''Tο κοπή τη πίτα 2013'' (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Kambia

Retired Admin
Joined
11 Ιαν 2008
Μηνύματα
13.665
Αντιδράσεις
1.385
Το διώξαμε το 2012 και είναι καιρός να κόψουμε την καθιερωμένη μας Retroβασιλόπιτα :D

To Σάββατο 19/1/2013 στο Καφέ Άλφα στην συμβολή των οδών Εθνικής Αμύνης και Αλεξάνδρου Σβόλου και ώρα 12, για να προλάβουν όλοι να έρθουν, θα γίνει "το κοπή τη πίτα".

Μετά θα ακολουθήσει η γνωστή λιτή μασαμπούκα σε κάποιο ταβερνάκι της περιοχής.

Περιμένω χεράκια (παρακαλώ όσο πιο νωρίς τόσο πιο καλά ώστε να παραγγείλω και το ανάλογο μέγεθος βασιλόπιτας).

  1. kambia
  2. Λορένα
  3. And1
  4. panosss
  5. ΤΑΣΟΣ ΚΡΙΤΣΙΩΛΗΣ
  6. Optimus
  7. D@redevil
  8. Tonytony (θα προσπαθήσει)
  9. mariadegrecia
  10. Spybil
  11. Rio (???)



Υγ. Για να σας προλάβω, αντίστοιχο θέμα θα ανοιχτεί και για την Αθήνα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
:p


Δε νομίζω να μπορέσω. Εχω πολύ καιρό ν'ανέβω.....
 
Παιδιά κ γω μέσα εκτός απροόπτου φυσικά. Την περασμένη φορά μου έτυχε μια αναποδιά :( ελπίζω αυτή την φορά να πάνε όλα καλά ;)
 
Αν και 22/1 παραδίδω εργασία στο πανεπιστήμιο (...την οποία ακόμα δεν έχω καν αρχίσει! :p ), θα κάνω τ' αδύνατα-δυνατά να παραστώ! :)

FOOOOOOORRRRDDDD!!!!

TSAAAAAAAAAALKKKKKKKKK!!!!

Πού είστε καλέ?!?!?!?! :flower:
 
Αααχ, ποιος στη χάρη σας !!! Στο αγαπημένο "Καφέ Άλφα" η κοπή της πίτας ... Θέλω πολύ να παρευρεθώ σε σαλονικιώτικη συνάντηση, αλλά δυστυχώς στις 19 / 1 / 2013 δεν θα μπορέσω να είμαι !!! Είναι σίγουρο ότι θα περάσετε τέλεια :flower: :flower: :flower: ....
 
Θα το παλέψω και γω αυτή τη φορά να μπορέσω , μακάρι να τα καταφέρω!
 
Λογικά θα δείτε και μένα. Άνευ απροόπτου πάντα. ;)
 
Και για μένα ένα κομμάτι, per favore!!!
 
Δεν μπορώ να πω με σιγουριά, γιατί ούτε στις δυο προηγούμενες μπόρεσα τελικά να έρθω, για αυτό ας μπω με ερωτηματικό...
 
Έλα να βλέπω χεράκια.....

Όποιος φτάνει στο καφέ πάει πάνω στο σαλονάκι. Πείτε για το Retromaniax
 
Δυστυχώς για πρώτη φορά μετά από καιρό δε θα μπορέσω να δώσω το παρών. Να περάσετε καλά όσοι θα πάτε!!! :)
 
Kambia είπε:
Έλα να βλέπω χεράκια.....
Όποιος φτάνει στο καφέ πάει πάνω στο σαλονάκι. Πείτε για το Retromaniax
Έχει και σαλονάκι πάνω? Δεν έχω πάει ποτέ. Δηλαδή να πούμε το κωδικό αλλιώς δεν πάμε πάνω? :p
 
Αντε Θεσσαλονικείς μας προλάβατε!!!

Καλή Χρονιά με υγεία σε όλους & καλά να περάσετε αδέρφια!!!

(σ.σ. Θα βάλετε κάποιο δώρο για το φλουρί , οπως συνηθήζετε?)
 
Ευχαριστούμε Video80 :)

Και βέβαια θα υπάρχει δώρο για τον τυχερό που θα κερδίσει το φλουρί. Ένα ρετρο συμβολικό δώρο :D

Κανείς άλλος να δηλώσει συμμετοχή για την πίτα?
 
δεν ειχα βαλει σιγουρη συμμετοχη αν και ειμαι θεσσαλονικη αυτον τον καιρο γιατι δεν ηξερα αν θα καταφερω να ξυπνησω ομως τελικα τα καταφερα και παραβρεθηκα για πρωτη φορα σε κοπη πιττας στην θεσσαλονικη που ηταν απλα τελεια η πιττα ηταν και ζεστη ζεστη καθως ειχε ψηθει μολις πριν λιγο οπως μας ενημερωσε η miss kambia χαρηκα που την ειδα απο κοντα οπως και τον rio με το οποιομιλαγαμε για ταινιες τον mr τασο κριτσιωλη που μου ελεγε τις εμπειριες του απο τις αναζητησεις βινυλιων τον Optimus την λορενα και φυσικα την Miss daredevil δυστυχως δεν προλαβα να μιλησω με ολους οσους ηταν εκει παντως περασα πολυ καλα αν και δεν εκασα στο φαγητο καθως ειχα κατι δουλειες μετα παντως μου φαινεται θα το καθιερωσω να πηγαινω σε συναντησεις της θεσσαλονικης σας ευχαριστω ολους για ολα :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα