Tα διόδια του Αμιγκά!

phil_vr

RetroNuts!
Joined
7 Μάρ 2007
Μηνύματα
1.944
Αντιδράσεις
62
Δεν ειναι ρετρο αλλα εχει λογο υπαρξης στο φορουμ λογω συμβολισμου. Mπορει η Amiga να ειναι αμερικανικο τεκνο (εχμ, συγνωμμη.. δεσποινις!) και μπορει η Γερμανια να κυκλοφορει φανταστικα Amigogadgets, και η Αγγλια να μας εδωσε τα καλυτερα Amigoπεριοδικα, αλλα εμεις εδω στο γκρεεκε ειμαστε πιο μαγκες. Τι παραπανω εχουμε? Χμ.. εκτος απο το AmigaHellas, εχουμε και boing balls στα διόδια μας!!

Συγκεκριμενα, στα διοδια της Πελασγιας (Λιγο μετα την Λαμια ανηφοριζοντας προς βορα) καποιος υπευθυνος που λογικα πρεπει να ειναι καμμενος Αμιγκάς, τοποθετησε ως διαχωριστικη νησιδα στα δυο ρευματα μπαινοντας και βγαινοντας στον σταθμο διοδιων κατι πολυ γνωριμο σε εμας.. Boing Balls!!

picture.php


Διοδια Πελασγιας: Ισως τα μονα διοδια που χαιρομαι που πληρωνω και φανταζομαι και καθε Αμιγκά που σεβεται τον εαυτο του!

picture.php


Καμια εικοσσαρια ολες τους.

picture.php


Κοντινο για επιβεβαιωση. Yeap.. its a freakin Boing Ball και μαλιστα με ανακλαστικα αυτοκολητα!!

Η ερωτηση μου αν μπορουσα να παρω μια απο αυτες φευγοντας, πρεπει να εχει αποτελεσει την πιο παραξενη ερωτηση που θα εχει λαβει η υπαλληλος οταν μου εδινε ρεστα. Τουλαχιστον αυτο αποκομισα απο το απλανες υφος που πηρε και απο την μεγα απορια στο τι απαντηση να μου δωσει!! Εντελως ευγενικα μου απαντησε διακεκομενα "Δεν νομιζω να μπορειτε να το κανετε αυτο.." αφου κοιταξε τουλαχιστον δυο φορες προς τις μπαλες που τις εδειξα. Ισως και να μην τις ειχε ποτε προσεξει.

Μαγκες μου φαινεται οτι πρεπει να γινει εκει καποιο υπαιθριο Amigathering καποια στιγμη. Απο οσο εχω δει και εχω γυρισει δεν διαθετει καποιος αλλος σταθμος κατι αναλογο περα απο κοινοτυπες κορινες η μπαρες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλα αυτο ειναι απιστευτο!!!

Αυτο σηκωνει επιχειρηση σκουπα... αλα-Νιντζα ομως... Μαυροντυμενοι σε πισσα σκοταδι (οσο αυτο ειναι δυνατον σε διοδια) και σιγα σιγα οι υπαληλοι θα βλεπουν τις ασπροκοκκινες μπαλες να κυλανε και να φευγουν μονες τους!

:eek: o_Oo_Oo_Oo_O
 
Τελικά τις τράβηξες;;;; αχαχαχαχααααααα!!!!
 
Χαχαχαχα απίστευτο... :animlaugh:
 
εχω δει και εγω τετοια στο Ριο Αντιριο
 
ΧΕΧΕΧΕ.... Νομίζεις οτι είναι τα ίδια.... :boss:

picture.php


picture.php


Κάναμε καταδρομική (με τον τρόπο που αναφέρει ο DoctorGalifrean), οι Atarians και αποκαταστήσαμε την τάξη!

Σύντομα και στα διόδια της Πελασγίας!!!! :boss:

Υ.Γ. Οποιαδήποτε ομοιότης των διοδίων Ρίου-Αντιρρίου με αυτά της Πελασγίας, είναι συμπτωματική...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ρε Ντίνο έλιωσα... :animlaugh:
 
είσαι για μεσα ρε αταροβιε :)
 
DINO xxxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa
 
DINO είπε:
ΧΕΧΕΧΕ.... Νομίζεις οτι είναι τα ίδια.... :boss:
picture.php


picture.php


Κάναμε καταδρομική (με τον τρόπο που αναφέρει ο DoctorGalifrean), οι Atarians και αποκαταστήσαμε την τάξη!

Σύντομα και στα διόδια της Πελασγίας!!!! :boss:

Υ.Γ. Οποιαδήποτε ομοιότης των διοδίων Ρίου-Αντιρρίου με αυτά της Πελασγίας, είναι συμπτωματική...
αχαχααχαχαχαχαααααααα!!!!
 
Άπαιχτος ο DINOs !

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!!!!!!!!!!!!!!
 
DINO δεν υπάρχεις ρε φίλε!!!

χΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑχαχαχαχα
 
Αφού έσκισα το thread του αγαπητού phil_VR :D (sorry φίλε, δε μπορούσα να αντισταθώ), να πω οτι, πράγματι, κάποιος υπεύθυνος στα διόδια, είναι σίγουρα Amigας... Η ομοιότητα είναι τεράστια.... 8)
 
Η μάχη των διοδίων...φοβερό thread, καλά dino πραγματικά έδωσες ρέστα !
 
πάντως τώρα που βλέπω τα σηματα της ατάρι καταλαβαίνω γιατί λένε τους ελληνικούς δρόμους καρμανιόλες
 
Πάλι βρήκες κάτι να πεις, ε; :p
 
Σιγά μην σε άφηνα!

(Πάντως το αστείο σου ήταν ομολογουμένως καλό!)
 
Χαχαχαχα. Άπαιχτος ο DINO!

Πάντως τα ίδια amigoδιόδια υπάρχουν και στα νέα διόδια στο Αιγίνιο, ανάμεσα σε Θεσαλλονίκη-Κατερίνη.
 
ρε δεν πάτε καλαααααα ρεεεε χαχαχαχαχαχαχαχαχα
 
Πίσω
Μπλουζα