πρέπει να έχει.

Αν είναι να δω παραμύθι, μου αρκεί πολύ καλά και το anime όπου εκεί τέτοιες παραλείψεις είναι απολύτως ανεκτές.

Και για τις άλλες ταινίες το ίδιο.

Πέραν αυτών, νομίζω ότι ο Kodai (Wildstar) χρειάζεται κούρεμα....
 
:) :) :) ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΥΕΥΟΟΟΟΟΟ ΑΑΑΑΑ!!!θα τρελλαθωωωωω!!!θα ξαναδω τις τιγρεις να απογειωνονται παλι και το τεραστιο κανονι να τα κανει ολα σουργελοοο!!!!θελω να το δωωωωωω!!!!Battlecruiser operational!Engage!! :D
 
Το ότι στο διάστημα δεν υπάρχει βαρύτητα και ήχος το ξέρουν οι πάντες.Από την μια βάζουν χίλια δυο σούπερ-ντούπερ εφέ και από την άλλη παραβλέπουν τα πιο προφανή πράγματα

καταστρέφοντας την στοιχειώδη αληθοφάνεια που πρέπει να έχει.
Ας μην πιάσουμε το θέμα της αληθοφάνειας γιατί θα μιλάμε για κανα χρόνο. :) Ας δεχτούμε την "ποιητική άδεια" του σκηνοθέτη :) .
 
Πίσω
Μπλουζα