Star wars arcade cabinet

Trellos11

RetroWannaBe
Joined
30 Απρ 2015
Μηνύματα
153
Αντιδράσεις
29
Επιτέλους ξεκίνησα την κατασκευή της καμπίνας μου,ανοίγω αυτό το θέμα για τις απορίες που θα έχω στη πορεία,καθώς και για τις φωτογραφίες που θα ανεβάζω.

Για κάποιο λόγο όμως τις ανέβασε οριζόντια και όχι κάθετα.

Προβολή συνημμένου 134586Προβολή συνημμένου 134587Προβολή συνημμένου 134588
 
Κόντεψα να πάθω έμφραγμα με τον τίτλο του thread. Καθώς για μια στιγμή, πίστεψα πως βρήκες και ήθελες να ανακατασκευάσεις αυτό. :D

star-wars-sit-down.jpg
star-wars-sit-down.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οχι σε καμμία περίπτωση ,απλά σκέφτομαι να έχει σαν θέμα το star wars.
 
Μπράβο φίλε! Τελικά βρήκες μαραγκό να σου ετοιμάσει το κουτί;

Καλή συνέχεια, και θα τα λέμε! :cool:
 
Ναι βρήκα πολύ καλό μαραγκό και φθηνό όποιος ενδιαφέρεται με πμ.

Έχω παραγγείλει ήδη οθόνη και ηχεία αυτοκινήτου ,για να τα στηρίξω ανάλογα στη καμπίνα.

Έχω μετανιώσει που δεν την έκανα με μεγαλύτερο πλάτος για να βάλω crt tv.

Φυσικά θα ακολουθήσουν περισσότερες φωτογραφίες.
 
Καλη αρχη φιλε μου ετσι μου αραισει που ασχολειται κοσμος με καμπινες arcade

Υγ. Να δω ποτε θα τελειωσω κγω τη καμπινα μου νανακι που εχω μην αγχωνεσαι με την οθονη μια χαρα θα ειναι να φανταστεις χαλασε η δικια μου arcade οθονη λογο παλαιοτιτας μαλλον κ εχω ειδη ετοιμη μια 19αρα tft 4:3 φυσικα σε εσενα θα δειχνει ακομα καλητερα για το λογο οτι ειναι ορθια η κπινα σου καλη συνεχεια...
 
20150619_173729.jpg

Το έργο προχωράει !!!!!! Περιμένω τη παραλαβή της οθόνης και των ηχείων για να γίνει η στήριξη.

Ο ξυλουργός μου έκανε πολύ καλή δουλεία ,το μεταλλικό control panel χωράει γάντι.

20150619_173456.jpg

20150619_173507.jpg

20150619_173519.jpg

20150619_173729.jpg

20150619_173456.jpg

20150619_173507.jpg

20150619_173519.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μετά από πολύ σκέψη,αποφάσισα να μην βάλω lcd οθόνη αλλά crt tv 21'',το κακό είναι πως αναγκάζομαι να κάνω προέκταση στην καμπίνα κάτι που θα είναι αντιαισθητικό

το προτιμώ όμως από το να έχω 16:9 και να έχω κενά αριστερά δεξιά.Μόλις γίνει η μετατροπή θα ανεβάσω και φωτογραφίες.
 
Aν δεν την έχεις βάψει ακόμη, τοποθέτησε στο πίσω μέρος τα ξύλα προέκτασης και στόκαρέ τα. Με ένα καλό στοκάρισμα/τρίψιμο και μετά βάψιμο δεν θα φένεται η διαφορά. Ειδικά αν έχεις σκοπό να κολλήσεις αυτοκόλλητα, δεν θα φένεται απολύτως τίποτα.
 
αυτό θα κάνω ακριβώς ,μόλις έχω φωτογραφίες θα ανεβάσω.
 
tr1.jpg

Σήμερα ήρθε και η κάρτα γραφικών.....
 
Υπάρχει κάποιος περιορισμός στα αρχεία που ανεβάζουμε ? προσπαθώ να ανεβάσω αρχεία και μου λέει upload of file failed.
 
Περίεργο, ανέβασα μόλις τώρα φωτογραφία κανονικά. Tι είδους αρχεία είναι jpeg;

bg.jpg
 
Περίεργο, μόλις ανέβασα φωτογραφία κανονικά; Τι είδους αρχείο είναι και ποιά διαδικασία ακολουθείς φίλε μου;
 
1 (1).jpg

Τελικά ήθελαν οι φωτογραφίες μείωση στο μέγεθος τους .

Αυτή είναι η μορφή που θα έχει τελικά η καμπίνα μου μετά από τις τελευταίες τροποποιήσεις,δυστυχώς αισθητικά το πίσω μέρος δεν είναι και ότι καλύτερο

αλλά ήταν απαραίτητο για να χωρέσει η 21'' crt tv.

1 (2).jpg

1 (3).jpg

1 (4).jpg

1 (5).jpg
 
Αν μη τι άλλο, οφείλω να παραδεχτώ πως έχω εντυπωσιαστεί. Είσαι απόλυτα σίγουρος πως έχεις μετρήσει σωστά το μήκος της τηλεόρασης χωρίς το πίσω πλαστικό καπάκι;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι έχω βγάλει το πλαστικό καπάκι,από τι εντυπωσιάστηκες από το μέγεθος του κουτιου??
 
Φίλε μου με το συμπάθειο ειλικρινά, αλλά δεν περίμενα να εξέχει τόσο. Εκτός βέβαια αν φένεται έτσι λόγο φωτογραφίας. Βέβαια σε τελική ανάλυση από μπροστά θα βλέπεις και θα παίζεις οπότε δεν είναι και σοβαρό θέμα. Εν τω μεταξύ αναρωτιέμαι οι γνήσιες καμπίνες taito είχαν crt οθόνες. Πως στο καλό χώραγαν μέσα στις καμπίνες; Μήπως τα σχέδια στο koenings είναι αποκλειστικά για σύγχρονη οθόνη;
 
τα σχέδια του Δανού ήταν μόνο για χρήση tft οθόνης ,και έτσι χρειάστηκε να κάνω αυτή την τροποποίηση θα την βάλω σε κάποια γωνία και δεν θα φαίνεται lol.
 
Σωστός φίλε. Περιμένω να δω τη συνέχεια βαψίματα, artwork ίσως κλπ.
 
Πίσω
Μπλουζα