Stickers - Αυτοκόλλητα 80's (διάφορα)

mytinyworld

RetroNuts!
Joined
18 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.859
Αντιδράσεις
89
Διάφορα αυτοκόλλητα από την δεκαετία του 1980:)

picture.php


picture.php


picture.php
 
Πρέπει να είναι από γαριδάκια.... :xm:

picture.php
 
Κάπου είδα στο φόρουμ πως κάποιος ανέβασε ένα αυτοκόλλητο από μια σειρά με εξωγήινους αλλά επειδή δεν το βρήκα ποστάρω εδώ μερικά που βρήκα και γώ κολλημένα σε ένα παλιό μου φάκελο... :) Super έτσι ?? :) :)

Θυμάται κανένας από που προέρχονταν αυτά ή πως λέγονταν ? Any info ?

picture.php
 
Σκυλοκόλλητο!

Δεν ήξερα πώς να το ονομάσω. Βρήκα κολλημένο σε ένα λογοτεχνικό μου βιβλίο αυτό το αυτοκόλλητο, με έναν σκύλο να... πίνει κόκα κόλα. Σας θυμίζει τίποτα;
 
Και καθώς ''όργωνα'' τις αναμνήσεις μου ορίστε τι ξεφύτρωσε...

PANINI Stickers 1985. Στη δεύτερη εικόνα πάνω σειρά τα έξυνες και μύριζαν το αντίστοιχα φρούτο
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τα θυμάμαι soufle μου τα περισσότερα!... Και αυτά που μύριζαν!!! Να'σαι καλά που μας τα θύμισες!
 
soufle είπε:
Και καθώς ''όργωνα'' τις αναμνήσεις μου ορίστε τι ξεφύτρωσε...
PANINI Stickers 1985. Στη δεύτερη εικόνα πάνω σειρά τα έξυνες και μύριζαν το αντίστοιχα φρούτο
Κλαίω με την πρώτη και δεύτερη φωτογραφία !! Το πίσω μέρος των panini stickers με τα πολλά μαύρα αστεράκια......χτύπησες φλέβα !!!
 
Χαίρομαι που σας ξύπνησα ευχάριστες αναμνήσεις! Και εγώ συγκινήθηκα πολύ όταν τα βρήκα! Μερικά ακόμη. Στη δεύτερη φωτό και από τα mini της Panini όπου σώθηκε και ένα φακελάκι! Στην τρίτη Carousel Stickers τα οποία δεν θυμάμαι καθόλου...
 
Panayiotis είπε:
Κάπου είδα στο φόρουμ πως κάποιος ανέβασε ένα αυτοκόλλητο από μια σειρά με εξωγήινους αλλά επειδή δεν το βρήκα ποστάρω εδώ μερικά που βρήκα και γώ κολλημένα σε ένα παλιό μου φάκελο... :) Super έτσι ?? :) :) Θυμάται κανένας από που προέρχονταν αυτά ή πως λέγονταν ? Any info ?
είχα και γω τέτοια! ούτε που τα θυμόμουν!
 
έκανα συλλογή από αυτοκόλλητα αλλά μάλλον τα πέταξα κάποια στιγμή........ :(
 
soufle είπε:
Χαίρομαι που σας ξύπνησα ευχάριστες αναμνήσεις! Και εγώ συγκινήθηκα πολύ όταν τα βρήκα! Μερικά ακόμη. Στη δεύτερη φωτό και από τα mini της Panini όπου σώθηκε και ένα φακελάκι! Στην τρίτη Carousel Stickers τα οποία δεν θυμάμαι καθόλου...
Χα ! Το πίσω μέρος των panini stickers μετο παγωτό ! Super ! Και το τελευταίο αυτοκόλλητο στην τελευταία φωτογραφία από ταινία του Terence Hill....έχω πολλά τέτοια ! Θα τα φωτογραφίσω σύντομα !!
 
STICKERS!

Ποιος θυμάται τα στίκερς; Αυτά τα έχω σώσει από τότε, είναι σε άψογη κατάσταση κι είπα να τα μοιραστώ μαζί σας να θυμηθούμε τα παλιά....

stickers1.jpg

stickers2.jpg

stickers3.jpg

stickers5.jpg

stickers4.jpg
 
Λοιπόν για να εξηγηθούμε....ΔΕΝ τα μάζευα εγώ αλλά η μικρή μου αδερφή. (ελπίζω να το έσωσα). Εβγαλα και εγω μια φωτο απο την συλλογη (της αδερφης μου) με stickers της Panini Image0007.JPG
pencil.png


DSC03039.jpg
 
Απο της ποιο ωραιες συλλογες με αυτοκολητα τα stickers!Μπραβο που τα εχεις ακομα.

giannis_m είπε:
Ποιος θυμάται τα στίκερς; Αυτά τα έχω σώσει από τότε, είναι σε άψογη κατάσταση κι είπα να τα μοιραστώ μαζί σας να θυμηθούμε τα παλιά....
Προβολή συνημμένου 31814

Προβολή συνημμένου 31815

Προβολή συνημμένου 31816

Προβολή συνημμένου 31817

Προβολή συνημμένου 31818
 
Εγω θυμαμαι τα Fantastickers στα τελη της δεκαετιας 80. Μαλλον ηταν η επομενη φουρνια
 
Αχ, πολύ ωραία τα αυτοκόλλητα σας παιδιά .Μου ΄φέραν αναμνήσεις από το σχολείο. Πολλά από αυτά τα κολλούσα στα τετράδια.
 
Κάθε φορά που βλέπω stickers μου έρχεται η εικόνα του παιδικού μου γραφείου. Δεν υπήρχε κενό!!!! Όλα τα είχα κολλήσει εκεί πανω :D

Πολύ όμορφα Σταυρο.
 
mytinyworld πολυ ωραιο το θρεντ!!μου αρεσαν παρα πολυ τα αυτοκολλητα και θυμηθηκα καποια που ειχα κι εγω :)

soufle ευχαριστουμε πολυ και για τη φωτογραφια με το φακελακι,μολις την ειδα το θυμηθηκα

πολυ ωραιες ολες σας οι συλλογες :thanx2: :thanx2: :thanx2:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
πολυαγαπημένα αυτά τα αυτοκόλλητα με το χρυσό πλάσιο γύρω γυρω που έβαλε ο giannis_m & ο stayros!

μήπως ξέρει κανείς από ποιά σειρά ήταν; θέλω να δω αν μπορώ να τα βρω...

carousel τί χρονιά;
 
Πίσω
Μπλουζα