The Dungeonmaster (1984)

stayros

Moderator
Διαχειριστές
Joined
16 Νοέ 2011
Μηνύματα
7.716
Αντιδράσεις
1.765
Ταυτοτητα ταινιας

 


Τιτλος: The Dungeonmaster


Εναλλακτικος τιτλος:
Ragewar: The Challenges of Excalibrate


Ετος:
1984


Ειδος:
Sci-Fi/Fantasy


Διαρκεια:
73min.


Παραγωγη:
USA


Σκηνοθεσια:
David Allen ("Stone Canyon Giant")


Charles Band
( "Heavy Metal")


John Carl Buechler
("Demons of the Dead") (as John Buechler)


Steven Ford
("Slasher") (as Steve Ford)


Peter Manoogian
("Cave Beast")


Ted Nicolaou
("Desert Pursuit")


Rosemarie Turko
("Ice Gallery")


Πρωταγωνιστες:
Jeffrey Byron,Richard Moll,Leslie Wing,Gina Calabrese


Βαθμολογια:
3,8 / 10




Το poster της τανιας

http://www.retromaniax.gr/vb/attachment.php?attachmentid=147969&d=1449996360[/img]"]
attachment.php







Υποθεση

Ο Paul ενας προγραμματιστης υπολογιστων "μεταφερεται" σε ενα αλλο συμπαν,ωπου βασιλευει ο δαιμονιος μαγος Mestema.

Εκει ο Mestema τον προκαλει να περασει 7 δοκιμασιες σε διαφορετικους κοσμους,αν τα καταφερει θα σωσει την ομορφη φιλη του Gwen,

την οποια εχει απαγαγει ο δαιμονιος μαγος.

O Paul,oπλισμενος μονο με ενα βραχιολι που ειναι συνδεδεμενο με τον X-CaliBR8,τον υπολογιστη που εχει φτιαξει ο ιδιος,καλειται

να αντιμετωπισει τις 7 διαφορετικες δοκιμασιες και την αποκοσμη μαγεια του Mestema.....θα τα καταφερει?

Η συνεχεια επι της οθονης. ;)


The Dungeonmaster (AKA Ragewar) Trailer (1984)

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δυστυχως οχι Λορδε μου,ουτε σταγονα.... :(
 
stayros είπε:
Δυστυχως οχι Λορδε μου,ουτε σταγονα.... :(
Ευτυχώς είναι γι'αυτόν Σταύρο, όχι δυστυχώς. Ο Lord Vek το ρωτάει αυτό συχνά για ταινίες, ακριβώς επειδή δεν αντέχει το gore, οπότε μια χαρά :)

Διασκεδαστική ταινιούλα φαίνεται. Έσκασα στα γέλια με τον διαβολάκο που μιλάει με στραβό στόμα, σαν να έχει πάθει εγκεφαλικό.
 
perlastar είπε:
Ευτυχώς είναι γι'αυτόν Σταύρο, όχι δυστυχώς. Ο Lord Vek το ρωτάει αυτό συχνά για ταινίες, ακριβώς επειδή δεν αντέχει το gore, οπότε μια χαρά :)
Ουπς....
smiley-signs081.gif
"]
smiley-signs081.gif
[/url] ....δεν το γνωριζα αυτο....
smiley-signs085.gif
"]
smiley-signs085.gif
[/url] .....:[
 
Ευχαριστουμε Σταυρο :thanx2: ..Καλη ταινιουλα φαινεται..ο υπολογιστης παντως μοιαζει σαν να φτιαχτηκε απο πλακετες arcade,με προδθηκη πληκτρολογιου και μονιτορ :D ..μαλλον το budget δεν εφτανε για κανονικο υπολογιστη..
 
angel_grig είπε:
Ευχαριστουμε Σταυρο :thanx2:
Να 'σαι καλα φιλαρακι! :thumbup:

angel_grig είπε:
ο υπολογιστης παντως μοιαζει σαν να φτιαχτηκε απο πλακετες arcade,με προσθηκη πληκτρολογιου και μονιτορ :D ..μαλλον το budget δεν εφτανε για κανονικο υπολογιστη..
Παντως πληκτρολογιο και οθονη φαινονται πολυ γνωστα.... :xm:
 
Ευχαριστω κι εγω για την πληροφορια!
 
φοβερη ταινια σε παραγωγη της empire pictures του charles band (αργοτερα γυρισε ταινιες οπως τα re-animator και dolls με αυτη την εταιρια) η οποια δυστυχως δεν κυκλοφορησε ποτε ελλαδα ουτε ακομα και σε βιντεοκασσετα γιαυτο και ειναι τοσο γνωστη στους περισσοτερους
 
WASP, όλα τα λεφτά. Την έβλεπα χθες.

Μου θύμισε το "δικό μας" .... "ΤΟ ΚΟΜΠΙΟΥΤΕΡ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ" !
 
Μάλλον θα τη δω κι εγώ, λίγο η περιγραφή, λίγο τα σχόλια, πείστηκα.

Αχ βρε Κωνσταντίνε, να μας θυμόσουν λίγο πιο συχνά :)
 
MV5BNTMxMjY4NjgtMDdmNi00YTJjLWEwOWItZjQ0MTc2NGRmYWM1XkEyXkFqcGdeQXVyMTQxNzMzNDI@._V1_.jpg
 

Συνημμένα

  • MV5BNTMxMjY4NjgtMDdmNi00YTJjLWEwOWItZjQ0MTc2NGRmYWM1XkEyXkFqcGdeQXVyMTQxNzMzNDI@._V1_.jpg
    MV5BNTMxMjY4NjgtMDdmNi00YTJjLWEwOWItZjQ0MTc2NGRmYWM1XkEyXkFqcGdeQXVyMTQxNzMzNDI@._V1_.jpg
    1,9 MB · Προβολές: 0
Πίσω
Μπλουζα